dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamil2234

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Milanówek
    Kod pocztowy
    05-807
    Posty
    11

    Domyślnie Brak podciągu

    Hej,

    Mam prośbę do kolegów o odpowiedź na pytanie czy w miejscu gdzie idzie czerwona linia nie powinno być podciągu lub nadciągu. Pytam bo w tym miejscu będzie ściana działowa z porotheremu 11.5 - jak obliczyłem jej masa wyniesie jakieś 1,5 tony razem z zaprawą i pewnie 2 tony z tynkami.

    Strop jest zrobiony z żelbetu siatka o okach co 20 cm w obu kierunkach, górą i dołem. Grubość stropu 18 cm. Pytanie czy to błąd konstruktora - czy to akceptowalne. Dodam, że ten konstruktor popełnił sporo błędów w tym projekcie - natomiast tutaj nie mam wiedzy czy jest to błąd czy nie.

    Zastanawiałem się czy nie dać nadciagu w formie stalowego dwuteownika. Albo zrobić nadciąg z żelbetu o grubości ściany działowej - w tym wypadku max 12 cm ?


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5ad70ccc106b53f3med.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	45,7 KB
ID:	458241

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.310

    Domyślnie

    Rozpiętość stropu betonowego 4,25mb nie jest jakaś wielka więc ściankę działową spokojnie uniesie. Poza tym te twoje ok 2 tony będzie rozłożone na całą długość stropu także przy ścianach nośnych.
    Rozmiar oka w zbrojeniu jest dość spory więc w miejscu posadowienia ścianek działowych zagęścił bym zbrojenie.
    Dla świętego spokoju o ile brak będzie spoin pionowych możesz zastosować w dwóch pierwszych warstwach pręty zbrojeniowe. Jeśli zaprawa będzie cienkowarstwowa wykonaj bruzdę na całej długości ściany i wtop pręt w zaprawę cementową.
    To samo możesz zastosować w warstwie wyrównującej zaprawy która jest z reguły grubsza.
    Te zabiegi zwiększą stabilność ściany i spowodują równomierne rozłożenie ciężaru na stropie.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    W samej płycie żelbetowej nic nie zmieniaj wykonując nadciąg.
    Możesz dać oddzielny podciąg stalowy lub żelbetowy na płytą.

    Zapytaj konstruktora czy uwzględnił obciążenie ścianą działową.
    Normalnie zaprojektowany strop d=18cm bez problemu przeniesie takie obciążenia.

    Siatka 20cm x 20cm z jakich prętów ? #12 ?
    Pod ścianką powinno być zagęszczone zbrojenie płyty żelbetowej.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony