dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21

  2. #22

    Domyślnie

    Dokładnie jak piszecie powyżej. Nadstawiali się rabatami,i kapitałem i w pewnym momencie im przyciołem że nie powinno się tak zachwalać swojej firmy bo to źle o niej świadczy to od razu widać było widać po nich skwaszenie..

    Byłem u księgowej też i dopytałem o kwestie watu bo panowie zapewniali że jeszcze na wacie zarobię jak odbije 8% i wyszło że tylko 23% można odbić. 8 procent oferuje większość firm dlatego że już odbili sobie sami 23 bo zostaje im 15 w kieszeni. 8 % w moim przypadku niepodlega pod zwrot dlatego że taki wat jest traktowany jako inwestycja mieszkaniowa a ma to się nijak do firmy. Tak że następny cwany podstęp columbusa wychodzi na jaw.co dzień coś.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Ty nic VAT'u nie możesz sobie "odbić". Płacisz tyle pieniędzy ile masz do zapłaty na fakturze.Firma ma wystawić fakturę z 8% VAT a nie z 23% VAT.
    VAT'u jako końcowy konsument nie masz z czego odliczyć czy "odbić".
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Ty nic VAT'u nie możesz sobie "odbić". Płacisz tyle pieniędzy ile masz do zapłaty na fakturze.Firma ma wystawić fakturę z 8% VAT a nie z 23% VAT.
    VAT'u jako końcowy konsument nie masz z czego odliczyć czy "odbić".
    Jak najbardziej mogę sobie odliczyć 23%. Jestem czynnym podatnikiem VAT i jak najbardziej przysługuje mi pełen zwrot. Księgowa która już to odbijała ma również klientów z branży fotowoltaicznej i gadała jak faktycznie niektórzy cwaniaczki robią kokosy na obrocie... wskazała mi jak zrobić tak że spoko... Różnica jest taka,że muszę zakupić sprzęt prosto z hurtowni ze stawką 23,bo jezeli kupie od handlowca z. 8%vat to nie przysługuje wtedy zwrot.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Jeżeli instalacja będzie na firmę będącą czynnym płatnikiem VAT to tak.
    Ale od domowej instalacji nie możesz odliczyć VAT'u.

    Podatnik to coś innego niż płatnik.

    Nie możesz kupić od handlowca z 8% VAT. 8% VAT jest przy montażu a nie przy zakupie towaru.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #26

    Domyślnie

    Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą,siedziba firmy znajduje się w domu więc jak najbardziej przysługuje odliczenie. Od kilku lat prowadzi mnie biuro rachunkowe i tam wiedzą co mogę aA czego nie mogę i jasno powiedzieli kupić towar z hurtowni na 23% i będzie pełen zwrot. Natomiast tak jak wspomniałem wczesniej Handlowiec nie sprzeda ci z Watem 23% tylko 8 % choćby dlatego że zastosuje zapiske ,,,z montażem".

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Może masz rację a może nie masz racji.
    Siedziba firmy znajduje się w domu czyi płacisz podatek od nieruchomości od pomieszczeń zgłoszonych jako firmowe tak jak dla działalności gospodarczej.
    Umowę na dostawę prądu masz na osobę fizyczną czy na działalność gospodarczą?
    Mój Prąd 3.000 zł chcesz odliczyć?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Może masz rację a może nie masz racji.
    Siedziba firmy znajduje się w domu czyi płacisz podatek od nieruchomości od pomieszczeń zgłoszonych jako firmowe tak jak dla działalności gospodarczej.
    Umowę na dostawę prądu masz na osobę fizyczną czy na działalność gospodarczą?
    Mój Prąd 3.000 zł chcesz odliczyć?
    może tak i może nie, jak już będę po instalacji wszystko podlicze i tu opisze. 50% domu jest wskazane jako (biuro) i nie wiem czy jest jakiś specjalny podatek, osoba fizyczna prowadząca J.D.G podlega pod inne przepisy niż firma zatrudniająca osoby i są spore ulgi na wszystko.
    Umowa jest na osobe fizyczną, natomiast zostanie to razem z wnioskiem o zmiane licznika przerobione na D.G wtedy będę mógł odliczyć 50% podatku Vat za energie. Mógłbym 100 ale są inni domownicy też korzystający.
    Nie korzystam,nie składałem wniosków na żadne dotacje, w tym aspekcie chyba że będą w przyszłości to czemu nie.
    Mimo wszystko dalej czekam na decyzje columbusa i zwrot zaliczki..
    Ostatnio edytowane przez kris kraków ; 25-11-2021 o 16:24

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro.s Zobacz post
    Hej,
    Potraktuj to jak naukę na przyszłość. Nieważne ile ma się lat, ale do wszystkich rozmów należy być przygotowanym. Gdy wiosną zeszłego roku szukałem wykonawcy, to trafiłem na firmę z Łodzi, która na moją prośbę wcześniej przysłała mi umowę, a w momencie podpisywania handlowiec do podpisu dał mi inną, oczywiście kilka zapisów było zmienionych na korzyść wykonawcy. Handlowiec wszystko robił, aby mi przeszkodzić w jej przeczytaniu przed podpisem, były żarty, pytania o ogródek i typ kotła gazowego, opowieści o jego historii sportowej z młodości, o moje osiągnięcia, itp. Ponieważ, dokładnie znałem zapisy pierwotnej wersji, zauważyłem zmiany i nie dałem się wkręcić. Gdy mu to wytknąłem, stał się opryskliwy, że zabieram mu czas i on by w tym czasie zawarł umowę z innym klientem. A najlepsze było, gdy zdzwonił do swojego kolegi handlowca a mi przedstawił jego jako zadowolonego klienta, trochę przesadzili z ilością pochwał dla firmy i jej realizacji więc nie dałem się nabrać na inscenizację.
    to nie był handlowiec a zwykły oszust i/lub naciągacz - trzeba nazywać rzeczy po imieniu

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    to nie był handlowiec a zwykły oszust i/lub naciągacz - trzeba nazywać rzeczy po imieniu
    Jaka firma - taki handlowiec

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    50% domu na JDG i 50% na cele mieszkalne to możesz odliczyć 50% z całego 23% VATu za montaż instalacji PV.
    Nie możesz odliczyć 100% VAT z tytułu montażu PV.

    JDG - to jest normalna firma i nie możesz sobie wszystkiego odliczać.
    Jeżeli montaż instalacji PV jest związany z działalnością to odliczysz 50% z VAT i 50% kosztów netto wliczysz w koszty działalności (jednorazowo lub w amortyzację).
    Dla firm są też inne ceny prądu niż dla gospodarstw domowych.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony