dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Wentylacja wymuszona

    Witam
    Posiadam dom jednorodzinny salon z kuchnią łazienke ganek plus trzy pokoje W calym domu zamontowalem wywietrzniki w oknach Drzwi ze szczeliną u dołu Niestety wentylację wymuszoną zamontowałem tylko w łazience ! Wywietrzniki są otwarte na stałe Żona w jednym z pokoi wiesza pranie i w tym pokoju zbiera sie grzyb w rogach Ogolnie myśle o zerobieniu w kazdym z pomieszczeń otworów 100mm w suficie poprowadzeniu z kazdego pokoju rury 100mm do jednej rozdzielni na strychu (dom parter) a z rozdzielni jedna rurą na zewnatrz i w tej jednej rurze mysle zamontowac wentylator o wiekszej mocy by wysysal na wlącznik czasowy co jakis czas powietrze z mieszkania Czy jest to dobry pomysł w celu wyzbycia sie wilkoci powietrza i zapobiegnięciu zagrzybianiu ? Dom ogrzewany gazem okna 3 szybowe wywietrzniki parter ocieplony

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ja bym spróbował na początek zamontować wentylator w łazience. Jak masz szczeliny to powinien być w stanie wyciągać powietrze że wszystkich pomieszczeń. Jak to nie pomoże, to ten patent, który opisałeś na pewno poprawi sytuację.

    Swoją drogą do prania polecam suszarkę kondensacyjna. Zaraz po zmywarce i pralce to nasze ulubione urządzenie AGD.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuje bardzo za odpowiedź W łazience mam wentylator z silnikiem Pewnie nie radzi sobie Wykonam instalacje i zobaczyle przez zime czy sytuacja sie polepszy Raz jeszcze dzieki wielkie

  4. #4

    Domyślnie

    Witam Zrobiłem jak mówiłem zainstalowalem na poddaszu nieocieplony. System wentylacji z przeznaczonych do tego rur oraz podzespolów kazdy pokoj podpialem do rozdzielni i jednym pionem w gore na zewnqtrz W pionie zamontowalem wentylator Wentylacja dziala mechanicznie grawitacyjnie juz nie ;( ale moze pogoda jest niekorzystna ALE PROBLEM jest taki ze o ile zrobilem sprawna wentylacje to dzis do pokoi zaczwla mi sie z wentylacji wlewac woda ;( Domyslam sie ze roznica temperatur sprawia ze para w kanalach sie skrapla i plynie rurami Bardzo prosze o opinie W panice wylalem wody i cala instalacje ogacilem welna 5 cm Okrecajac ja tak jakby raz za razem warkoczami z welny o szerokosci 20 cm Czy to powinno wystarczyc Problem z wodą oraz wypa aniem sie skonczy Planuje jeszcze calosc owinac taśmą aluminiową niczym rekaw Raz kolo razu Nie wiem jak dodac zdjecie bo pokazalbym efekt mej pracy

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Moim zdaniem zrobiłeś ogromną głupotę.
    Przyjdą mrozy po -10C i będziesz rozkładał pod tymi rurami miski i waderka.
    Musiałbyś na prawdę dobrze to ocieplić.
    Jeśli już to zrób tak aby rury łączyły się mając jak najkrotrzą długość między pomieszczeniem a łączeniem wszystkich rur. Następnie rurę która idzie od łączenia na zewnątrz budynku puść pod lekkim kątem w dół tak aby na wyjściu z budynku była niżej niż przy łączeniu z resztą.
    Wtedy jeśli zberze się tam wilgoć to będzie spływać na zewnątrz budynku, a nie cofać się do mieszkania.

  7. #7

    Domyślnie

    Właśnie jestem w trakcie ocieplania rur odpowietrzenia kanalizacji i wentylacji.
    Daję wełnę w rolkach pokrytą taśmą aluminiową. Grubość 5 cm chociaż grubsza by nie zaszkodziła.
    Ocieplenie rur w przestrzeni nieogrzewanej to konieczność.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Właśnie jestem w trakcie ocieplania rur odpowietrzenia kanalizacji i wentylacji.
    Daję wełnę w rolkach pokrytą taśmą aluminiową. Grubość 5 cm chociaż grubsza by nie zaszkodziła.
    Ocieplenie rur w przestrzeni nieogrzewanej to konieczność.
    Po co ocieplasz odpowietrzenie kanalizacji?
    Niepotrzebny wydatek.
    Przecież nawet jeśli coś Ci się tam wykropli to spłynie właśnie do kanalizacji.

  9. #9

    Domyślnie

    Bo to by się także wykraplało na zewnętrznej powierzchni rury i spływałoby na podłogę strychu.
    Dlatego należy ocieplić również odpowietrzenie kanalizacji.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Bo to by się także wykraplało na zewnętrznej powierzchni rury i spływałoby na podłogę strychu.
    Dlatego należy ocieplić również odpowietrzenie kanalizacji.
    U mnie nie jest ocieplone i nic się jeszcze po zewnetrznej stronie nie skraplało nawet przy -20C. Ale to, że u mnie jest ok to nie znaczy, że u kogoś będzie.
    Masz rację, lepiej zapobiegać niż leczyć i skoro i tak ocieplasz wentylację to przy jednej robocie warto zrobić.
    Może też dam u siebie izolacje przy okazji ocieplania poddasza.

  11. #11

    Domyślnie

    Witam To co powinienem w takim wypadku teraz uczynic ?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał SzabelFTN Zobacz post
    Moim zdaniem zrobiłeś ogromną głupotę.
    Przyjdą mrozy po -10C i będziesz rozkładał pod tymi rurami miski i waderka.
    Musiałbyś na prawdę dobrze to ocieplić.
    Jeśli już to zrób tak aby rury łączyły się mając jak najkrotrzą długość między pomieszczeniem a łączeniem wszystkich rur. Następnie rurę która idzie od łączenia na zewnątrz budynku puść pod lekkim kątem w dół tak aby na wyjściu z budynku była niżej niż przy łączeniu z resztą.
    Wtedy jeśli zberze się tam wilgoć to będzie spływać na zewnątrz budynku, a nie cofać się do mieszkania.
    Zrób tak jak napisałem.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Właśnie jestem w trakcie ocieplania rur odpowietrzenia kanalizacji i wentylacji.
    Daję wełnę w rolkach pokrytą taśmą aluminiową. Grubość 5 cm chociaż grubsza by nie zaszkodziła.
    Ocieplenie rur w przestrzeni nieogrzewanej to konieczność.
    Odpowietrzenia kanalizacji się nie ociepla. Jak się wykropli coś wewnątrz to spłynie do kanalizacji, a żeby się wykropliło coś na zewnątrz, to wewnątrz rury musiało by być zimniej niż na zewnątrz, a tak się nie zdarza.

  14. #14

    Domyślnie

    Może się nic nie wykropi, a może się wykropi.
    Zawsze to bezpieczniej ocieplić niż potem pluć sobie w brodę. Koszt znikomy, zwłaszcza jak się robi samemu.
    Jedna rolka wełny 5 cm z powłoką aluminiową.

  15. #15

    Domyślnie

    Tutaj zdjęcia w trakcie robót:




  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Bo to by się także wykraplało na zewnętrznej powierzchni rury i spływałoby na podłogę strychu.
    Dlatego należy ocieplić również odpowietrzenie kanalizacji.
    Czemu miałoby się skraplać na zewnątrz, jak rura będzie cieplejsza od powietrza zewnętrznego?

    5cm na rurze wentylacji to trochę mało.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 18-12-2021 o 23:31

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Może się nic nie wykropi, a może się wykropi.
    Zawsze to bezpieczniej ocieplić niż potem pluć sobie w brodę. Koszt znikomy, zwłaszcza jak się robi samemu.
    Jedna rolka wełny 5 cm z powłoką aluminiową.
    mam nieużytkowe poddasze, i nawet jak się zdarzyło -20 w zimie a prawie +50 w lecie to nic na rurze odpowietrzenia kanalizacji się nie wykropliło , zamiast tam to dałbym te 5cm dodatkowo na kanałach wentylacyjnych
    Ostatnio edytowane przez MiroMirek ; 19-12-2021 o 15:23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony