dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Malowanie tynków gipsowych diamant

    Witam,

    mam położone tynki gipsowe knauf diamant i naprawdę są bardzo równe i gładkie zatem nie zamierzam kłaść gładzi.

    W związku z tym ma kilka pytań do osób które pracowały na takich tynkach:

    - czy przeszlifować papierem? np 180-200

    - jakiej masy użyć żeby uzupełnić ubytki? czy masa smig c-50 będzie odpowiednia

    - grunt - jaki grunt polecacie?

    - czy zastosować farbę podkładową np śniezka?

    - farba docelowa - jaką polecacie? na sufity znalazłem flugger 2s a na ściany ?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Papciak10 Zobacz post
    Witam,

    mam położone tynki gipsowe knauf diamant i naprawdę są bardzo równe i gładkie zatem nie zamierzam kłaść gładzi.

    W związku z tym ma kilka pytań do osób które pracowały na takich tynkach:

    - czy przeszlifować papierem? np 180-200

    - jakiej masy użyć żeby uzupełnić ubytki? czy masa smig c-50 będzie odpowiednia

    - grunt - jaki grunt polecacie?

    - czy zastosować farbę podkładową np śniezka?

    - farba docelowa - jaką polecacie? na sufity znalazłem flugger 2s a na ściany ?

    Tynku nie ma sensu szlifować. Jeżeli uzupełnisz ubytki, to będziesz miał inna fakturę w tym miejscu i będzie to wyglądać średnio. Albo maluj jak jest, albo jeśli efekt jest niezadowalający, to kładź gładź.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PLC_00
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    STCE
    Posty
    206

    Domyślnie

    Jak u mnie. Tynki gipsowe. Z wykonania byłem bardzo zadowolony, równe i gładkie. Pomalowałem farba i czar prysł.

    Generalnie to radzę trzymać się jednego systemu. I tak w skrócie :

    - bardzo dokładnie przejrzeć tynki z lampa halogenowa. Usunąć szpachelka lub papierem ściernym drobne pozostałości, grudki itp. Ja delikatnie przeszlifowalem 180

    U mnie pod światłem było widać takie małe smugi od prowadzenia laty tynkarskiej, wogole nie wyczuwalne. Myślałem że znikną po malowaniu ale nie znikły

    Tynk odpylić szczotka, pędzlem lub czym tam chcemy. Niektórzy odkurzaja

    Za gruntować obowiązkowo gruntem wodnym. Rady typu maluj odrazu podkładowo lub farbe z gruntem mieszaj można o kant du#y potluc

    Grunt taki jak zaleca producent farby . U mnie była farba magnat więc i farba gruntująca magnat a tu znowu zalecają grunt wodny acryl putz gu 40.

    Male ubytki gładzią finiszowa. Duze ubytki uniflotem knauf.

    Na sufit farba mocno matowa np magnat anty refleks. Czytałem że bardzo dobra jak nie lepsza (sam nie sprawdzałem) jest tikkurila

    Na ściany też szukałbym matowych farb
    Magnat ceramic mimo że jest matowy to jednak na ścianie trochę błyszczy i uwidacznia wszystkie niedoskonałości

    Pozdrawiam
    Kamil

  4. #4
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    Jeżeli powierzchnia tynków jest gładka, to nie ma konieczności ich szlifowania. Dokonując punktowych poprawek musi się Pan liczyć z tym, że ściany będą miały niejednolitą strukturę. Rozwiązaniem jest aplikacja gładzi np. Śnieżka Acryl-Putz® ST10 na całej powierzchni. W przypadku nowych tynków, można zastosować grunt polimerowy Śnieżka Acryl-Putz® GU40 zamiast farby podkładowej.

  5. #5

    Domyślnie

    Czy grunt gu40 należy rozcieńczyć wodą?

  6. #6
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    Grunt należy aplikować zgodnie z informacjami zamieszczonymi w karcie technicznej produktu. Optymalnym rozwiązaniem jest aplikacja gruntu na ściany w gotowej formie, bez rozcieńczania. Rozcieńczanie może osłabić właściwości gruntu.

  7. #7

    Domyślnie

    Powoli przekonuje się do gładzi. Przy tynku diamant do do jakiego momentu go zedrzeć? Czy do chropowatosci (czyli całe mleczko) po prostu przeciągnąć lekko papierem 60 żeby pozbyć się zgrubien i nalotu po tynkowaniu i to będzie wystaczajace?
    Przed i po gładzi jakiego grunt?

  8. #8

    Domyślnie

    P60 to narobisz bałaganu. Diamanta lub zete można szlifować papierem 150-180 i można uzyskać całkiem ładna powierzchnię - jeśli oczywiście ładne tynki są.

  9. #9

    Domyślnie

    Szlifowałem 40 wczoraj i niezbyt poszlo zatem na diamant to chyba 24 lub min 36 żeby zedrzec mleczko
    Drugi pokój pojadę 150 i zobaczę jaki będzie efekt

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony