dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AnCyMoNeK

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Czarnochowice
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    7

    Domyślnie Jak zagospodarować strych od początku

    Witam serdecznie chciałbym prosić o pomoc mianowicie po krótce mieszkamy na poddaszu gdzie mamy kuchnię sypialnie mały salonik łazienkę i pokój dziecka . Jednak na świat zbliża się drugi potomek , wiadomo jak to na początku przez pierwszy rok pewnie będzie urzędować z nami później może do córki do pokoju jakoś na dwa trzy lata . Ale że ma być to chłopak to raczej długo ze sobą w tak małym pokoju nie wytrzymają . I tu właśnie pojawił się pomysł żeby może na strychu chodź niskim i bez niczego narazie zrobić pokój po jednej stronie syna po drugiej córki . Na strychu była położona wełna , piszę była bo ją ściągłem i wywaliłem bo postanowiła zamieszkać tam kuna chyba nie jedna obecnie jestem na etapie walczenia ze zwierzyną : kuny, myszy gniazda szerszeni , oss i ptaków oraz różnych małych niechcianych szkodników . Przy tych szkodnikach dużo zniszczeń jest w membranie dlatego stopniowo zaczynam ją łatać i zakładać drugą warstwę od środka . Nie ukrywam jest to dubanina ale narazie pomijając wszystkie aspekty ( wstawienie okien , doprowadzenie ogrzewania , klimy , ocieplenie , regipsy itp . Chciałbym po krótce zapytać was o zdanie czy to jest w ogóle do wykonania ? przerysowałem wstępnie podłogę i zwymiarowałem żebyście mieli jakiś podgląd do tego dołączam jakieś zdjęcia bo niestety strych nie jest wysoki i tu może być największy problem . Co o tym sądzicie ?

  2. #2

  3. #3

  4. #4

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jest nisko. Najwiekszy problem będzie z szafami.
    I z tym, aby dorosła osoba posprzątała pokój - będzie musiała chodzić zgięta w pół.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 24-11-2021 o 13:51

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AnCyMoNeK

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Czarnochowice
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    7

    Domyślnie

    To akurat wiem że jest nisko . No ale z tym nic nie zrobię. Przebudowa domu i dachu nie wchodzi w grę . Są to za duże koszty . Gra nie warta świeczki . Meble niskie lub robione na zamówienie . Chciałbym zacząć od wstawienia okien i ocieplenie miedzykrokwiowe płytami pir i na drugą warstwą już cienka żeby nie zabierać dużo miejsca . Teraz myślę o wstawieniu okien w jakiej ilości i rozmieszczenie ich względem położenia właśnie mebli i innych rzeczy . Macie jakiś pomysł ?

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AnCyMoNeK

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Czarnochowice
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam chciałem przerobić strych na użytkowy. Podłoga jest z dwóch jętek przykręconych do krokwi czyli takie kleszcze grubość 15 cm i taka wełna była wsadzona ale po 20 paru latach straciła trochę na jakości i zlatały ja troche myszy . Pod wełną jest sznurek jakaś folia żółta i tam już chyba stelaż i płyty GK nad wełną miałem przykręcone deski które ściągłem . Chciałbym docieplić tą przyszłą podłogę zostało mi trochę styroduru 8 cm i 10 cm i chciałbym go dożucić do podłogi na równo z jętkami. Ale nie wiem czy dobrze zrobię A może zamienić miejscami od spodu dać styrodur na to wełnę ale raczej byłbym skłonny dać na spód wełnę i dorzucić do tego styrodur co o tym myślicie .Na to przekręcić płyty osb

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony