dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Malowanie zagrzybionego, zapleśniałego pokoju

    Dzień dobry
    Poproszono mnie o pomalowanie pokoju. Problem polega na tym, że to pomieszczenie było wcześniej bardzo zawilgocone, na ścianach i suficie jest grzyb, pleśń. Wielkie czarne plamy. Na suficie małe szare kropki. Proszę o porady jak najlepiej się do tego zabrać. Czy i jak to zeskrobać? Czym? Czy zrobić coś jeszcze? Zeskrobać, zagruntować i pomalować? Używać jakichś specjalnych specyfików? Jakiejś specjalnej farby? Jak w ogóle się za to zabrać. Nie wiem dlaczego ale nie mogę dodać fotek, wrzucam dwa poglądowe linki. Dodam że po malowaniu nie będzie już w pomieszczeniu takiej wilgoci. Będę wdzięczny za wszelkie (merytoryczne) porady.





  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    najlepiej to skuć tynki.

    Jeśli to niemożliwe, grzyba trzeba zatruć, ale potem trzeba wietrzyć pomieszczenie, bo środki są toksyczne dla ludzi.
    Zwykłe chlorowanie (np. wybielaczem) niewiele da, bo działa powierzchniowo, a grzyb rozwija się w całej grubości tynku.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Sytuacja chyba nie jest taka tragiczna bo zrobiłem dziś test. Popsikałem te plamy mieszanką Domestosa z wodą i po chwili można było to zetrzeć ręcznikiem papierowym.
    Jeśli wyczyszczę tak ściany i sufit, będzie można je później normalnie pomalować? Ten Domestos nie zostawi czegoś co utrudni "wchłonięcie" farby? Trzeba zagruntować?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nigdy nie używałam domestosa na ścianach. Używałam jedynie substancji przeciwgrzybicznych.

  5. #5
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    Jeżeli pomieszczenie jest w bardzo złym stanie, a grzyb mocno rozwinięty, powierzchowne działania mogą nie przynieść zamierzonego efektu, być może zajdzie konieczność skucia tynków i wykonania ozonowania wnętrza. Warto również zadbać o sprawną wentylację i ogrzewanie. Rekomenduję zastosowanie profesjonalnego środka grzybobójczego, np. RG10. Preparat należy nanosić zgodnie z rekomendacją producenta. Zawiera on wysokiej jakości biocydy, które wnikają w strukturę grzybni oraz neutralizują ją.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony