dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Różnica poziomów

    Witam

    Mam do ułożenia styropin w trzech warstwach po 5cm pod ogrzewanie podłogowe.Czy dopuszczalne są różnice powiedzmy do 1cm.
    Prawdę mówiąc pierwszą warstwę już ułożyłem.Jeżeli taka różnica jest niedopuszczalna to można coś z tym zrobić?Planowane warstwy to:15cm styro,6,5cm wylewka,1,5cm(płytki/panel)

    Dziękuję za odpowiedź
    Ostatnio edytowane przez Reku1 ; 28-11-2021 o 11:17

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Zależy jaką grubą warstwę posadzki dasz. Jeśli zapewnisz wszędzie min 4 cm przy gipsowej lub 6-7 przy cementowej, to będzie ok.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  3. #3

    Domyślnie

    U mnie także strop był trochę nierówny.
    Przy wylewce dolali dodatkowe 2m3 anhydrytu, za które trzeba dopłacić.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Zależy jaką grubą warstwę posadzki dasz. Jeśli zapewnisz wszędzie min 4 cm przy gipsowej lub 6-7 przy cementowej, to będzie ok.
    Dzięki za odp .Wylewka będzie cementowa.Łatwo zauważyć że przy planowanych poszczególnych grubościach warstw przy różnicy 1cm (licząc na milimetry ; ) ) "ugryzie" ; ) z grubości wylewkę czyli zejdzie ona na 5,5cm(chyba żeby ją zazbroic?)Anhydrytu wolałbym uniknąć=masakra cenowa. Styropian 5ka kupiony na całą kondygnację(tak zadecydowali wylewkarze gdy byli na wizji lokalnej)niby używali lasera ale..) a teraz ja się bujam)
    Ostatnio edytowane przez Reku1 ; 28-11-2021 o 11:56

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    U mnie także strop był trochę nierówny.
    Przy wylewce dolali dodatkowe 2m3 anhydrytu, za które trzeba dopłacić.
    Dlatego ostatecznie zrezygnowałem z gipsu (anhydryt), na rzecz cementu - łatwiej i taniej wyrównać
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Reku1 Zobacz post
    Dzięki za odp .Wylewka będzie cementowa.Łatwo zauważyć że przy planowanych poszczególnych grubościach warstw przy różnicy 1cm (licząc na milimetry ; ) ) "ugryzie" ; ) z grubości wylewkę czyli zejdzie ona na 5,5cm(chyba żeby ją zazbroic?)Anhydrytu wolałbym uniknąć=masakra cenowa. Styropian 5ka kupiony na całą kondygnację(tak zadecydowali wylewkarze gdy byli na wizji lokalnej)niby użzywali lasera ale..) a terazz ja się bujam)
    Pamiętaj, że taką posadzkę się układa. Zachowanie odpowiedniej grubości zależeć będzie od staranności wykonania/doświadczenia ekipy.
    Zacznij od zmierzenia wysokości obecnej podłogi względem ścian - znajdź najniższe i najwyższe punkty i wyrównaj całość tak by zachować minimum 6-7 cm, a tam gdzie niżej może dojść np. do 9 cm
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Pamiętaj, że taką posadzkę się układa. Zachowanie odpowiedniej grubości zależeć będzie od staranności wykonania/doświadczenia ekipy.
    Zacznij od zmierzenia wysokości obecnej podłogi względem ścian - znajdź najniższe i najwyższe punkty i wyrównaj całość tak by zachować minimum 6-7 cm, a tam gdzie niżej może dojść np. do 9 cm
    Tak tylko "trzyma" mnie zakupiony styro i wiadomo-schody(tu wysokość stopnia nie do ruszenia)

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Dlatego ostatecznie zrezygnowałem z gipsu (anhydryt), na rzecz cementu - łatwiej i taniej wyrównać
    Co jest do wyrównywania przy anhydrycie?
    Przyjechał ciągnik z suchym anhydrytem, podłączyłem im wodę, ustawili parametry na komputerze i lali.
    Dwóch pracowników chodziło z takimi rurkami w kształcie literki H i tylko pacali wylewkę, która sama się wyrównała.
    Poziom idealny.
    Samo wylewanie anhydrytu trwało godzinę na 125m2.
    Więcej w sumie czasu zajęło ustawienie wskaźników wysokości i czyszczenie węży, niż sama wylewka.
    Byli u mnie 2,5 godziny.
    Mogłem brać cementową, ale pewne względy...
    Za tą zapłaciłem 6200zł, za cementową z miksokreta byłoby wtedy.4000zł.
    40zł/m2 brali, do tego za 2m3 dopłaty, jakoś po 600zł od 1m3.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 28-11-2021 o 13:36
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Co jest do wyrównywania przy anhydrycie?.
    wszystkie oferty jakie dostałem zakładały poziom 5 cm wylewki. Za każdy mm była dopłata. Dodam też że anhydryt jest zauważalnie droższy do położenia i jest problematyczny w miejscach o podwyższonej wilgotności.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  10. #10

    Domyślnie

    Sytuacja jest nieciekawa Różnica 1cm to byłaby bajka Po "przelaserowniu" poszczególnych pomieszczeń okazuje się że różnica dochodzi do 3cm i to nawet w obrębie jednego pomieszczenia.I co w tej sytuacji? Do wyrównania poziomów użyć płyt styro o mniejszej grubości?
    Ostatnio edytowane przez Reku1 ; 28-11-2021 o 18:28

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Reku1 Zobacz post
    Sytuacja jest nieciekawa Różnica 1cm to byłaby bajka Po "przelaserowniu" poszczególnych pomieszczeń okazuje się że różnica dochodzi do 3cm i to nawet w obrębie jednego pomieszczenia.I co w tej sytuacji? Do wyrównania poziomów użyć płyt styro o mniejszej grubości?
    Im więcej do wyrównania, tym bardziej anhydryt wyjdzie drogo. Sprawdź czy różnica nie wynika czasem z naprężeń - ułożenia płyt styropianowych. Tzn. zobacz czy przyduszenie płyty w miejscu różnicy wysokości nie powoduje ograniczenie problemu. połóż coś cięższego w tych miejscach i sprawdź jeszcze raz.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Im więcej do wyrównania, tym bardziej anhydryt wyjdzie drogo. Sprawdź czy różnica nie wynika czasem z naprężeń - ułożenia płyt styropianowych. Tzn. zobacz czy przyduszenie płyty w miejscu różnicy wysokości nie powoduje ograniczenie problemu. połóż coś cięższego w tych miejscach i sprawdź jeszcze raz.
    Dzięki za pomysł ale ta opcja raczej odpada)Każda płyta styro jest osadzona na piance a oprócz tego sąsiednie płyty stykające się bokami ze sobą też popiankowane.
    W trakcie piankowania płyty zostały "przydeptane" ; ) kostkami brukowymi co by ich nie dźwignęło.
    Po położeniu pierwszej warstwy zacząłem się zastanawiać co z poziomem)
    Ostatnio edytowane przez Reku1 ; 28-11-2021 o 21:55

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Jastrych dociśnie styropian - także poklejony, o ile nie dałeś czadu z pianą.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    wszystkie oferty jakie dostałem zakładały poziom 5 cm wylewki. Za każdy mm była dopłata. Dodam też że anhydryt jest zauważalnie droższy do położenia i jest problematyczny w miejscach o podwyższonej wilgotności.
    Wiem, bo sam musiałem dopłacać.
    Ponadto teraz zima. Jak przyjdzie mróz, to trzeba grzać.
    Ogrzewanie betonowej wylewki, chyba można właczyć dopiero po 4 tygodniach.
    Anhydryt po tygodniu.

    Cytat Napisał Reku1 Zobacz post
    W trakcie piankowania płyty zostały "przydeptane" ; ) kostkami brukowymi co by ich nie dźwignęło.
    To je podniosło. Chyba że na każdą płytę dałeś po 5 kostek.

    Jaki masz czas oczekiwania na każdą z wylewek?

    Z ciekawości zadzwoniłem do firmy, która u mniei robiła wylewki.
    45zl/m2, 700zl za każdy dodatkowy m3 anhydrytu. Termin do tygodnia.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 29-11-2021 o 11:29
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony