dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Gruntowanie przed pierwszym malowaniem

    Standardowo temat rzeka. Z kim nie rozmawiałem to inna wersja.

    Jak najlepiej przygotować powierzchnię na świeżo wykonanych gładziach polimerowych i zeszlifowanych pod malowanie.
    1. Najpierw odpylić odkurzaczem + wilgotna szmata i wszystkie ściany z pyłu zetrzeć.
    2. Uni-grunt, ewentualnie rozcieńczony z wodą?
    3. Farba gruntująca (Niektórzy producenci mają farby gruntujące inni farby podkładowe... czy w tym przypadku to te same produkty czy inne?)

    Nakładać wałkiem? pędzlem? można agregatem?


    Czy jeżeli chcę malować pierw na biało wszystkie pomieszczenia to zastosować unigrunt czy dedykowaną farbę gruntującą?

    Przykładowo Magnat grunt, Śnieżka grunt czy to są bardziej grunty czy jednak farby podkładowe? Jeżeli farby podkładowe czy jest sens ich stosowania jeżeli białe gładzie chcę pokryć białą farbą. Czy w takim przypadku nie wystarczy sam unigrunt atlasa albo inny?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    1. Odpytanie ścian.
    2. Unigrunt ale koniecznie rozcieńczony z wodą nakładany pędzlem aby nie wystąpiły zacieki.
    3. Śnieżka grunt według mnie jest OK ale ma trochę złą sławę ze względu na wydzielanie się odoru.
    Nie wiem czy trafiłem akurat na świeżą dostawę ale wiadro zamknięte po malowaniu i ponownie po 1,5 miesiąca otwarte wydziela już swoje powonienie.
    4. Następnie dwie lub więcej warstw farby .
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Unigruntu mam jeszcze sporo atlasa, rozcieńczę go 4:1 / Zastanawiam się czy po unigruncie potraktować jeszcze powierzchnie farbą gruntującą. Czy nie ma to sensu z racji białych gładzi a farba na ten moment też wszędzie biała.
    Zastanawiam się nad magnat PERFECT MATT plus dylemat nad jakąś antyrefleksyjną w salonie na suficie z racji projektora.

  4. #4
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    po przeszlifowaniu gładzi powierzchnię ścian trzeba dokładnie odpylić. Warto również pamiętać o odkurzeniu podłogi, aby podczas malowania unoszący się z niej kurz nie osiadał na ścianach. Następnym krokiem jest aplikacja cienkiej warstwy gruntu np. GU40, aby „zebrać” jeszcze ewentualne pozostałości pyłu na ścianach, a następnie aplikacja farby podkładowej dedykowanej dla wybranej farby nawierzchniowej. I na koniec malowanie farbą nawierzchniową.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony