dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Problem z wysokością wylewki vs planowane prace przy generalnym remoncie domu

    dzień dobry,

    trapi mnie pewien problem otóż planujemy generalny remont (ekipa już zamówiona na styczeń 2022) i teraz w miarę spotkań z fachowcami od wykonania mebli kuchennych, zakupowania materiałów i wynoszenia wszystkiego z domu pojawiły się pierwsze spostrzeżenia i wątpliwości...
    Otóż obecnie w kuchni przedpokoju i łazience posiadam ogrzewanie podłogowe wodne. W salonie standardowe grzejniki ścienne.
    Wymyśliliśmy sobie na ten salon 22m ogrzewanie podłogowe elektryczne - tak żeby nie było problemu z ciągnięciem instalacji ogrzewania wodnego z rozdzielacza bo z powodu lokalizacji jest problem - i na całej powierzchni salon + kuchnia + przedpokój jednakowe płytki w jodełkę.
    Niestety dopiero teraz dotarło do mnie, po konsultacji z fachowcem od kuchni, że jeśli chcemy blat na konkretnej wysokości 83cm wpuszczony we wnękę okienną to podłoga w kuchni nie może pójść już do góry, bo np nie zmieści się zmywarka do zabudowy. W związku z tym dołożenie izolacji (np płyty izolacyjne choćby 3mm) + mat grzewczych w salonie spowoduje podniesienie względem kuchni i przedpokoju wg mnie i tu pojawia się pytanie jak to rozwiązać?
    Skoro nie moge podnieść nigdzie poziomu to jedynym rozwiązaniem będzie.... obniżenie poziomu wylewki w salonie? Tylko jak, żeby było to schludnie i w miarę sensownie pod położenie mat izolujących i ogrzewania elektrycznego?

    Mam nadzieję, że wszystko opisałem jasno i z góry dziękuję każdemu za chęć pomocy i podpowiedzi...

    Pozdrawiam serdecznie
    Ł.
    Ostatnio edytowane przez browaros ; 27-11-2021 o 10:57

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Ile miałoby być dodatku na to ogrzewanie? Bo jeśli centymetr, no to meble da się o ten centymetr obniżyć, nawet może zmywarka się zmieści pod blat. Jeśli więcej, to cóż - skuć starą wylewkę, zrobić nową z ogrzewaniem.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeszcze nie umiem tego oszacować ile dochodzi cm przy elektrycznych matach ale zapewne 1cm lekko - to moje przypuszczenia bo maty izolujące + sama instalacja dla ogrzewania podłogowego elektrycznego.
    Czy kucie wylewki ma jakąś alternatywę np frezowanie jakimś specjalnym sprzętem i jakie są tego koszta?
    Wierzę mocno, że ta ekipa będzie na tyle doświadczona, że mi to "ogarnie" niemniej jednak chciałem tutaj podpytać żeby w razie "w" być trochę mądrzejszym gdy dojdziemy do etapu rozwiązywania tego problemu na żywo.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Frezuje się, nie znam kosztów, na pewno nie będzie to tanie. Ale pytanie właśnie ile potrzebujesz miejsca - bo jeśli centymetr, to pewnie da się to załatwić bez frezowania. Jeśli np. 4cm, no to po frezowaniu niewiele tej wylewki zostanie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony