dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Wieje w rogach pod oknami

    Cześć,
    przygotowuje sobie okna pod parapety zrobiłem wylewke zostawając sobie 4 cm przestrzeni, ale to co mnie martwi to w samych rogach jak zbliże ręke to mi tam wieje zimno. Nie wiem czy montując okna dali za mało pianki, czy co, czy mógłbym teraz jeszcze przed położeniem parapetów coś zrobić?



  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No cóż. Na zasadzie snucia domysłów można by tu napisać referat, co zostało zrobione źle.
    Raz:
    listwa - w tanich oknach ona nie jest najlepszej jakości. Nie jest zakazana (wbrew opiniom "fachofcóff z fb), ale na pewno warto ją poprawić choćby przez odkręcenie i danie między nią a okno piany (taśmy rozprężnej) ew. zastąpienie rozwiązaniem lepszym. Ale na to za późno.
    Dwa:
    martwi mnie ta wylewka. Wygląda, jakby otwór był sporo za duży (niepodmurowany). Okna stały na cegłach a pomiędzy włożony styropian? Widać jakieś podkładki - to dobrze, ale zwykle jest na nich nieszczelność.
    Trzy - w rogach (po boku) też jest jakiś styropian? Za duże luzy były? Połączenie okna i wciśniętego styro nigdy nie jest szczelne, tak samo jak pianka, czyli"
    Cztery - już dawno wykazano w badaniach, że sama pianka jest niewystarczająca i przenika przez nią powietrze. Dlatego wymagane jest jej doszczelnienie *tzw ciepły/szczelny montaż.

    Co Ci teraz zostaje? Przyzwyczaić się. A w miejscach przewiewów wsadź dyszę pistoletu i psiknij pianę. Może wypełni wolne szczeliny i trochę zamaskuje problem.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Tak okna stały na cegłach wcześniej, zamocowali mi je na kołkach drewnianych zastanawiałem czy je wygrzebywać z tej piany, ale jednak je zostawiłem bo w środku pod oknem nie wieje nic, tylko w rogach. Jeśli chodzi o boki okien to są prawie do końca muru, luz tylko instalacyjny wypełniony pianą i obrobiony Mp75 przez monterów, nie ma tam styropianu.
    Wylewkę robiłem tak aby zostało mi 4cm, (3cm parapet i 1cm luz montażowy na pianę).

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Jak Ci styropianu na elewację nie przykleją tylko na placki, ale też nałożą klej na płyty obwodowo.
    To stosując te listwy, zminimalizujesz wianie z okien na połączeniu ich z murem.
    https://bellaplast.com.pl/katalog-pr...ienne-z-siatk/
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Tak jak przedmówcy pisali ,napsikaj piany ,ja dodatkowo ,obwodowo wykleiłem ramę okna ze ścianami matą butylową ,taką do zastosowań dekarskich .
    Dom 160m2 ,parter+poddasze ,podłoga 15cm keramzyt +20 grafit ,ściany 20cm grafit ,skosy 30 cm pur .
    Podłogówka po całości ,bufor 1000l z wężownicą cwu .Pc gruntowa Konceptus 12 kw ,dz 7x100mb spiralne .
    4 szt Fancoil RHOSS .W Planach reku z odzyskiem wilgoci.Średnio dobowe zużycie pc przy -2stc /23 w środku 10-12 kw.

  6. #6

    Domyślnie

    Uzupełnij pianą, a później zamiast maty zastosuj powłokę uszczelniającą Illbruck SP925.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Jeżeli wieje, to bez sensu jest walczyć ze skutkami, bo to pomoże "na chwilę". Trzeba znaleźć i wyeliminować przyczynę przewiewu. Ze zdjęć nie ma co wróżyć, ale przy takim sposobie montażu i staranności, jaką widać, pewne jest, że łatwo i tanio nie będzie.
    PRO QUALITY

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony