dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.262
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    I dochodzimy do sedna, czyli nakręcania spirali cenowej.
    Przyczyn jest wiele. Nie tylko popyt.
    Rok temu baryłka ropy naftowej kosztowała 44 USD - teraz ponad 80.
    Cena energii elektrycznej na giełdzie świruje na maksa:



    A to dwa podstawowe czynniki od których zależy cena EPS. Do tego kurs dolara bije rekordy.

    Czy prąd albo ropa potanieje? Jakieś korekty (akurat teraz cena prądu trochę spada) bywają. Ale generalnie tanio już było. Dużo większe jest prawdopodobieństwo znacznego wzrostu cen niż spadku.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	prad.jpg
Wyświetleń:	593
Rozmiar:	36,6 KB
ID:	458207  

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przyczyn jest wiele. Nie tylko popyt.
    Rok temu baryłka ropy naftowej kosztowała 44 USD - teraz ponad 80.
    Cena energii elektrycznej na giełdzie świruje na maksa:



    A to dwa podstawowe czynniki od których zależy cena EPS. Do tego kurs dolara bije rekordy.

    Czy prąd albo ropa potanieje? Jakieś korekty (akurat teraz cena prądu trochę spada) bywają. Ale generalnie tanio już było. Dużo większe jest prawdopodobieństwo znacznego wzrostu cen niż spadku.
    Dokładnie 3 lata temu kurs baryłki ropy był bardzo podobny. A EPS był 2 razy tanszy. A co do cen ropy - jak widać historycznie wszystko może spaść na łeb na szyję. W kwietniu 2020 kurs był po 20 dolarów A dlaczego? Bo spadł drastycznie popyt Tak samo ma się ze wszystkim. Ale tak jak pisałem, dopóki ludzie akceptują te chore ceny to obniżek nie będzie. Ja tego nie akceptuje ale jestem niestety w mniejszości.

  3. #23

    Domyślnie

    Nie mam wyjścia, buduje bez kredytu no ale moje zarobki vs rzeczywistość są kilkukrotnie wyższe więc mnie na to stać, ale oczywiście wolałbym mieć te 10k więcej w kieszeni bo mniej więcej tyle stracę na styro vs 2020 no ale co zrobić. Mam jedno życie chcę się wprowadzić w 2022

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.262
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    Dokładnie 3 lata temu kurs baryłki ropy był bardzo podobny. A EPS był 2 razy tanszy.
    Baryłka kosztowała <60 USD, a dolar kosztował 3,7zł.
    EPS nie był dwa razy tańszy.
    Cztery lata temu kupowałem Styropian EPS80 lambda 0,030 po 234zł/m3, EPS200 034 po 359zł/m3

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    A co do cen ropy - jak widać historycznie wszystko może spaść na łeb na szyję. W kwietniu 2020 kurs był po 20 dolarów A dlaczego? Bo spadł drastycznie popyt Tak samo ma się ze wszystkim. Ale tak jak pisałem, dopóki ludzie akceptują te chore ceny to obniżek nie będzie. Ja tego nie akceptuje ale jestem niestety w mniejszości.
    Ropa w tym tysiącleciu nie kosztowała 20 USD.

    A co ludzie mogą robić? Nie tankować?

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Baryłka kosztowała <60 USD, a dolar kosztował 3,7zł.
    EPS nie był dwa razy tańszy.
    Cztery lata temu kupowałem Styropian EPS80 lambda 0,030 po 234zł/m3, EPS200 034 po 359zł/m3



    Ropa w tym tysiącleciu nie kosztowała 20 USD.

    A co ludzie mogą robić? Nie tankować?
    Od 2023 nowe podatki na paliwo od UE według prognostyków 7,5-8 PLN za litr. Wtedy to już na pewno będzie taniej.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Baryłka kosztowała <60 USD, a dolar kosztował 3,7zł.
    EPS nie był dwa razy tańszy.
    Cztery lata temu kupowałem Styropian EPS80 lambda 0,030 po 234zł/m3, EPS200 034 po 359zł/m3



    Ropa w tym tysiącleciu nie kosztowała 20 USD.

    A co ludzie mogą robić? Nie tankować?
    Sprawdz sobie jaki był kurs dnia 22.04.2020 - 20,80 USD
    Ja kupowałem grafit termorganiki 0,033 po 170 zl/m3 na początku stycznia 2021. Teraz jest po 330zl. Nie kłóć się z danymi. Jak paliwo będzie po 10zł to tak , nie będzie mnie stać i sprzedam samochód i przesiądę się na komunikacje publiczną i elektryczną hulajnogę.

  7. #27

    Domyślnie

    Austrotherm fassada 038 min 20 cm z felcem

  8. #28

    Domyślnie

    A propos, mój wykonawca miał jakiś czas temu problem z felcem z Austrotherm. Był strasznie niedopasowany.
    Może to był odosobniony przypadek?
    Jak to wygląda teraz?

  9. #29

    Domyślnie

    etixx kupiony dwa tygodnie temu po 329? +/- sprawdziłem wczoraj ceny w internecie 375-380. Miło.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony