dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Zatkanie nawiewników w celu redukcji hałasów - wełna mineralna?

    Cześć!

    mam dosyć nietypowe pytanie - czym można zatkać/zakleić nawiewniki w oknach, aby trochę zmniejszyć hałas wydobywający się z zewnątrz? Mam mieszkanie, gdzie jeden z pokoi jest umieszczony przy ulicy i słychać w nim przejeżdżające samochody. Myślałem, że to może problem z oknami, ale wg dwóch różnych fachowców, którzy przyszli na inspekcję, okna mają dobre parametry akustyczne i wina może leżeć po stronie nawiewników. Jeden z nich zasugerował, aby zatkać je np. watą/wełną czy styropianem.

    Spróbowałem je wstępnie zatkać styropianem i wydaje mi się, że słychać było różnicę (było trochę ciszej), ale to rozwiązanie ma jednak wady (dosyć ciężko wypełnić szczelnie cały otwór). Poszukałem trochę w internecie i dowiedziałem się, że istnieje coś takiego jak wełna mineralna/akustyczna, który stosuje się m.in do wyciszania czy ocieplania - zastanawiam się czy taki materiał nada się do tego? Można taki materiał np. porwać i wepchnąć go kawałkami w nawiewniki? Może głupie pytanie, ale nigdy nie miałem z nim styczności - a na zdjęciach wygląda na coś całkiem miękkiego i elastycznego

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Nie powinno sie ich zatykać - możesz je przymknąć, ale nie powinny być zatykane.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    A jakie masz nawiewniki? Może rozwiązaniem będzie ich zamiana na akustyczne?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4

    Domyślnie

    Z różnych powodów (nie chcę wchodzić w szczegóły w tej kwestii), odpada u nas niestety wymiana nawiewników.

    Jestem świadomy potencjalnego zagrożenia ich zatkaniem (wiadomo trzeba będzie obserwować czy wszystko jest ok), niemniej hałas jest dosyć irytujący nawet przy zamkniętym oknie, dlatego szukam jakiś rozwiązań. Tak jak wspomniałem, wypchanie styropianem trochę pomogło, słychać różnicę, dlatego zastanawiam się czy można jeszcze uzyskać lepszy efekt - dlatego podpytuję o tą wełnę mineralną (która jest dla mnie materiałem znanym tylko z internetu - taki strzał z mojej strony )

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Michał Ursa

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    42-520
    Posty
    23

    Domyślnie

    Dzień Dobry

    Pomysł z użyciem wełny jest u swoich podstaw jest słuszny. W zależności od gęstość i grubości wełna charakteryzuje się bardzo wysokim lub najwyższym współczynnikiem pochłaniana dźwięku (alfa W).

    Jednak nalży opamiętać o tym, że wartość alfa W nie jest wprost proporcjonalna do zmniejszenia poziomu dźwięku. Dodatkowo należy zastawić się nad zastosowaniem wełny, która byłaby zabezpieczona welonem wierzchnim i do tego wszystkiego zostaną zachowane walory użytkowe rozwiązania. Na razie wiemy bardzo mało. Chętnie pomogę w rozwiązaniu problemu.

    Proszę o kontakt na [email protected] w tytule „Pomoc Techniczna”

    Pozdrawiam
    Michał

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony