dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie Dla wszystkich z piecami na ekogroszek- polecam pestkę wiśni

    Jak powyżej
    Z praktycznego doświadczenia i opinii wielu użytkowników polecam ten rodzaj paliwa tzn wysuszoną pestkę wiśni lub (nawet lepiej) śliwki.
    Cały szkopuł polega na tym aby jeżeli mamy już pestkę dobrze ją wysuszyć -robi się to rozsypując ją na ziemi w warstwę około 5-10cm i co jakiś czas przerzucając - oczywiście najlepiej jest suszyć w upalne i wietrzne dni.
    Pestka ma bardzo duże ciepło spalania i nawet dosypana w małych ilościach potrafi zagotować wodę w instalacji, dlatego nie używa sie jej wyłącznie tylko na dosypkę - pestki mają bardzo dużo olejków eterycznych które podczas spalania podnoszą znacznie temperaturę.
    Ciepło trzyma bardzo długo.
    Skąd pestkę? Najlepiej zorientować się czy w okolicy jest jakaś przetwórnia owocow lub chłodnia - tam jeżeli przerabiają wiśnie i ją drylują na pewno odpadem jest pestka. Czasami można ja nabyć za darmo - firmie jest to na rękę że pozbędzie się odpadu.
    W firmie, w której pracuję w sezonie letnim uzyskujemy około 40 ton pestki; część wyrzucamy, część zabierają pracownicy.

    Na pewno jest to jeden ze sposobów na zaoszczędzenie na ogrzewaniu; ja osobiście głównie dlatego zdecydowałem się na piec na paliwo stałe.

    Na zachodzie i chyba w Polsce też można kupić specjalny piec do spalania pestki - jeden minus - piece te są bardzo drogie.

    pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Ciekawe jak by się to paliło w piecu na drewno Może jak by tak zmieszać 1:1?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    Ciekawe jak by się to paliło w piecu na drewno Może jak by tak zmieszać 1:1?
    mogę cie zapawnić, że też mozna tak palić - tylko ważne jest aby na dosypke dawać maksymalnie 30%. Oczywiście wszystko można zależy od pieca - najlepiej metodą prób i błędów.

    pozdr

  4. #4

    Domyślnie Re: Dla wszystkich z piecami na ekogroszek- polecam pestkę w

    a ja polecam... orzechy włoskie
    kiedyś w ramach porządków znalazłem w piwnicy 2 worki 50 kilogramowe orzechów( tzw "półmetrowe" ), a ze były wiekowe i wysuszone na wiór swietnie sie nadawały do spalenia.
    Najpierw palą sie dając równomierny płomien, raczej nie strzelają a potem żarzą sie ( wtedy pali sie tłuszcz zawarty w srodku ) dając wysoką temperature. Moze nie jest to ekonomiczny sposób
    bo chyba jest to najdroższe paliwo stałe
    Jeszcze mam zamiar eksperymentować z kasztanami bo niedaleko mojej działki jest alejka wzdłuz której rosna kasztany, jakaś taka dziwna odmiana nie dosc ze pomimo ze inne kasztany były pozarte przez tego, no kasztanowiaczka ? to te miały liscia a kasztanów maj zawsze mają co trzesienie... szuflą mozna je zbierac. Ale to trzeba poczekać do jesieni
    i o ile bedzie mi sie chciało, bo drewna opałowego mi nie brakuje

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie Re: Dla wszystkich z piecami na ekogroszek- polecam pestkę w

    Cytat Napisał proxy
    ... ze inne kasztany były pozarte przez tego, no kasztanowiaczka ?
    Szrotówek...


    http://pl.wikipedia.org/wiki/Szrot%C...tanowcowiaczek

  6. #6

    Domyślnie Re: Dla wszystkich z piecami na ekogroszek- polecam pestkę w

    własnie
    ale nawet nazwe jego przekręciłem


    Szrotówek kasztanowcowiaczek

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Proxy - życze Ci miłego zasypiania przy strzelających kasztanach. Moje dzieciaki na jesień zawsze zbierają to diabelstwo,robią figurki potem je wyrzucają i do pieca.Wybucha aż miło.Ale w nocy ,w ciszy można sobie czasem podskoczyc na łóżku jak strzeli sobie coś takiego w piecu .
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  8. #8

    Domyślnie

    wiem, strzelają pierwsza klasa
    ale czy takie wysuszone na wiór też ?
    bo takie swieze tak, z tym, ze to tak wyglada ze srodek pęcznieje od ciepła i rozrywa skórke, czyw suchych tez tak jest ? bede musiał poeksperymentowac

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał proxy
    wiem, strzelają pierwsza klasa
    ale czy takie wysuszone na wiór też ?
    bo takie swieze tak, z tym, ze to tak wyglada ze srodek pęcznieje od ciepła i rozrywa skórke, czyw suchych tez tak jest ? bede musiał poeksperymentowac
    kasztany rozrywa ciśnienie pary wodnej - także musiałyby być suche jak pieprz (śladowe ilości wody) aby nie strzelały.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żółtodziób
    kasztany rozrywa ciśnienie pary wodnej - także musiałyby być suche jak pieprz (śladowe ilości wody) aby nie strzelały.
    dla tego kombinuje z suchymi
    hmm a możę w kazdym kasztanie zrobić dziurke, aby gazy sie mogły swobodnie wydostawać

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Choroba - zainteresowałeś mnie muszę spróbować z tymi kasztanami.
    Jak wypróbujesz to daj znać.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  12. #12

    Domyślnie Niekonwencjonalne zródła enerii

    Cytat Napisał Mały
    Jak wypróbujesz to daj znać.
    pewnie
    na działce, zeszłej jesieni zostawiłem wiaderko kasztanów aby wysłchły, w wakacje pojade i zobacze jak to sie bedzie paliło
    chyba bede musiał pomyslec nad jakims patentem

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie Re: Niekonwencjonalne zródła enerii

    Cytat Napisał proxy
    Cytat Napisał Mały
    Jak wypróbujesz to daj znać.
    pewnie
    na działce, zeszłej jesieni zostawiłem wiaderko kasztanów aby wysłchły, w wakacje pojade i zobacze jak to sie bedzie paliło
    chyba bede musiał pomyslec nad jakims patentem
    Też będę kombinował. Ale chwilke trzeba zaczekać. Aha pewien gość ściąga z holandii korę bukową (bo tam ponoć jej nie chca i nie mają co z nia robić). Kupił ferruma i chce tym palic (tylko mu coś nie wychodzi z podłączeniem...).To tez jakis pomysł.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  14. #14

    Domyślnie

    Witam mam do zaoferowania pestki wiśni. cena 50gr. za kg Przy większych ilościach cena do negocjacji.Wydajność takiej pestki pod katem kaloryczności jest wyższa niż eko - groszku ponieważ sam posiadam taki piec i kiedy w nim paliłem sama pestką to omal dom nie wyleciał w powietrze.Potrafi w pół godz. zagotować wodę w układzie co. Maksymalna ilość dodanej pestki do eko - groszku to 50% do czeskiego ale trzeba być ostrożnym. ja dodaje max 30% podnosi mi to wydajność od zasypu do zasypu pieca o 150 %polecam wziąć na próbę i przekonać się na własnej skórze jak to ja trzy lata temu zrobiłem i dzięki czemu zaoszczędzam na ogrzaniu domu 2 tys zł rocznie. Zainteresowanych proszę o kontakt pod nr. 666 932 289

  15. #15

    Domyślnie

    Witam mam do zaoferowania pestki wiśni. cena 50gr. za kg Przy większych ilościach cena do negocjacji.Wydajność takiej pestki pod katem kaloryczności jest wyższa niż eko - groszku ponieważ sam posiadam taki piec i kiedy w nim paliłem sama pestką to omal dom nie wyleciał w powietrze.Potrafi w pół godz. zagotować wodę w układzie co. Maksymalna ilość dodanej pestki do eko - groszku to 50% do czeskiego ale trzeba być ostrożnym. ja dodaje max 30% podnosi mi to wydajność od zasypu do zasypu pieca o 150 %polecam wziąć na próbę i przekonać się na własnej skórze jak to ja trzy lata temu zrobiłem i dzięki czemu zaoszczędzam na ogrzaniu domu 2 tys zł rocznie. Zainteresowanych proszę o kontakt pod nr. 666 932 289
    Cytat Napisał proxy Zobacz post
    a ja polecam... orzechy włoskie
    kiedyś w ramach porządków znalazłem w piwnicy 2 worki 50 kilogramowe orzechów( tzw "półmetrowe" ), a ze były wiekowe i wysuszone na wiór swietnie sie nadawały do spalenia.
    Najpierw palą sie dając równomierny płomien, raczej nie strzelają a potem żarzą sie ( wtedy pali sie tłuszcz zawarty w srodku ) dając wysoką temperature. Moze nie jest to ekonomiczny sposób
    bo chyba jest to najdroższe paliwo stałe
    Jeszcze mam zamiar eksperymentować z kasztanami bo niedaleko mojej działki jest alejka wzdłuz której rosna kasztany, jakaś taka dziwna odmiana nie dosc ze pomimo ze inne kasztany były pozarte przez tego, no kasztanowiaczka ? to te miały liscia a kasztanów maj zawsze mają co trzesienie... szuflą mozna je zbierac. Ale to trzeba poczekać do jesieni
    i o ile bedzie mi sie chciało, bo drewna opałowego mi nie brakuje

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Kukielski Zobacz post
    Witam mam do zaoferowania pestki wiśni. cena 50gr. za kg Przy większych ilościach cena do negocjacji.Wydajność takiej pestki pod katem kaloryczności jest wyższa niż eko - groszku ponieważ sam posiadam taki piec i kiedy w nim paliłem sama pestką to omal dom nie wyleciał w powietrze.Potrafi w pół godz. zagotować wodę w układzie co. Maksymalna ilość dodanej pestki do eko - groszku to 50% do czeskiego ale trzeba być ostrożnym. ja dodaje max 30% podnosi mi to wydajność od zasypu do zasypu pieca o 150 %polecam wziąć na próbę i przekonać się na własnej skórze jak to ja trzy lata temu zrobiłem i dzięki czemu zaoszczędzam na ogrzaniu domu 2 tys zł rocznie. Zainteresowanych proszę o kontakt pod nr. 666 932 289
    czy takie pestki można dosypywać do kominka???
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  17. #17

    Domyślnie

    darek, z jakiej części kraju pochodzisz?? Bo jakby gdzies blisko mnie to byłbym chętny
    piotr

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Bullineczka

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    RSR
    Posty
    133
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Kukielski Zobacz post
    Witam mam do zaoferowania pestki wiśni. cena 50gr. za kg Przy większych ilościach cena do negocjacji.Wydajność takiej pestki pod katem kaloryczności jest wyższa niż eko - groszku ponieważ sam posiadam taki piec i kiedy w nim paliłem sama pestką to omal dom nie wyleciał w powietrze.Potrafi w pół godz. zagotować wodę w układzie co. Maksymalna ilość dodanej pestki do eko - groszku to 50% do czeskiego ale trzeba być ostrożnym. ja dodaje max 30% podnosi mi to wydajność od zasypu do zasypu pieca o 150 %polecam wziąć na próbę i przekonać się na własnej skórze jak to ja trzy lata temu zrobiłem i dzięki czemu zaoszczędzam na ogrzaniu domu 2 tys zł rocznie. Zainteresowanych proszę o kontakt pod nr. 666 932 289
    Cena normalnie rewelacja sorki ale za takie pieniądze wole eko z Praktikera (podobna cena). 2000zł oszczędności hmmmmm ile spalasz eko na rok bez pestki jeśli można zapytać? Podejrzewam że 7 ton.

  19. #19

    Domyślnie

    Z reguły nie odpowiadam na głupie odzywki ale tobie odpowiem tak spalam prawie 7 ton eko- groszku ma dom pow. 220 m + piwnica więc jest co ogrzewać. Jak wolisz 7 ton węgla nawet po 500 chociaż ja najtaniej widziałem po 600 kilka to proszę bardzo tylko zastanów się ile to jest obietosciowo 1 tona pestki nawet mokrej a ile objetosciowo tona węgla. Jeżeli zmniejszasz ilość wsypywanego węgla o polowe to zaoszczędzasz około 300zl a wiec 3x7 daje 2100 zl a żebyś mi w to uwierzył to musisz spróbować sam i zobaczyć jak długo taka pestka utrzymuje sie w palenisku bo chodź jest szybko płomieniowa to wymieszana razem z węglem który jest wolno płomieniowy tzn. wolno uwalnia swoja kaloryczność daje niebywale efekty.A żebyś uzyskał dla siebie ta oszczędność to musisz tak jak wcześniej napisałem dosypywać max 30% wegla jezeli wydajesz na wegel mniej niż ja to nie będziesz miał 2000 oszczędności.Ale ja nikogo nie namawiam nie mam problemu ze zbytem a jak by co to zawsze mogę spalić w własnym piecu.Ja sam uwierzyłem w to po trzech latach od kedy sie dowiedziałem ze tak mozna

  20. #20

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony