dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Nowy kocioł gazowy i ogrzewanie domu koszt orientacyjne

    Witam

    Mój dom 150m2 jest dwukondygnacyjny oddany do użytku w 2007r okna plastiki ściany ocieplone styropianem góra 15cm dól 10cm. Strop betonowy wyłożona wełna 20 cm strych nieogrzewany. Wcześniej ogrzewanie węglowe w chwili obecnej od miesiąca kocioł jednofunkcyjny kondensacyjny immergas 24kw po miesiącu ogrzewania zużyte 210 m3 gazu. Temp dzienna 21.5 - 22 stop grzanie od godz. 13 do 21 temp wieczorna ok 19.5 - 20 stopni w weekendy grzanie dzienne od godz. 9-21. Do tego woda cwu grzana rownież z tego kotła zasobnik 100l i oczywiście gazówka do przygotowania posiłków. Czy zużycie na poziomie 210m3 gazu przez miesiąc jest dobrym wynikiem? Czy to za dużo i należy coś z tym zrobić? Zapomniałem o temp wody na kotle cwu 55 st. Natomist c.o. na grzejniki 50 st.

    i mam pytanie odnosnie ustawienia tej temp wody c.o. Czy lepiej ustawic wyzsza i szybciej osiagac wygrzanie pomieszczenia czy nizsza i dluzej wygrzewac? Ale jak sadze w tym drugim wypadku zuzywac mniej gazu? Jesli sie mysle niech ktos poprawi

  2. #2

    Domyślnie

    Zapytam z ciekawości.
    Ile węgla spałeś wcześniej, jaka wartość opałowa i w jakim kotle?W skali roku oczywiście.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    W domy z lat 70 (gierkowska kostka), podobnie docieplonym, także z kotłem Immergas moi rodzice płacą około 3200zł na rok (także z ciepłą wodą dla 2, sporadycznie 4 osób)
    to było około 1450m2 gazu
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony