dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Przyłącze wodociągowe

    Witam
    Otóż wiosną przyszłego roku chciałbym podłączyć wodę na swojej działce . Przy granicy działki biegnie rura wodociągowa do której mógłbym się podpiąć, więc nie trzeba będzie się przebijać pod drogą. Jestem zielony w temacie, więc prosił bym żeby ktoś wytłumaczył mi krok po kroku co powiniem zrobić gdzie się udać aby taką wodę podłączyć.
    Wodomierz będzie spoczywał w studzience wodomierzowej, a studzienka będzie dosłownie kilka metrów od granicy i głównej rury. Kontaktowałem się z hydraulikiem to wyliczył mi za wszystko oprócz projektu 7000zł pogrzało gościa czy jak?
    Ile kosztują takie usługi?
    Hydraulik wyliczył mi całość prac kopanie, podłączanie itd...
    Ale dół na studzienkę i rurę mogę wykopać sam, potrzebuje żeby ktoś mi to wszystko poskładał i podłączył
    Zakładał ktoś wodę... Ile to może rzeczywiście wynieść? Jak się do tego zabrać? Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Wiesz nie napiszę z własnego doświadczenia( w 21 wieku i u mnie nie ma wodociągów!!!!) ale z niedalekiej odległości 3km bo tam zakończono inwestycję i jest praktycznie identycznie jak w tym internetowym artykule http://www.e-instalacje.pl/a/wykonan...zty-18171.html czy to jest skomplikowane? na początku może tak wyglądać.
    Koszty niedawno było takie zapytanie więc również umieszczę skrót: https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8095988 ceny są na dzisiejszy dzień ale jak się domyślasz w zależności od regionu mogą się różnić jednak daje to jakieś pojęcie.
    Pozdrawiam - myślę , że Twój fachowiec nie chce się bardzo "oskubać" - a przynajmniej zrobi to dobrze i sprawnie. Chociaż cena robi swoje jak wie się ile trzeba jeszcze przygotować.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Wiesz nie napiszę z własnego doświadczenia( w 21 wieku i u mnie nie ma wodociągów!!!!) ale z niedalekiej odległości 3km bo tam zakończono inwestycję i jest praktycznie identycznie jak w tym internetowym artykule http://www.e-instalacje.pl/a/wykonan...zty-18171.html czy to jest skomplikowane? na początku może tak wyglądać.
    Koszty niedawno było takie zapytanie więc również umieszczę skrót: https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8095988 ceny są na dzisiejszy dzień ale jak się domyślasz w zależności od regionu mogą się różnić jednak daje to jakieś pojęcie.
    Pozdrawiam - myślę , że Twój fachowiec nie chce się bardzo "oskubać" - a przynajmniej zrobi to dobrze i sprawnie. Chociaż cena robi swoje jak wie się ile trzeba jeszcze przygotować.
    Dzięki za linki
    Ten artykuł jest na prawdę wyczerpujący i nawet wszystko podane w podpunktach, artykuł bardzo pomocny.
    Ale rzeczywiście masa formalności zanim będzie można cokolwiek zrobić.
    No cóż nie pozostaje nic innego jak zacząć zbierać pieniądze, ponieważ już same formalności swoje kosztują,a gdzie jeszcze robociza.
    Dziękuję i pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony