dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Dobór optymalnych połaci dachu

    Witam,
    proszę o pomoc w doborze połaci dachowych do montażu fotowoltaiki. Wstępnie wybrałem połać nr 1 (SE) oraz nr 6 (SW). Minusem jest jedynie to, że przy niskim położeniu słońca w okresie jesienno-zimowym, w godzinach porannych i popołudniowych połacie te rzucają cień (rano 6 zacienia 1, po południu 1 zacienia 6). Niestety bardziej korzystne rozmieszczenie paneli nie przychodzi mi do głowy - połacie nr 2 i 5 są za małe. PVSol obliczył mi zacienienie na poziomie 2-3% - mogę później dorzucić projekt. Kąt nachylenia dachu - 30 st., wysokość - 2,7m.
    Czy ktoś ma pomysł na lepsze rozwiązanie?

    W linku rzut dachu: https://i.ibb.co/dkHjZF6/plan.png

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jaroWy
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Krzeszowice
    Posty
    104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Jakbyś na tą 2 i 5 upchał po 4 panele (na oko wejdą ale nie wiem czy proporcje są zachowane na szkicu) to trochę byś się uratował przed zacienieniem.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    W dobrym układzie to może nawet po 6 na każdej z tych połaci.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jancia

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Polska
    Posty
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bocian71 Zobacz post
    Witam,
    proszę o pomoc w doborze połaci dachowych do montażu fotowoltaiki. Wstępnie wybrałem połać nr 1 (SE) oraz nr 6 (SW). Minusem jest jedynie to, że przy niskim położeniu słońca w okresie jesienno-zimowym, w godzinach porannych i popołudniowych połacie te rzucają cień (rano 6 zacienia 1, po południu 1 zacienia 6). Niestety bardziej korzystne rozmieszczenie paneli nie przychodzi mi do głowy - połacie nr 2 i 5 są za małe. PVSol obliczył mi zacienienie na poziomie 2-3% - mogę później dorzucić projekt. Kąt nachylenia dachu - 30 st., wysokość - 2,7m.
    Czy ktoś ma pomysł na lepsze rozwiązanie?

    W linku rzut dachu: https://i.ibb.co/dkHjZF6/plan.png
    Część modułów z 1 przerzucić na 5 i połączyć te połacie w 1 string, podobne też rozwiązanie w przypadku połaci 6 i 2 i nie za bardzo martwić się rannym i popołudniowym zacienieniem zwłaszcza o tej porze roku

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony