dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie starego domu z cegły

    Dom na wsi dotychczas używany jako letni. Dom stary, ale w dobrym stanie technicznym. Wkrótce będzie remont, żeby zrobić z niego dom całoroczny. Dotychczas dom ogrzewany kozą.Remont będzie bardzo duży, z wymianą instalacji, zrobieniem ogrzewania. Wszystko jeszcze przede mną, nawet projekt remontu. Dom ma być też ocieplony. I tu moje pytanie, jak ocieplać. Ściana jest z cegły o grubości 40-50cm. W środku ściany szczelina. Ile cm styropianu na ścianę? Czy wsypać coś do szczeliny w ścianie? W podłodze będzie 15cm styropianu i więcej się nie da ze względu na wysokość pomieszczeń. Gdyby było można zachowałbym ceglaną elewację. Ale jak wtedy ocieplić? Od środka?
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.726

    Domyślnie

    Styropianu jak dasz w takim domu 12 grafitowego to ściany będą ciepłe wiem bo mam takie ściany a podłoga i styro to oczywiste że robisz podłogówkę i nawet nie myśl ani sekundy nad kaloryferami abyś nie zamknął sobie drogi
    w środek muru pod żadnym pozorem nic nie wsypuj ani nie wlewaj tak ma zostać .
    zapomniałbym w poddasze wpakuj co najmniej 30 cm wełny nawet najgorszej bo droga niczego nie zmienia tylko podczas układania jest lepsza potem nie ma większego znaczenia bo między najlepszą po 40zł/m2 a 10zł/m2 jest tak jak by różnica była na plus lub minus 3 cm .
    Ostatnio edytowane przez goguś ; 20-11-2021 o 16:53

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc. Szczelina w ścianie ma być od góry zamknięta?
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.726

    Domyślnie

    Tak zamknięta ,u mnie jest zamknięta i suchotko w domu jak pieprz .

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    crocket

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-365
    Posty
    2

    Domyślnie

    Mam następujący problem. Otóż mieszkamy z rodziną w domu z lat 80-tych (tzn wtedy był rozbudowywany, fundamenty są zapewne dużo starsze). Dom niestety jest nieocieplony i do tego bardzo duży (piwnice, parter i piętro łącznie jakieś 400 m2). Ostatnie rachunki za ogrzewanie (gaz - stary piec atmosferyczny) zwaliły nas z nóg - ponad 5 tys. za dwa miesiące. Jest jeszcze stary piec z podajnikiem na ekogroszek, ale cena węgla też jest wysoka. Wiem, że w pierwszej kolejności powinno się ocieplić cały budynek, ale obawiam się że koszta będą wręcz niebotyczne przy takiej kubaturze budynku. Może jakieś dofinansowanie z programu czyste powietrze, czy może zdecydować się na ocieplenie tylko częściowe? Co radzicie? Pozdrawiam

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.188

    Domyślnie

    Łazić po sieci i szukać i pytać.
    https://zacznijodtermostatu.pl/progr...odernizacyjna/

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    Można częściowo, ale o dotację można wnioskować tylko raz, co najwyżej inwestycję można rozłożyć na kilka lat.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    crocket

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-365
    Posty
    2

    Domyślnie

    Powoli bo powoli, ale zaczynam przymierzać się do częściowego ocieplania opisywanego wyżej starego i dużego domu. Mam zamiar zacząć od stropu dachowego. Jako strop mam płytę żerańską, a na niej jest papa, następnie jakaś warstwa cienkiego styropianu i nad tym krokwie pełne deskowanie znów papa i na koniec blacha trapezowa ocynkowana dosyć gruba i w bardzo dobrym stanie jak na te lata. I tu pojawia się pytanie jak dostać się na ten strop nie rozbierając fragmentu dachu? Czy można wykuć otwór w ścianie zewnętrznej wielkości małego okienka, żeby wejść na strop do środka i tam zamiast tego cienkiego styropianu położyć grubszą warstwę wełny? Dołączam zdjęcie. Czerwony kwadrat to miejsce ewentualnego otworu. Niebieska linia to górna krawędź płyty żerańskiej.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	strop ocieplenie.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	51,8 KB
ID:	460980

  9. #9

    Domyślnie

    Są firmy, które wykują mały otwór i "wdmuchują" przez niego celulozę.
    IMHO najlepsze wyjście dla Ciebie.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony