dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie DEFRO pelets ES15 ochrona powrotu

    WItam
    Mam pytanie do użytkowników kotłów na pellet
    Posiadam kocioł defro ES15 pelet - posiadam zawór czterodrogowy z siłownikiem , bojler CWU , oraz dodakowo zrobiona dodatkową pompę szybkiego obiegu po to aby dorzewać powrót kotła ponieważ co raz pojawiał się komunikat o zbyt niskiej temperaturze powrotu - czy w sterowniku kotła powinienem również włąnczyć dodatkowo na zaworze ochronę powrotu ???? poniewaz mimo dodatkowej pompy obiegowej zdaze sie rowniez czasem jeszcze ten komunikat o nieskiej temperaturze powrotu??
    kociol mam ustawiony na 60C a pompy załanczają sie przy 45C, CWY 49C

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Zależy jakiej średnicy jest zawór 4d. Jak mały to nie.Temperaturę na kotle podnieś do min 65 i start pomp wyżej 50. Pompa krótkiego obiegu powinna włączać się wcześniej.

  3. #3

    Domyślnie

    Zawór 4D mam na duzej srednicy, dzis przestawie kocioł na 65 i pompki od 50C i zalaczyc oczywisice na zaworze 4d ochrone powrotu mimo pompy krotkiego obiegu ?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Włącz. Będziesz widział co jest i będziesz reagował.

  5. #5

    Domyślnie

    gresik - co miałeś namysli .. bedziesz reagował ? cos moze byc nie tak przy wlanczeniu ochrony powrotu ?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Zobaczysz jak będzie zachowywał się zawór 4D.

  7. #7

    Domyślnie

    zawór sie zamknoł po włączeniu ochrony powrotu i dopiero po osiagnieciu odpowiedniej temperatury powrotu zaczol sie powoli otwierac

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    dodakowo zrobiona dodatkową pompę szybkiego obiegu po to aby dorzewać powrót kotła
    Bezsensowne rozwiązanie skoro na zaworze jest siłownik z aktywną ochroną powrot:
    zawór sie zamknoł po włączeniu ochrony powrotu i dopiero po osiagnieciu odpowiedniej temperatury powrotu zaczol sie powoli otwierac
    zdaze sie rowniez czasem jeszcze ten komunikat o nieskiej temperaturze powrotu??
    Najlepszym i sensownym rozwiązaniem ochrony kotła jest własna pompa z zaworem antykondensacyjnym na powrocie.

  9. #9

    Domyślnie

    Ok dobre rozwiązanie ten zawór ale go nie mam i chce ustawić kocioł optymalnie na tum co mam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony