dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1

    Domyślnie Styropian na elewacje

    Cześć, z racji tego że ceny styro wariują muszę jutro go zamówić. Ktoś może to liczył +/- jaki jest "opłacalny". Na pewno musi być 15cm pytanie grafit? Czy biały? Pomysł pierwszy to grafit etixx 0,31 330m3 na bogato pytanie czy jest sens? Może biały starczy bo różnica się nigdy nie zwróci? Dom solbet 24cm nośne, dzialowki silka 12, dach pełne deskowanie plus papa, będzie ocieplony wełną dach od środka, strop monolit 18cm, będzie na nim 21cm białego podłogowego styro plus 7cm wylewki na dole 13cm styro na podłodze, dom na płycie. Parter z opcją poddasza budynek. Wykonanie raczej własne dlatego pomysł etixxa te 5zl na m2 więcej ale powinien być prostszy więc łatwiejszy do montażu.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Sam kleję etixxa 20 cm , ładny równy .
    Też myślałem co dać ale zdecydowałem teraz dać więcej a później płacić mniej za ogrzewanie.
    Może i tańszy jakiś grafit by starczył ale jestem zdania że co się robi na lata trzeba dać dobre
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  3. #3

    Domyślnie

    Policz sobie lepiej, jaka jest różnica pomiędzy grafitem a białym.
    Dziwne, że w dzisiejszych czasach ludzie oszczędzają na izolacji cieplnej budowanego domu.

    Ja bym dał 20cm. Sam mam 22 zwykłego Knauffa bo z formy mają tylko okrągłe grubości. W nowym domu będę kładł 25cm

  4. #4

    Domyślnie

    Dach mam bezokapowy więc musi być 15cm nie ma już innej opcji. Właśnie knauff kusi tym że jest równy i zatrudniłbym sąsiada żeby mi to położył więc i tak bym zaoszczedzil, a nie etixx knaufa kosztuje chyba 20zl mniej na M3 więc żadna oszczędność.

    @pandzik
    Czas mnie goni więc muszę podjąć decyzję już, myślałem że się zejdzie z tematem do wiosny a dziś dzwoniłem i styropian knauff od nowego roku +30%. Muszę go ogarniać na już.

  5. #5

    Domyślnie

    Ceny to jakiś koszmar. Ja mam bezokapowy i potrzebowałem 22cm. Mój cięty Knauf też był wyjątkowo równy.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam w projekcie 20cm białego ale 15cm zmieniłem, bezokapowy więc już nic nie zmienię kwestia tylko jaki

  7. #7

    Domyślnie

    Grafit!

  8. #8

    Domyślnie

    To biorę chyba tego etixxa bo to vs normalny raptem 3? Zł różnicy na metrze więc żadna oszczędność praktycznie a jak ma się lepiej klaść to warto chyba dopłacić na całości 900 zł więcej chyba

  9. #9

    Domyślnie

    Sprawdziłem fasada 310 vs etix 330

  10. #10

    Domyślnie

    No nie ma różnicy. Weź lepszy. Też bym go miał, ale nie robią 22cm. Ale zwykły też jest dobry.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    To biorę chyba tego etixxa bo to vs normalny raptem 3? Zł różnicy na metrze więc żadna oszczędność praktycznie a jak ma się lepiej klaść to warto chyba dopłacić na całości 900 zł więcej chyba
    Tylko ze etixa cena nie jest znana .

    Aktualizacja 16-11-2021.

    W dniu dzisiejszym informacja z Knauf:
    "Sprzedaż w roku 2021 zamykamy dostawami do 22 grudnia 2021. Zamówienia zostały już wstrzymane. Potem następuje przerwa technologiczna i inwentaryzacyjna. Rok 2022 rozpoczynamy od 10 stycznia. Co do poziomu cen na zamówienia styczniowe 2022 – w grudniu 2021 przekażemy cennik. Oczywiście mogą Państwo składać zamówienia na styczeń 2022, jednak na zamówieniach obowiązuje klauzula: AKCEPTUJEMY PLANOWANY WZROST CEN W STYCZNIU 2022. Bez tej klauzuli zamówienia nie zostaną przyjęte do realizacji."

    Oznacza to, że możemy zamowić styropian z dostawą na styczeń, pierwsze dostawy realizowane od 10 stycznia, ale nie wiemy w jakiej cenie na dzień dzisiejszy. Gdy tylko pojawi się cennik - włączymy ceny na stronie.

    -------------------------------

    W dniu dzisiejszym, tj 15-11-2021 o godzinie 9:40 otrzymaliśmy z firmy Knauf następująca wiadomość:

    "Szanowni Państwo, Sytuacja w branży styropianowej jest nadal bardzo dynamiczna. W związku z tym, jak również z uwagi na bardzo dużą ilość przyjętych zamówień – informuję, że od dzisiaj tj. 15.11.2021 od godzinny 9:40 wstrzymujemy przyjmowanie zamówień do końca roku 2021r. Ilość przyjętych zamówień całkowicie wyczerpuje obecne zasoby na miesiąc listopad i grudzień 2021r. Wszystkie zamówienia złożone do tego momentu są aktualne i będą zrealizowane do dnia 22-12-2012 r.

    Za utrudnienia przepraszamy."

    Informację przekazujemy, pozostawiamy bez komentarza. Nie znamy cen na 2022r - dlatego też strona nie prezentuje cen. Nie przyjmujemy zamówień jeszcze na 2022r

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Tylko ze etixa cena nie jest znana .

    Aktualizacja 16-11-2021.

    W dniu dzisiejszym informacja z Knauf:
    "Sprzedaż w roku 2021 zamykamy dostawami do 22 grudnia 2021. Zamówienia zostały już wstrzymane. Potem następuje przerwa technologiczna i inwentaryzacyjna. Rok 2022 rozpoczynamy od 10 stycznia. Co do poziomu cen na zamówienia styczniowe 2022 – w grudniu 2021 przekażemy cennik. Oczywiście mogą Państwo składać zamówienia na styczeń 2022, jednak na zamówieniach obowiązuje klauzula: AKCEPTUJEMY PLANOWANY WZROST CEN W STYCZNIU 2022. Bez tej klauzuli zamówienia nie zostaną przyjęte do realizacji."

    Oznacza to, że możemy zamowić styropian z dostawą na styczeń, pierwsze dostawy realizowane od 10 stycznia, ale nie wiemy w jakiej cenie na dzień dzisiejszy. Gdy tylko pojawi się cennik - włączymy ceny na stronie.

    -------------------------------

    W dniu dzisiejszym, tj 15-11-2021 o godzinie 9:40 otrzymaliśmy z firmy Knauf następująca wiadomość:

    "Szanowni Państwo, Sytuacja w branży styropianowej jest nadal bardzo dynamiczna. W związku z tym, jak również z uwagi na bardzo dużą ilość przyjętych zamówień – informuję, że od dzisiaj tj. 15.11.2021 od godzinny 9:40 wstrzymujemy przyjmowanie zamówień do końca roku 2021r. Ilość przyjętych zamówień całkowicie wyczerpuje obecne zasoby na miesiąc listopad i grudzień 2021r. Wszystkie zamówienia złożone do tego momentu są aktualne i będą zrealizowane do dnia 22-12-2012 r.

    Za utrudnienia przepraszamy."

    Informację przekazujemy, pozostawiamy bez komentarza. Nie znamy cen na 2022r - dlatego też strona nie prezentuje cen. Nie przyjmujemy zamówień jeszcze na 2022r


    Jestem z Żyrardowa, mój dostawca również z Żyrardowa. Może ma lepsze dojście, nie wiem. Ogólnie robią tez u mnie FWS Styropian? Jest już droższy od Knaufa a to nie koniec podwyżek.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Jestem z Żyrardowa, mój dostawca również z Żyrardowa. Może ma lepsze dojście, nie wiem. Ogólnie robią tez u mnie FWS Styropian? Jest już droższy od Knaufa a to nie koniec podwyżek.
    to jest oficjalne pismo Knauf do wszytskich dystrybutorow w calej Polsce
    nie ma "lepszych dojsc" co najwyzej od siebie z placu moze przywiezc i tyle, chyba ze jest jednym z tych co to wysylaja zamowienie i pozniej je anuluja jak nie znajda na to klienta

    FWS znam, jest takim bardzo bardzo tanim producentem. miesiac temu, gdy byl i mozna go bylo kontraktowac byl okolo 20zl tanszy od Knaufa.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    to jest oficjalne pismo Knauf do wszytskich dystrybutorow w calej Polsce
    nie ma "lepszych dojsc" co najwyzej od siebie z placu moze przywiezc i tyle, chyba ze jest jednym z tych co to wysylaja zamowienie i pozniej je anuluja jak nie znajda na to klienta

    FWS znam, jest takim bardzo bardzo tanim producentem. miesiac temu, gdy byl i mozna go bylo kontraktowac byl okolo 20zl tanszy od Knaufa.
    prawda, właśnie byłem zamówić, pracował 11 lat w Knaufie, info od handlowca iż szacunek podwyżki to między 10%-30% dokładnie jeszcze tego nie wiadomo.
    Etixx był 240 jest 330, podłoga był 240 jest 345, tak czy siak zamówiłem ma być podłoga w przyszłym tygodniu, etixx za dwa tygodnie. Mam gdzie to składować więc niech sobie leży.

    Mówił iż obecnie FWS droższy od Knaufa
    Ostatnio edytowane przez martingg ; 18-11-2021 o 10:13

  15. #15

    Domyślnie

    Mały OT : Jestem pełen podziwu, że idą kolejne podwyżki
    Sądziłem , że na zimę się uspokoi. Podziwiam też ludzi, którzy wykładają tak gruby hajs za przewartościowany produkt jakim jest EPS.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A co mają zrobić ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    Mały OT : Jestem pełen podziwu, że idą kolejne podwyżki
    Sądziłem , że na zimę się uspokoi. Podziwiam też ludzi, którzy wykładają tak gruby hajs za przewartościowany produkt jakim jest EPS.
    A wełna lepsza i nie przewartościowana? "Dokleili" się z podwyżkami styropianu jak hieny, teraz Rockwool podnosi, Paroc od stycznia.

  18. #18

    Domyślnie

    Wstrzymać robienie ocieplenia. Bez tego da się mieszkać. Jak będzie po 500zł/m3 to też będziecie mówili "a co mają zrobić?" Jak dom jest z BK, mało żelbetów to straty nie są jakieś kosmiczne. Ludzie tyle lat mieszkali w domach bez ocieplenia.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie każdy każdy dom jest z gazobetonu, nie każdy chce ryzykować karę za zamieszkanie na placu budowy.
    Czasem ktoś posiłkuje się kredytem i musi zakończyć budowę w wymaganym okresie

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie każdy każdy dom jest z gazobetonu, nie każdy chce ryzykować karę za zamieszkanie na placu budowy.
    Czasem ktoś posiłkuje się kredytem i musi zakończyć budowę w wymaganym okresie
    I dochodzimy do sedna, czyli nakręcania spirali cenowej. I ja niestety dostaję rykoszetem + czuję się jak frajer żyjąc z myślą, że za kawałek szarych kulek przepłaciłem zdrowo. Ale jeszcze udało się znaleźć grubo poniżej 300, teraz bym już nie kupił.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony