dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Smart Home (przewodowy) w mieszkaniu kwoty,,,

    Mamy mieszkanie w stanie deweloperskim 95 m2 (ostatnie piętro w bloku w Krakowie). W obecnych czasach przeznaczyliśmy za wiele na zakup mieszkania więc zanim się urządzimy liczymy każdą złotówkę. Ale wiemy, że stan deweloperski to najlepszy moment aby podjąć decyzję o takim systemie. Założenia mamy proste i minimalne, bo wypisaliśmy sobie (choć może są błędne), że potrzebujemy:

    - sterowanie światłem
    - sterowanie zasłonami (a każdy wspomina o roletach albo żaluzjach - no chyba iż powinniśmy brać pod uwagę i to to)
    - głowice w grzejnikach
    - sterowanie gniazdkami
    - i być może sterowanie zamkiem w drzwiach
    - w przyszłości klimą

    Rozmawialiśmy z kimś przez tel i zaproponował nam uprzejmy pan rozwiązania Loxone ale orientacyjną cenę podał 37 tys netto.... (!) Spadliśmy z krzeseł bo oczekiwaliśmy niższych kwot...
    Być może to była cena na odwal sie, ale jakaś cena. Teraz rozglądamy się za kimś sprytnym z Krakowa ale nawet nie wiemy gdzie szukać bo nie chcemy popełnić na tym etapie błędów ale też nie chcemy wydać fortuny... jeśli jest to możliwe.

    Co zrobilibyście/wybrali albo kogo na naszym miejscu?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    rozwiązanie open source na Home Assistant.

    Kosztuje gorsze. Ale musisz część zrobić samemu.
    Gotowy zamknięty system będzie w takich cenach jak podałaś.

    Ja swoje rozwiązanie policzyłem w konfiguratorze grentona to wyszło tyle ze aż na chwile czkawki dostałem. Coś ponad 20 tys. Zrobiłem może za 1 tys.

    Ale to trzeba mieć odrobinę pojęcia, trochę poczytać i się pouczyć. No albo zapłacić.

    Opcja nr 2 zrobić każdą część osobno na jakiś rozwiązaniach typu apka na telefon ale to jest mega niewygodne.

  3. #3

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Monika, jeśli jesteś nerdem, masz dużo wolnego czasu, a na laptopie masz system Ubuntu w którym jesteś biegła, to smiało możesz iść za dobrymi radami kolegów powyżej Będzie tanio i "zabawa" bez endu
    Ostatnio edytowane przez TomekWaw ; 26-11-2021 o 16:37

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony