Witam Serdecznie,

Mam na piętrze 4 okna dachowe firmy Roto z ciepłym kołnierzem ale dwuszybowy zestaw.
Dwa w łazience i dwa w pokojach. Temperatura w łazience jest przeważnie 23C w pokojach ok. 22C obecnie na dworze jest od +5 / -1
Temperatura w pokojach raczej jest tała. Cały sezon 2020 chodził piec i utrzymywał 20C w domu.
W tym roku 2021 ok. 4.2021 zostały pomalowane ściany i zostały założone podłogi deski do ogrzewania podłogowego w całym domu.
Dom został zbudowany 2017 z pustaków Porotherm Dryfix + pianka/klej, ocieplony jest 20cm styropianu, na poddaszu
wełna 40cm, dach był jeszcze w pełni deskowany, płyta na strych ocieplona 45 cm styropian, sam strych 4 jaskółki ocieplone pianą PUR 30cm.
W domu jest wentylacja grawitacyjna w dwóch łazienkach i kuchni. W pokojach gdzie są okna dachowe są nawiewnik firm areo
z wkładką higrostatyczną. Mam problem obecnie ponieważ na oknach ciągle skrapla się para wodna i widzę zacieki na styku okna i ściany.
Ogrzewanie jest podłogowe w całym domu. Sprawdzałem temperaturę na oknach w całym domu. Na oknach pionowch 3 szybowchy temperatura jest ok.
20-21C zawsze. Na oknach dachowych 2 szybowych tylko 15C.

Proszę o poradę w jaki sposób mogę pozbyć się skroplin na oknach dachowych. Może montaż żaluzji by to rozwiązał.
Podejrzewam, że wymiana szyb na cieplejsze tj. 3 szybowe mogłaby rozwiązać problem ale czy na pewno ? Może w domu
jest za dużo wilgoci jeszcze bo jest nowy i to ona się osadza na szybach okien dachowych chociaż z ogrzewaniem podłogowym
zazwyczaj powietrze jest bardzo suche a grzejąc min. 22C tym bardziej powinno być bardzo sucho.

Nie bardzo wiem co mam zrobić i jest to częste wycieranie okien dachowych bardzo upierdliwe.

Proszę o pomoc konsultanta firmy Velux.