dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Vaillant EcoTEC plus VC 20kW czy to dobre ustawienia?

    Dzień dobry, czy mógłby ktoś potwierdzić właściwość ustawień w panelu instalatora? Wg mnie jak na dom ocieplony jak z sygnaturce mam trochę spore zużycie. Dom piętrowy 140m2. 70 m2 na piętro. Dom od miesiąca jest pokryty grafitowym styropianem...tylko poddasze ma 10 cm wełny, ale wyjście schodowe na strych jest zabudowane (ale ciągnie).
    Sterownik ustawiony jest w pokoju gdzie najwięcej się przebywa i chyba najchłodniejszym. Na reszcie grzejników zawory ustawione na 22 stopnie. Czasem szumi w grzejnikach i "strzelają" a są 2-letnie.

    Poza sezonem grzewczym zużywam miesięcznie ok 45 metrów3 gazu. Czy jakieś 1,6 metra/dobę.

    W październiku natomiast już za samo ogrzewanie wyszło ok. 100m3, a listopad szacuję na 144m3. tylko za CO.

    Strefa dzienna ustawiona 07.00-20.00 (skłaniam się do stałej temp. całodobowej)
    Obieg ciepłej wody 05.00-21.00

    Konfiguracja systemu
    -Status usterki - brak usterki
    - Cisnienie wody - 1,5 bar
    - status systemu - gotowosc
    - opóź. ochr. zamarz - 4h
    - ciagle grzanie TZ - wył
    - moduly regulatora:
    - regulator - 4,21
    - odbiornik radiowy - 4,22
    - urzadzenie grzewcze 1,04
    - Adapt. krzywej grzew. - Nie
    - Konfig. trybu pracy - Wszystkie
    - Akt. wilg w pom - 57%
    - Akt temp kond - 14.5 st C

    Konfiguracja schematu systemu
    - schemat ukladu - 1
    Urzedzenie grzewcze 1
    - Status - gotowosc
    - akt t. wody na d. - 27 st c
    OBIEG1
    - Rodzaj obiegu - ogrzewanie
    - stan - wyl
    - temp zasil. zadana - 0 st C
    - granica wyl t.zwen - 21 st C
    - Krzywa grzewcza - 1,2
    - temp minimalna - 25 st C
    - Temp maks - 53 st C
    - tryb auto-wylacz. - noc
    - Korekt temp pokoj - Termostat
    - chlodzenie mozliwe - Nie
    - Stan pompy - wyl
    ZONE1
    - strefa aktywna - tak
    - temo dzienna grzania - 22 st C
    - temp nocna grzania - 20,5 st C
    - temp pokojowa - 23 st C
    - przyporz. strefy - VRC700
    - Status waworu strefy - zamkniety
    Obieg ciepłej wody
    -Zasobnik aktywny
    -Temp. zasilania Zadana 0 C
    -Ciepła woda 43 C
    -Temp zasob. rzecz. 44 C
    -Pompa cyrkulacyjna włączona
    -Legionella 04:00
    Ładowanie równoległe Wył

    Polaczenie radiowe
    - sila odbioru - 3
    - odbior czujnika AT - 1
    Kocioł gazowy kondensacyjny, wiszący, jednofunkcyjny ecoTEC plus VC 20kW + zasobnik VIH R 120/6B.
    Regulator pogodowy oraz multiMATIC VRC 700f. Grzejniki aluminiowe. Ściany półtora pustaka ze szczeliną + 10 cm styropianu grafitowego lambda 0,032. Strop przykryty 20 cm Climowool 0,033. Dom piętrowy 140m2 z lat 80'

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Zużycie jest raczej małe i w normie. Nie zapominaj że jednak to 140m2 oraz instalacja grzejnikowa która o ile na poziomie regulatora daje 22*C to przy suficie jest już nawet 24*C.
    Jedyne co w ustawieniach to obniżenie krzywej grzewczej do poziomu 0.9 - 1.0. Dla temperatury maksymalnej ustawionej na poziomie 53*C taka będzie w sam raz.
    Ponadto optował bym za zmniejszeniem różnicy dla temperatury dziennej i nocnej do poziomu 1 *C
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję. Zmieniłem ustawienia tak jak zaproponowałeś. Na razie krzywą ustawiłem na 1.0. Temperatura nocna zmieniona. Dam znać jaki będzie efekt.
    Kocioł gazowy kondensacyjny, wiszący, jednofunkcyjny ecoTEC plus VC 20kW + zasobnik VIH R 120/6B.
    Regulator pogodowy oraz multiMATIC VRC 700f. Grzejniki aluminiowe. Ściany półtora pustaka ze szczeliną + 10 cm styropianu grafitowego lambda 0,032. Strop przykryty 20 cm Climowool 0,033. Dom piętrowy 140m2 z lat 80'

  4. #4

    Domyślnie

    Zmieniłem te ustawienia, nawet krzywą na 0,9. Może jest trochę chłodnej na zewnątrz przez ostatnie dni, ale spalanie mi wzrosło o 1,5 metra na dobę. Rozmawiałem z gazownikiem instalatorem i powiedział mi, że to przez obniżenie krzywej, bo to instalacja grzejnikowa.

    Zmieniam temp. na 21 stopni dzień/noc. z krzywą 1,2 i zobaczymy co wyjdzie.
    Kocioł gazowy kondensacyjny, wiszący, jednofunkcyjny ecoTEC plus VC 20kW + zasobnik VIH R 120/6B.
    Regulator pogodowy oraz multiMATIC VRC 700f. Grzejniki aluminiowe. Ściany półtora pustaka ze szczeliną + 10 cm styropianu grafitowego lambda 0,032. Strop przykryty 20 cm Climowool 0,033. Dom piętrowy 140m2 z lat 80'

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony