dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jak oczyszczasz ścieki w swoim domu

Głosujących
2. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Oczyszczalnia przydomowa

    1 50,00%
  • Oczyszczalnia miejska

    0 0%
  • Wywóz ścieków ze zbiornika "szambo"

    1 50,00%
  • Inne

    0 0%
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Question Oczyszczalnia biologiczna napowietrzanie

    Witam,

    Nie znam się aż tak dobrze w temacie dlatego zwracam się uprzejmie z prośbą o pomoc. Pytałem wujka Google ale nie znalazłem odpowiedzi...

    Mam zainstalowaną oczyszczalnie przydomową biologiczną. Zastanawia mnie kwestią napowietrzania, moja oczyszczalnia działa 24h ,słychać te plastikowe kulki -jakkolwiek się to nazywa-jak ruszają się w zbiorniku, zakładam, że ten ruch wynika z napowietrznika , kompresora, moje pytanie czy kompresor musi działać całą dobę?

    Wiem, że bakterie potrzebują tlenu aby szybciej rozłożyć nieczystości, ale pytam o tą kwestię z uwagi na żywotność kompresora oraz cenę jego działania (moc 50W).

    Bynajmniej, nie chodzi mi o oszczędność typu siedzenie przy świecach, tylko zastanawia mnie czy jest to konieczne by kompresor działał całą dobę i pobierał prąd?

    Proszę o sensowne komentarze i wyrozumiałość jeśli jakaś nazwę upodalem niewłaściwie....

  2. #2

    Domyślnie

    Potraktuj to tylko jako komentarz ogólny, a jak podasz jaki to konkretnie model to może ktoś z forum lepiej Ci doradzi niż ja .

    To czy dmuchawa musi działać cały czas zależy od konstrukcji oraz technologii działania. Mam swoje na to zdanie i oczywiście ktoś może mieć inne. Jak oczyszczalnia ma małą pojemność lub pionową konstrukcję i zawory ręcznie regulowane to pewnie to model przepływowy i dmuchawa w standardzie działa cały czas. Jak jest zaawansowana technologia, np. SBR lub ma ona dłuższy żywot i działa tylko w kilku fazach. Jak to hybryda i działa przepływowo oraz " nie nabitą w kosmos " ilością użytkowników to również można ją wyłączać w sekwencjach. Podstawa to dobry sterownik i recyrkulacja automatyczna na elektrozaworze.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony