dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    SzymonKc

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Posty
    812

    Domyślnie

    Próba wyszła negatywnie, a co z tą wiedzą zrobisz to inna sprawa. Daje to podstawę do próby wyegzekwowania od wykonawcy naprawy. A czy warto to robić i czy będzie skuteczne, musisz sam ocenić. Normalnie ten rurociąg pod ciśnieniem nie pracuje, dobowe wycieki będą zapewne znacznie mniejsze niż ten podczas próby, czy to jest poważny powód do zmartwienia, nie wiem.

  2. #22

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, dokładnie, teraz kwestia podjęcia decyzji. Szukanie wycieku odkopując po kawałku to jak szukanie igły w stogu siana. Pozostaje albo zapomnieć o tym i mieć nadzieje, że za parę lat nic nie będzie się działo, albo kupić sobie za te kilka tysięcy spokój ducha i położyć tą kanalizację od nowa... Dzwoniłem też po firmach co zajmują się profesjonalnie szukaniem wycieków i w tym przypadku rozkładają ręce...

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.310

    Domyślnie

    Cytat Napisał stingerr Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź, dokładnie, teraz kwestia podjęcia decyzji. Szukanie wycieku odkopując po kawałku to jak szukanie igły w stogu siana. Pozostaje albo zapomnieć o tym i mieć nadzieje, że za parę lat nic nie będzie się działo, albo kupić sobie za te kilka tysięcy spokój ducha i położyć tą kanalizację od nowa... Dzwoniłem też po firmach co zajmują się profesjonalnie szukaniem wycieków i w tym przypadku rozkładają ręce...
    Niczego nie odkopuj. Kanalizacja jest szczelna a minimalne różnice wynikają z pracy gruntu, rurociągu temperatur itp czynników.
    Tak jak wspomina któryś przedmówca, jeśli któryś kielich posiadał by brak uszczelki bądź była by wywinięta to różnice byłby kolosalnie większe.
    Sprawdź raczej czy nie ma dużych różnic pomiędzy ilościami wody napełnianej a tej opróżnianej. To będzie świadczyć o ewentualnych spadkach i syfonach które są dużo bardziej groźne aniżeli te opisywane.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony