dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1

    Domyślnie Fotowoltaika od firmy Columbus niekorzystna cena,

    Witam, Sprawa wyglada tak, w tamtym tygodniu odwiedzili mnie panowie z firmy columbus w sprawie paneli. Swoimi wyliczeniami tak mnie oczarowali a że do tej pory byłem laikiem w temacie i nie miałem pojącia co i jak wszystko wyglądało ok spoko, rachunek za prąd płace 200 zł (pobieram 3tys kw rocznie) panowie ustalili ze potrzebuje 4 kw mocy i cały zestaw wraz z montażem będzie kosztował 30 tys i to będzie na raty na 10 lat w bardzo podobnych pieniadzach raty jak za prąd ale gdy coś wpłacę na starcie mam rabat 1.900 zł i finalnie panele mają kosztować 28. Zgodziłem się na takie warunki,podpisałem umowe, przelałem 10 tys jako mój wkład i aktualnie czekam na dalsze kredytowanie pozostałej sumy ale w miedzy czasie dostałem projekt i tam pisze co będzie montowane, z ciekawości sprawdziłem rynkowe ceny identycznych paneli inwertera itd i prosze państwa,szczęka mi opadła. identyczne panele i inwerter za 12 tys kupie...konstrukcja ocynk to koszt 3/4 tys okablowanie może tyle samo a dodam jeszcze ze mam znajomego elektryka który sam sobie zakładał taką ferme i pewnie mi tez by założył. Choćby ciut ponad 20 tys wyszło to jednak nie 30 i 10 lat w kredycie...Prosze o dop co byście zrobili na moim miejscu,mam jeszcze dobry tydzień na odstąpienie od umowy tylko wtedy przepada rabat 1.900 tyś bo takie maja reguły..ale może lepiej stracić tyle niż 10 tys czy wiecej...

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris kraków Zobacz post
    Witam, Sprawa wyglada tak, w tamtym tygodniu odwiedzili mnie panowie z firmy columbus w sprawie paneli. Swoimi wyliczeniami tak mnie oczarowali a że do tej pory byłem laikiem w temacie i nie miałem pojącia co i jak wszystko wyglądało ok spoko, rachunek za prąd płace 200 zł (pobieram 3tys kw rocznie) panowie ustalili ze potrzebuje 4 kw mocy i cały zestaw wraz z montażem będzie kosztował 30 tys i to będzie na raty na 10 lat w bardzo podobnych pieniadzach raty jak za prąd ale gdy coś wpłacę na starcie mam rabat 1.900 zł i finalnie panele mają kosztować 28. Zgodziłem się na takie warunki,podpisałem umowe, przelałem 10 tys jako mój wkład i aktualnie czekam na dalsze kredytowanie pozostałej sumy ale w miedzy czasie dostałem projekt i tam pisze co będzie montowane, z ciekawości sprawdziłem rynkowe ceny identycznych paneli inwertera itd i prosze państwa,szczęka mi opadła. identyczne panele i inwerter za 12 tys kupie...konstrukcja ocynk to koszt 3/4 tys okablowanie może tyle samo a dodam jeszcze ze mam znajomego elektryka który sam sobie zakładał taką ferme i pewnie mi tez by założył. Choćby ciut ponad 20 tys wyszło to jednak nie 30 i 10 lat w kredycie...Prosze o dop co byście zrobili na moim miejscu,mam jeszcze dobry tydzień na odstąpienie od umowy tylko wtedy przepada rabat 1.900 tyś bo takie maja reguły..ale może lepiej stracić tyle niż 10 tys czy wiecej...
    hmm, rzeczywiście dość przekonywujący musieli być Ci panowie ) - 7 tys za 1kw to sporo... zrób szybkie rozeznanie, popytaj inne firmy - może teraz taka cena jest rynkowa , poproś prawnika o konsultację- może te 1900 pln jest do uratowania

  3. #3

    Domyślnie

    Buhehehe 7000/kWp na biednego nie trafiło i to jeszcze w ratach na 10 lat...6 lat temu za 3,3kW płaciłem niespełna 15000 zł. Więc Ty chłopie pojechałeś na grubo.
    Umowa podpisana poza lokalem wypowiadaj umowę i spie.... gdzie pieprz rośnie!
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris kraków Zobacz post
    Witam, Sprawa wyglada tak, w tamtym tygodniu odwiedzili mnie panowie z firmy columbus w sprawie paneli. Swoimi wyliczeniami tak mnie oczarowali a że do tej pory byłem laikiem w temacie i nie miałem pojącia co i jak wszystko wyglądało ok spoko, rachunek za prąd płace 200 zł (pobieram 3tys kw rocznie) panowie ustalili ze potrzebuje 4 kw mocy i cały zestaw wraz z montażem będzie kosztował 30 tys i to będzie na raty na 10 lat w bardzo podobnych pieniadzach raty jak za prąd ale gdy coś wpłacę na starcie mam rabat 1.900 zł i finalnie panele mają kosztować 28. Zgodziłem się na takie warunki,podpisałem umowe, przelałem 10 tys jako mój wkład i aktualnie czekam na dalsze kredytowanie pozostałej sumy ale w miedzy czasie dostałem projekt i tam pisze co będzie montowane, z ciekawości sprawdziłem rynkowe ceny identycznych paneli inwertera itd i prosze państwa,szczęka mi opadła. identyczne panele i inwerter za 12 tys kupie...konstrukcja ocynk to koszt 3/4 tys okablowanie może tyle samo a dodam jeszcze ze mam znajomego elektryka który sam sobie zakładał taką ferme i pewnie mi tez by założył. Choćby ciut ponad 20 tys wyszło to jednak nie 30 i 10 lat w kredycie...Prosze o dop co byście zrobili na moim miejscu,mam jeszcze dobry tydzień na odstąpienie od umowy tylko wtedy przepada rabat 1.900 tyś bo takie maja reguły..ale może lepiej stracić tyle niż 10 tys czy wiecej...
    Nic nie tracisz bo to jest rabat z kwoty 30 tys. zł.
    No chyba że jest to rabat 1.900 tyś - 1.900.000 zł

    200 zł płacisz co miesiąc czyli rocznie 2400 zł?
    Columbus proponuje kredyt na 10 lat co daje 120 rat po 200 zł = 24.000 zł plus wkład własny 10.000 zł.
    Razem 34.000 zł za 4 kWp?? 8.500 zł / kWp
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    hmm, rzeczywiście dość przekonywujący musieli być Ci panowie ) - 7 tys za 1kw to sporo... zrób szybkie rozeznanie, popytaj inne firmy - może teraz taka cena jest rynkowa , poproś prawnika o konsultację- może te 1900 pln jest do uratowania
    To jest rabat od ceny a nie kwota która przepada z wpłaty 10 tys. zł.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Buhehehe 7000/kWp na biednego nie trafiło i to jeszcze w ratach na 10 lat...6 lat temu za 3,3kW płaciłem niespełna 15000 zł. Więc Ty chłopie pojechałeś na grubo.
    Umowa podpisana poza lokalem wypowiadaj umowę i spie.... gdzie pieprz rośnie!

    Abstrahując od tematu to chciałbym zaznaczyć, że porównywanie 6 letnich cen z aktualnymi jest delikatnie mówiąc chore i nielogiczne.
    Dla przykładu podam Ci, że 6 lat temu chciałem kupić mieszkanie w Katowicach. Wówczas cena w miarę dobrej dzielnicy wynosiła około 4600-5000 zł za 1 m2.
    Teraz za podobne mieszkania w podobnej dzielnicy trzeba zapłacić 9 500-10 000 zł. Zatem mamy niemal 100% wzrost cen a to "tylko" 6 lat.

    Wracając do tematu instalacji fotowoltaicznej, to faktycznie Columbus jest strasznie drogi, jednakże pamiętajmy, że w powyższym przykładzie mamy zakup na raty, więc kwota ma ukryte koszty udzielenia kredytu przez bank.
    Ostatnio edytowane przez Michalmon ; 23-11-2021 o 21:18

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michalmon Zobacz post
    Abstrahując od tematu to chciałbym zaznaczyć, że porównywanie 6 letnich cen z aktualnymi jest delikatnie mówiąc chore i nielogiczne.
    Dla przykładu podam Ci, że 6 lat temu chciałem kupić mieszkanie w Katowicach. Wówczas cena w miarę dobrej dzielnicy wynosiła około 4600-5000 zł za 1 m2.
    Teraz za podobne mieszkania w podobnej dzielnicy trzeba zapłacić 9 500-10 000 zł. Zatem mamy niemal 100% wzrost cen a to "tylko" 6 lat.
    Zapytam inaczej czy myślisz że 6 lat temu panele/inwertery były ogólnie dostępne - zupełnie jak dziś czy były raczej dostępne okazyjnie? Ja w tamtym czasie kupiłem 275W (najmocniejsze w tym czasie) teraz jak dobrze poszukasz masz 460W, czy w tamtym czasie miałem do wybory Froniusa/SMA - Tak ale w cenie zaporowej!!!
    Starasz się inflacją i wszelkimi innymi dopłatami (5000+) powiedzieć że teraz jest lepiej, no to płać lepiej!!! Columbus czeka na ciebie nie pytaj tam jest "super". Zwiedzaj swoje ZOO bo za ten bilet płacisz.

    O ile pamiętam moje 2 mieszkania w Warszawie/i jedno w Pruszkowie każde po ponad 50m2 były cenione jakieś 20 lat temu po około 6000zł/m2 teraz przebiły 14000 zł/m2. Kredytów nadal brak. Oczywiście nadal są moje nie sprzedaję "rodzynków" przy metrze. A to większe 96m2 z garażem 30m od metra zostawiam 9 letniej córze kosztowało 690k zł. (90k za garaż). Co mnie obchodzi ile jest warte? Skoro NIGDY ICH NIE SPRZEDAM!!!
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 23-11-2021 o 21:59
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Columbus... Naciągacze jakich mało. Ostatnio też mało co nie omamili teściowej - już miała podpisywać umowę ( 6 paneli + inwerter 1faz - trochę ponad 2 kW - za prawie 17 tyś ). Szczęśliwie akurat przyjechałem w tym momencie. "Oferta" i "wyliczenia" na kartce pisane ręcznie ... Żebyście widzieli te bzdury. Jak faceta zacząłem dopytywać co i jak to się wściekł i pojechał. Pomijam już fakt, że przy zużyciu na poziomie 1000 kWh/rok to średnio jej potrzebna fotowoltaika...

  9. #9

    Domyślnie

    dzięki za odp,wszystkim zwłaszcza tym co aż za dużo odpowiedzieli Słuchajcie mam dopiero 20 parę lat,więc za dużo nie wymagajcie ode mnie.. bo i tak mimo młodego wieku mam nie jedną inwestycje na karku za grube tysiące oczywiscie na kredyt, ale jak inaczej to zrobic mam siedzieć i pierdziec w stołek? Chce działać chce się rozwijać i zdaje sobie sprawę że będą kłody pod nogi dlatego w temacie foto do bylej niedzieli byłem naprawdę zielony i ktoś to wykorzystał ale do odważnych świat nleży i w te 3 dni przeczytałem tysiące opinii,sprawdziłem setki produktów i rozeznalem się w końcu w tym rynku. Dziś jak by mi przyszedł taki gość do domu kopnoł bym w dupę i wypad ale to dziś a w niedzielę podpisałem..ale wracając do tematu

    Wysłalem pismo wypowiedzenia na e.mail.zaraz jadę i wysle też poleconym.
    Od panów narazie cisza.

    Natomiast jak wspomniałem do odważnych świat należy i zabieram się za kompletowanie zestawu oraz po części montaż samemu. Konstrukcja gotowa (kotwy profile zlaczki zaślepki ) 1500zl i myślę dać tak. panele Hyundai 400wp 12 szt 9tys brutto inwerter albo solar edge albo fox 5 kw i tu mają podobne ceny koło 5.500 brutto kabel solarny 15 m 6mm2 czerwony i 15 m czarny z twardym peszlem 300 zł zabezpieczenia przeciwpoż wyłącznik itd w granicach 700 zł licząc wszystko wstępnie wychodzi w granicach 18 tys. Elektryką zajmie się znajomy,dla niego to kilka godz pracy podłączyć wszystko.

    Co sądzicie o zestawie? W międzyczasie dowiedziałem się że podwykonawcy columbusa to chłopaki z Ukrainy po 20 lat mają i robią bo robią a jak to już nikt nie sprawdzi... Tak ze wolę sam się za to zabrać.

  10. #10

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 13:29

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Wypowiedzenie umowy wyślij listem poleconym z potwierdzeniem odbioru (ZPO).
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.743

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris kraków Zobacz post
    dzięki za odp,wszystkim zwłaszcza tym co aż za dużo odpowiedzieli Słuchajcie mam dopiero 20 parę lat,więc za dużo nie wymagajcie ode mnie.. bo i tak mimo młodego wieku mam nie jedną inwestycje na karku za grube tysiące oczywiscie na kredyt, ale jak inaczej to zrobic mam siedzieć i pierdziec w stołek? Chce działać chce się rozwijać i zdaje sobie sprawę że będą kłody pod nogi dlatego w temacie foto do bylej niedzieli byłem naprawdę zielony i ktoś to wykorzystał ale do odważnych świat nleży i w te 3 dni przeczytałem tysiące opinii,sprawdziłem setki produktów i rozeznalem się w końcu w tym rynku. Dziś jak by mi przyszedł taki gość do domu kopnoł bym w dupę i wypad ale to dziś a w niedzielę podpisałem..ale wracając do tematu

    Wysłalem pismo wypowiedzenia na e.mail.zaraz jadę i wysle też poleconym.
    Od panów narazie cisza.

    Natomiast jak wspomniałem do odważnych świat należy i zabieram się za kompletowanie zestawu oraz po części montaż samemu. Konstrukcja gotowa (kotwy profile zlaczki zaślepki ) 1500zl i myślę dać tak. panele Hyundai 400wp 12 szt 9tys brutto inwerter albo solar edge albo fox 5 kw i tu mają podobne ceny koło 5.500 brutto kabel solarny 15 m 6mm2 czerwony i 15 m czarny z twardym peszlem 300 zł zabezpieczenia przeciwpoż wyłącznik itd w granicach 700 zł licząc wszystko wstępnie wychodzi w granicach 18 tys. Elektryką zajmie się znajomy,dla niego to kilka godz pracy podłączyć wszystko.

    Co sądzicie o zestawie? W międzyczasie dowiedziałem się że podwykonawcy columbusa to chłopaki z Ukrainy po 20 lat mają i robią bo robią a jak to już nikt nie sprawdzi... Tak ze wolę sam się za to zabrać.

    Brawo ty , szacun.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Tak jak napisał @stos - dla SolarEdge każdy moduł musi być z optymalizatorem. Inne optymalizatory (np. Tigo, Huawei) nie muszą być na każdym module.
    Optymalizatory mają sens tylko wtedy kiedy masz zacienienia lub chcesz wiedzieć ile produkuje każdy z modułów.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    daro.s

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    135

    Domyślnie

    Hej,
    Potraktuj to jak naukę na przyszłość. Nieważne ile ma się lat, ale do wszystkich rozmów należy być przygotowanym. Gdy wiosną zeszłego roku szukałem wykonawcy, to trafiłem na firmę z Łodzi, która na moją prośbę wcześniej przysłała mi umowę, a w momencie podpisywania handlowiec do podpisu dał mi inną, oczywiście kilka zapisów było zmienionych na korzyść wykonawcy. Handlowiec wszystko robił, aby mi przeszkodzić w jej przeczytaniu przed podpisem, były żarty, pytania o ogródek i typ kotła gazowego, opowieści o jego historii sportowej z młodości, o moje osiągnięcia, itp. Ponieważ, dokładnie znałem zapisy pierwotnej wersji, zauważyłem zmiany i nie dałem się wkręcić. Gdy mu to wytknąłem, stał się opryskliwy, że zabieram mu czas i on by w tym czasie zawarł umowę z innym klientem. A najlepsze było, gdy zdzwonił do swojego kolegi handlowca a mi przedstawił jego jako zadowolonego klienta, trochę przesadzili z ilością pochwał dla firmy i jej realizacji więc nie dałem się nabrać na inscenizację.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    SolarEdge wymaga optymalizatorów na każdym panelu.
    Jak nie masz zacieniania to jest to bez sensu.
    Nie ma zacienienia wiec faktycznie po co przepłacać. Najbardziej przemawia za mną inwerter FOXEss ponieważ znajomy ma taki i jest po 3 latach dobrze smiga ,druga sprawa w okolicy jest gostek który moze mi sprzedać od reki taki inwerter oraz daje gwarancje chyba 10 lat tak ze mocno mnie to przekonuje.

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Wypowiedzenie umowy wyślij listem poleconym z potwierdzeniem odbioru (ZPO).
    Byłem na poczcie ale mieli awarie i nie wysłali. Natomiast na e.mail dostałem info że zapoznali się z moim wypowiedzeniem i po analizie podejmią decyzje o czym mnie poinformują. Dzwonił tez wielki pan doradca który zapewniał mnie że chcą dla mnie jak najlepiej i aby jeszcze nie podejmować ostatecznej decyzji Dzisiaj też dowiedziałem się że mojemu znajomemu ten sam pan wcisnoł 6 kw za 40 tyś...tak samo szybko szybko obliczenia pieknie cacy, same oszczednośći łyk kawy i dawaj podpisujemy..znam tez kilku ludzi których tak wrobili a ci mysląc że okazja zapłacili gotówką mineło miesiąc/dwa i pozamiatane,

    Cytat Napisał daro.s Zobacz post
    Hej,
    Potraktuj to jak naukę na przyszłość. Nieważne ile ma się lat, ale do wszystkich rozmów należy być przygotowanym. .
    Cały czas sie uczymy a i tak głupi umieramy...Nie znając absolutnie branży człowiek nie ma pojęcia czy coś jest drogo czy nie,.Ostatnio u siostry majstry zakładali balustradę kłutą na balkony i taras po 1.600 zł za mb porecze kręcone, wywijasy cudasy to fakt, siostra zadowolona chwaliła ze ładnie wyglada lepiej jak u innych no ale wyszło 60 tyś...a jak zapytałem majstra co tak drogo to odp że za 600 też robią ale troszke mniej metalu i gorzej to wygląda a tak naprawde to samo by było ino zależy czy ktoś się sprzeciwi czy nie, jak nie to łupią... tak że człowiek co by nie robił zawsze ktoś się znajdzie i wykorzysta.. a w budowlance to już dopiero jest rozbój w biały dzień...
    Ostatnio edytowane przez kris kraków ; 24-11-2021 o 17:45

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris kraków Zobacz post
    d Słuchajcie mam dopiero 20 parę lat,więc za dużo nie wymagajcie ode mnie.. bo i tak mimo młodego wieku mam nie jedną inwestycje na karku za grube tysiące oczywiscie na kredyt, ale jak inaczej to zrobic mam siedzieć i pierdziec w stołek?
    Kredyt w tych czasach... chłopie poniosło Cię jak mnie jakieś 25 lat po używkach. Spokojnie 3 mieszkania ogarnięte spłacone..
    Dziś kredyt to loteria PPi vs. CPI to jakiś dramat ja to wiem po ekonomii ale Ci w rządzie to się uczą tylko szkoda że na żywym organizmie.
    Biorąc dziś 400k krechy to jakieś 16k zł/rocznie. po dodaniu TYLKO stóp procentowych. A gdzie kapitał??
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris kraków Zobacz post
    Nie ma zacienienia wiec faktycznie po co przepłacać. Najbardziej przemawia za mną inwerter FOXEss ponieważ znajomy ma taki i jest po 3 latach dobrze smiga ,druga sprawa w okolicy jest gostek który moze mi sprzedać od reki taki inwerter oraz daje gwarancje chyba 10 lat tak ze mocno mnie to przekonuje.
    Każdy falownik dobrze śmiga a gwarancja na 10 lat to normalka
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #18

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 13:29

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Columbus działa w stylu sprzedawców super garnków i leczniczych kołder. Robią takie pranie mózgu, że rzeczywiście ktoś nie zorientowany w temacie może się naciąć.
    Kiedyś znalazłem karteczkę "Proszę o kontakt w sprawie dachu" z nr tel. Myślałem, że ktoś z okolicy szuka dekarza, zadzwoniłem okazało się że chodzi o fotowoltaikę. A że akurat się nad założeniem paneli zastanawiałem, to się z nimi umówiłem.
    Kompletnie nie obeznani z technikaliami, zero jakiejś wiedzy na temat przepisów i dopłat. Czarowali za to jak to będę zarabiał na fotowoltaice, tyle mi wyprodukuje, tyle rata kredytu, za parę lat się zwróci, nic tylko brać. A i jak wezmę u nich, to nie mam 20% straty przy magazynowaniu. Kłamali jeszcze bezczelnie w tej sprawie (albo nie wiedzieli jak to dokładnie wygląda), że niby mogę odbierać kiedy chcę. Jak później doczytałem, to tylko w taniej taryfie. 8kW wyliczyli mi na 60 tys zł.
    Ogólnie cały czas socjotechnika, zachwalanie ile to nie zarobię. Najlepsze na koniec, czy podpisujemy już umowę, jak podpiszemy teraz to dostanę 1900 zł rabatu, jak się zdecyduję później to ten rabat przepadnie. Więc podpisujmy natychmiast, już, teraz. Jak im powiedziałem, że chyba nie liczą, że decyzję o wydaniu 60 tyś. podejmę ot tak, po 20 minutowej rozmowie, to strzelili focha i wyszli.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Najlepsze na koniec, czy podpisujemy już umowę, jak podpiszemy teraz to dostanę 1900 zł rabatu, jak się zdecyduję później to ten rabat przepadnie. Więc podpisujmy natychmiast, już, teraz. .
    haha no dokładnie u teściowej ta sama gadka. W tej chwili rabat (chyba 1600 zł ona miała dostać) a jutro już nie! No i oczywiście na koniec mega obraza jak wyszedł z niczym. Jeszcze co chwila podkreślanie jak to Columbus ma ponad 100 mln kapitału (że niby cokolwiek to znaczy w kwestii gwarancji 25 letniej...)

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony