dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Przebudowa kawalerki

    Witam,

    Byłabym wdzięczna za Wasze propozycje modernizacji kawalerki.

    Mieszkanie będzie remontowane (wydzielenie łazienki, ściany, podłogi, elektryka, sposób ogrzewania - niestety być może elektryczny).
    Niemniej jednak ponieważ nie jest to mieszkanie własnościowe, pewne rozwiązania zostaną narzucone np. łazienka musi zostać wyodrębniona w okolicach obecnej toalety.
    Na ten moment nie ma tez pewności czy ściana zaznaczona na czerwono może zostać wyburzona (jednak mamy nadzieję że tak).

    Jak wg Was powinno być zaaranżowane do mieszkania.
    Załączam stan obecny i dość proste dwa projekty (nr 1 przy założeniu że nie można wyburzyć ściany).

    Pozdrawiam
    Małgorzata
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stan obecny.JPG
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	45,5 KB
ID:	458213   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Projekt 1.JPG
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	72,7 KB
ID:	458214   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Projekt 2.JPG
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	74,0 KB
ID:	458216  

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Gdzie jest pion kanalizacji, bo widzę ze ten sedes lata to tu to tam?
    To powinno się udać.

  3. #3

    Domyślnie

    W mini pomieszczeniu które zostało opisane toaleta w chwili obecnej jest sedes, i generalnie łazienka musi zostać wyodrębniona / dobudowana w okolicach obecnej toalety. W pierwszym pomieszczeniu woda doprowadzona jest na dłuższej ścianie (na prawo od drzwi wejściowych).

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pozaznaczaj gdzie są piony wod-kan.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/0c16331e5e259874

    Moze cos w ten deseń. Ale wazne są wymiary i ekspertyza z tą scianą.
    To powinno się udać.

  6. #6

    Domyślnie

    oczywiście już zaznaczam prostokątami na rysunku - stan obecny

    kolor fioletowy - podłączenie toalety (malutkie pomieszczenie)
    kolor granatowy - podłączenie zlewu / odprowadzenie wody (średnie pomieszczenie), myślę że to można jakoś ciut przesunąć skoro remont będzie w dość sporym zakresie

    jeśli chodzi o wymiary pomieszczeń - to na rysunku liczby oznaczają kolejne 10 cm (duże pomieszczenie dla przykładu ma 470 cm na 410 cm)

    tak wiem, że ważna jest ekspertyza ściany, wiem na ten moment że to jest cienka ściana, jakoś nie wygląda na nośną
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stan obecny.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	10,7 KB
ID:	458242  

  7. #7

    Domyślnie

    Przyjęłam, że mieszkanie mieści się w prostokącie 700x410cm, a ściana między pomieszczeniami ma grubość 10cm.
    1)Duża kuchnia, z miejscem na mikrofalówkę (lub ekspres do kawy albo inne sprzęty) na blacie 60cm obok płyty, z szafą gospodarczą obok lodówki we wnęce przy ścianie łazienki. Jeśli zależy Wam na większym pokoju to łazienkę i kuchnię można skrócić o ok.20cm. Wtedy w łazience zamiast wanny o szerokości 75cm taka na 70cm a umywalka 45cm zamiast 60-tki. W aneksie przy płycie szafka 40cm a przy lodówce słupek 60cm (może z piekarnikiem i mikrofalówką?).
    Drzwi do łazienki 80cm - harmonijkowe żeby nie kolidowały z drzwiami wejściowymi.


    2)Kabina prysznicowa 90cm, długość kuchni dowolna - może "wchodzić" do pokoju jak na obrazku lub kończyć się równo z łazienką (a lodówka do wnęki + np.40cm wysokie cargo).



    Pomyślcie nad przeznaczeniem na biurko jednej sekcji szafy wnękowej a pod oknem stół do posiłków jakiś mniejszy (może być rozkładany). Sofa też chyba lepiej by się wpasowała rozkładana w przód.

  8. #8

    Domyślnie

    Dzień dobry

    DarekDawid - nie przekonuje mnie łazienka "wagon", choć oczywiście rozumiem, że taki projekt podyktowany był brakiem wiedzy co do ściany do ewentualnego wyburzenia. Bardzo dziękuję oczywiście za zainteresowanie tematem.

    alicyja - naprawdę pomocne propozycje, sama wannę odrzuciłam od razu, bo wydawało mi się że miejsca jest zdecydowanie za mało, a tu proszę....
    podoba mi się lodówka i pralka we wnęce, dzięki czemu nie są tak wyeksponowane
    obydwie propozycje rozważam jednakowo

    Czy mogę mieć jeszcze prośbę do Ciebie (już naprawdę ostatnia) o ocenę załączonego projektu - w tym przypadku generalnie chodziło o stworzenie jakiegoś sensownego przedpokoju (w sensie nie "wagonu). Niestety w takim projekcie nie umiem już ukryć sprzętów we wnękach (dlaczego nie można mieć wszystkiego )
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Projekt 3.JPG
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	67,6 KB
ID:	458271  

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Gdybym miał robić dla siebie i scianka byłaby niepotrzebna pokusiłbym się o cos takiego.
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/21d1d1b61629edd4

    Wolę wagon od drzwi harmonikowych.
    Ostatnio edytowane przez DarekDawid ; 01-12-2021 o 23:57
    To powinno się udać.

  10. #10

    Domyślnie

    Narysowałam Twoją wersję (z siatką 10x10cm dla sprawdzenia wymiarów) i nie podoba mi się łazienka.


    Sedes prawie wchodzi na kabinę - według obrazków z neta taki narożny mieści się w kwadracie ok.60x60cm czyli przy szerokości tylnej ściany 155cm i kabinie 90cm masz 5cm odstępu. Trzeba by na sedesie siedzieć jakoś bokiem z prawą ręką gdzieś schowaną.
    Pralki zazwyczaj mają drzwiczki otwierane na lewo - nawet jak otworzysz je na 180 stopni dostęp do bębna może być utrudniony bo masz przed pralką za mało miejsca. Oczywiście jak wstawisz drzwi do łazienki szersze niż na moim rysunku i bardziej na środku ściany to możesz zostawić je otwarte i stać częściowo w przedpokoju ładując/wyjmując pranie ale wtedy pralka jeszcze bardziej zawali przestrzeń na wejściu.
    Ogólnie chaotyczny układ.

    3)I taka moja przeróbka - kuchnia i łazienka są o 15cm szersze a pralka płytka na 40cm (może 45cm też by się zmieściła- zależy jak producenci to mierzą).

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    @alicyja

    A co z tym przyłączem kanalizacyjnym?
    Znów gdzies wyfruną metr dalej.
    A ten prysznic jest zamykany?
    Ręczniki na hakach na drzwiach?
    Kwadratowy pokój dzienny?
    Drzwi do łazienki lewe?
    Brak miejsca na kosz?

    Zdecydowanie trzeba powiększyć tą łazienkę.
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/ac35693fc83425ac
    Ostatnio edytowane przez DarekDawid ; 05-12-2021 o 18:34
    To powinno się udać.

  12. #12

    Domyślnie

    @DarekDawid
    Według mojej wiedzy sedes można odsunąć ok.120cm od pionu kanalizacji.
    Prysznic zamykany drzwiami, z zasłonką albo otwarty - jak kto woli.
    Ręczniki np. na wprost drzwi.
    Drzwi do łazienki takie, żeby otwierające się/otwarte skrzydło drzwiowe jak najmniej utrudniało komunikację.
    Kosz może być pod umywalką.

    Mieszkanie małe to i łazienka mała ale miejsca wystarczy żeby w miarę wygodnie korzystać z każdego sprzętu.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Wszystko zalezy od tego przyłącza kanalizacyjnego. Gdzie wypada i na jakiej wysokosci.
    Jak pod brodzikiem no to trzeba robić próg.
    Nigdy czegos takiego nie widziałem, zeby brodzik był jakies 20 cm wyzej od podłogi, ale technicznie mozliwe.
    Człowiek wtedy pod prysznicem jest niejako wyrózniony jak na podium. A po wyjsciu, jak zapomni o progu, to porazka.
    Jeszcze jak uszczelnić te szklane drzwi?
    To powinno się udać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony