dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kaszlak_1

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Czechowice Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    1

    Domyślnie Zakup starego rozbudowanego domu z windykacji - legalność rozbudowy

    Dzień dobry,

    a więc zakupiłem stary dom z licytacji komorniczej. Przed licytacją dostępny był operat szacunkowy nieruchomości, w którym były podstawowe informacje, ale niewiele, oraz informacja, że dom jest z lat 60-tych i był rozbudowany w latach 2000. Widać, że dom był remontowany i do tej pory wykańczany niestety nie do końca. Jest obecnie w nim podłączone światło, woda, kanalizacji i gaz - wszystkie te media (liczniki/umowy) udało się na mnie przepisać i w pisać się do księgi wieczystej i w rejestrze gruntów i budynków jako właściciel, oraz sprawdziłem, że pod adresem danej nieruchomości nie ma nikogo zameldowanego. W Geoportalu budynek widnieje zgodnie z rzeczywistością. Oczywiście z poprzednim właściciel brak kontaktu i brak jakiejkolwiek dokumentacji budynku (oprócz planów architekta aranżacji wnętrz, które były w nim porzucone).

    Teraz moje pytania są następujące:

    1. Co jeszcze mam sprawdzić zmienić w dokumentach po takim zakupie ?
    2. Na jakiej podstawie w wycenie rzeczoznawca napisał, że budynek jest z lat 60tych i przebudowany w latach 2000, skąd rzeczoznawca zaczerpnął te informacje, gdzie ja mogę to sprawdzić ?
    3. Jak sprawdzić, czy budynek mogę legalnie zamieszkać i nie jest on np samowolą budowlaną po tej rozbudowie ?

    Chodzi o to żeby po zakupie spać spokojnie, że wszystko dopełniłem i sprawdziłem

    Z góry dziękuję za konkretne odpowiedzi

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    rzeczoznawca mógł to określić orientacyjnie, na podstawie użytych materiałów typowych dla tamtego okresu. I z wywiadu środowiskowego (pytał po sąsiadach)

    czy to jest samowola sprawdzisz w Nadzorze budowalnym

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony