dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bujubuju10

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Kod pocztowy
    40-857
    Posty
    5

    Question W którym momencie trzeba mieć pozwolenie na gaz

    Witam!

    Jesteśmy na etapie starania się o pozwolenie na budowę, ale mamy nadzieję, że w końcowej fazie. Dom ma być wykonany z prefabrykatów keramzytowych. Mielibyśmy pytanie, czy pozwolenie na gaz musi być jeszcze przed stawianiem domu z prefabrykatów. Biorąc pod uwagę fakt, że prefabrykaty mają być wstępnie wyprodukowane z uwzględnieniem gazu.

    Z góry bardzo dziękuję za poradę i pozdrawiam
    Paweł

  2. #2

    Domyślnie

    Prefabrykaty chcesz produkować u siebie?
    Tak wynika z Twojej wypowiedzi.
    Jeśli tak, to masz problem
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  3. #3

    Domyślnie

    O warunki wszystkich przyłączeń powinniście wystąpić jeszcze przed adaptacją projektu.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bujubuju10

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Kod pocztowy
    40-857
    Posty
    5

    Domyślnie

    Jasne! Na pewno będę zakładał browar, jak chcę się napić piwa.
    Krótko mówiąc, dziękukę za takie rady.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał bujubuju10 Zobacz post
    Witam!

    Jesteśmy na etapie starania się o pozwolenie na budowę, ale mamy nadzieję, że w końcowej fazie. Dom ma być wykonany z prefabrykatów keramzytowych. Mielibyśmy pytanie, czy pozwolenie na gaz musi być jeszcze przed stawianiem domu z prefabrykatów.
    Nie musi być od razu, ale w przeciwnym wypadku będziecie przechodzić tę ścieżkę 2x.
    Cytat Napisał bujubuju10 Zobacz post
    Biorąc pod uwagę fakt, że prefabrykaty mają być wstępnie wyprodukowane z uwzględnieniem gazu.
    Przyznam, że nie mam pojęcia co chciałeś przekazać w tym zadaniu
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał bujubuju10 Zobacz post
    Jasne! Na pewno będę zakładał browar, jak chcę się napić piwa.
    Krótko mówiąc, dziękukę za takie rady.
    Może napisz tak, by można było zrozumie Twoją wypowiedź.
    Jeśli mam się domyślać, co chcesz produkować z gazu, To sobie nadal odpowiadaj w swój znany sposób.
    I nie pij tego piwa tyle
    Cytat Napisał bujubuju10 Zobacz post
    Jasne! Na pewno będę zakładał browar, jak chcę się napić piwa.
    Krótko mówiąc, dziękukę za takie rady.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.248

    Domyślnie

    A czy istnieje jakiekolwiek pozwolenie na gaz.
    Jeżeli chodzi o produkcję prefabrykatów z uwzględnieniem gazu to nigdy o czymś takim nie słyszałem.
    Możliwe iż chodzi tu o technologię produkcji keramzytu i odgazowywanie, ale to nie ma nić wspólnego z podłączaniem i używaniem gazu w budynku z takich materiałów.
    Przed pozwoleniem na budowę powinniście wystąpić o warunki przyłączenia także i gazowe. Skoro pozwolenie jest na końcowym etapie to takowe prawdopodobnie macie.
    Druga sprawa to projekt instalacji gazowej wewnętrznej. Jeśli projekt jest zakupiony posiada źródło ciepła na gaz to prawdopodobnie już to istnieje.
    Trzecia sprawa to projekt przyłącza gazowego uzgodnionego z zakładem gazowniczym.
    Po wybudowaniu stanu surowego zamkniętego oraz wykonaniu tynków i posadzek dopiero przychodzi etap instalacji gazowej wewnętrznej i wykonywaniu przyłącza.
    Jeżeli chodzi o przyłącze gazu do granicy działki wraz ze skrzynką w której jest zamontowany zawór, reduktor ciśnienia i gazomierz to o ile nie zostanie takowe wykonane przez zakład gazowniczy, to zgodnie z wcześniejszymi warunkami przyłączenia będziemy zmuszeni do wykonania go na własną rękę zlecając prace firmie, która wykona to zgodnie ze zleconym przez nas projektem.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    A czy istnieje jakiekolwiek pozwolenie na gaz.
    Jeżeli chodzi o produkcję prefabrykatów z uwzględnieniem gazu to nigdy o czymś takim nie słyszałem.
    Możliwe iż chodzi tu o technologię produkcji keramzytu i odgazowywanie, ale to nie ma nić wspólnego z podłączaniem i używaniem gazu w budynku z takich materiałów.
    Przed pozwoleniem na budowę powinniście wystąpić o warunki przyłączenia także i gazowe. Skoro pozwolenie jest na końcowym etapie to takowe prawdopodobnie macie.
    Druga sprawa to projekt instalacji gazowej wewnętrznej. Jeśli projekt jest zakupiony posiada źródło ciepła na gaz to prawdopodobnie już to istnieje.
    Trzecia sprawa to projekt przyłącza gazowego uzgodnionego z zakładem gazowniczym.
    Po wybudowaniu stanu surowego zamkniętego oraz wykonaniu tynków i posadzek dopiero przychodzi etap instalacji gazowej wewnętrznej i wykonywaniu przyłącza.
    Jeżeli chodzi o przyłącze gazu do granicy działki wraz ze skrzynką w której jest zamontowany zawór, reduktor ciśnienia i gazomierz to o ile nie zostanie takowe wykonane przez zakład gazowniczy, to zgodnie z wcześniejszymi warunkami przyłączenia będziemy zmuszeni do wykonania go na własną rękę zlecając prace firmie, która wykona to zgodnie ze zleconym przez nas projektem.
    Wszystko ładnie opisane. Zastrzeżenie mam tylko co do ostatniego punktu - skrzynkę stawia PG i zawsze wystawiają za to niemałą fakturę (u mnie 2,5k).
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Wszystko ładnie opisane. Zastrzeżenie mam tylko co do ostatniego punktu - skrzynkę stawia PG i zawsze wystawiają za to niemałą fakturę (u mnie 2,5k).
    Bo masz nitkę obok domu.
    Jeśli jej nie ma, o koszt jest znacznie większy.
    Za przyłącze wody, za kanalizę, za prąd, za to wszystko się płaci.
    A te 2,5k, to śmieszne pieniądze i wielu tu z forum, chciałoby za takie grosze mieć gaz.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Bo masz nitkę obok domu.
    Jeśli jej nie ma, o koszt jest znacznie większy.
    Za przyłącze wody, za kanalizę, za prąd, za to wszystko się płaci.
    A te 2,5k, to śmieszne pieniądze i wielu tu z forum, chciałoby za takie grosze mieć gaz.
    Post Mareks'a zrozumiałem tak, że pisał o postawieniu skrzynki, a nie podciągnięciu gazu. Nie widziałem by skrzynkę stawiał inwestor. Pomijam kwestię podzlecania usług przez tego typu zakłady.
    Dla jednego śmieszne, dla drugiego - np. mnie nie
    Gdybym nie miał gazu, to szedłbym w PC.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Post Mareks'a zrozumiałem tak, że pisał o postawieniu skrzynki, a nie podciągnięciu gazu. Nie widziałem by skrzynkę stawiał inwestor. Pomijam kwestię podzlecania usług przez tego typu zakłady.
    Dla jednego śmieszne, dla drugiego - np. mnie nie
    Gdybym nie miał gazu, to szedłbym w PC.
    Jak się czyta to ze zrozumieniem:

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    .........Jeżeli chodzi o przyłącze gazu do granicy działki wraz ze skrzynką w której jest zamontowany zawór, reduktor ciśnienia i gazomierz to o ile nie zostanie takowe wykonane przez zakład gazowniczy, to zgodnie z wcześniejszymi warunkami przyłączenia będziemy zmuszeni do wykonania go na własną rękę zlecając prace firmie, która wykona to zgodnie ze zleconym przez nas projektem.
    Pisałem o przyłączu gazu a nie o skrzynce.
    Po drugie to w zależności od warunków przyłączenia do sieci gazowej, oraz odległości sieci od działki a także budżetu na rozwój sieci gazowniczej czasem trzeba ponieść dodatkowe koszty. Rejon gazowniczy czasem zwraca poniesione przez nas koszty po swoich stawkach przejmując wybudowaną nitkę pod swoją pieczę.
    Nikt nie mówi że koszty są małe gdyż obejmują także wszelkie protokoły, sprawdzanie szczelności i odpowietrzanie po zagazowaniu, obsługę geodezyjną itp..

    Jak nie widziałeś nigdy aby inwestor stawiał skrzynkę to mogę podesłać swoje warunki.
    Rejon gazowniczy ogranicza się do zamontowania reduktora, zaworu i licznika, oraz podłączenia pozostałej instalacji wewnętrznej do sieci.

    Gdybym nie miał gazu w drodze to także stawiał bym na PC, ale pytający ma całkiem inny problem więc rozpatrywanie tego tematu jest niecelowe.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    przyłącze gazu do granicy działki wraz ze skrzynką
    Pisałem o przyłączu gazu a nie o skrzynce.
    Może chciałeś, ale napisałeś co innego

    U mnie tak samo w umowie - przyłącze ze skrzynką.
    W sp. Polskie Gazownictwo (dwóch rejonach) mówią to samo - skrzynka jest zawsze stawiana przez nas.

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Po drugie to w zależności od warunków przyłączenia do sieci gazowej, oraz odległości sieci od działki a także budżetu na rozwój sieci gazowniczej czasem trzeba ponieść dodatkowe koszty.
    Rejon gazowniczy czasem zwraca poniesione przez nas koszty po swoich stawkach przejmując wybudowaną nitkę pod swoją pieczę.
    Nikt nie mówi że koszty są małe gdyż obejmują także wszelkie protokoły, sprawdzanie szczelności i odpowietrzanie po zagazowaniu, obsługę geodezyjną itp..
    Tak, wiadomo. Jednak nie to było treścią zapytania, więc nie pisałem na ten temat.

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Jak nie widziałeś nigdy aby inwestor stawiał skrzynkę to mogę podesłać swoje warunki.
    Jeśli łaska to wrzuć

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Gdybym nie miał gazu w drodze to także stawiał bym na PC, ale pytający ma całkiem inny problem więc rozpatrywanie tego tematu jest niecelowe.
    To się zgadzamy
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Może chciałeś, ale napisałeś co innego

    U mnie tak samo w umowie - przyłącze ze skrzynką.
    W sp. Polskie Gazownictwo (dwóch rejonach) mówią to samo - skrzynka jest zawsze stawiana przez nas.
    No zgadza się......przez nas czytaj: inwestora czyli tego który buduje dom.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 08-12-2021 o 07:38
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    No zgadza się......przez nas czytaj: inwestora czyli tego który buduje dom.
    Buduje PSG (lub ich wykonawca) i wystawia fakturę inwestorowi:

    Ostatnio edytowane przez Sativum ; 14-12-2021 o 20:10
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bujubuju10

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Kod pocztowy
    40-857
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    A czy istnieje jakiekolwiek pozwolenie na gaz.
    Jeżeli chodzi o produkcję prefabrykatów z uwzględnieniem gazu to nigdy o czymś takim nie słyszałem.
    Możliwe iż chodzi tu o technologię produkcji keramzytu i odgazowywanie, ale to nie ma nić wspólnego z podłączaniem i używaniem gazu w budynku z takich materiałów.
    Przed pozwoleniem na budowę powinniście wystąpić o warunki przyłączenia także i gazowe. Skoro pozwolenie jest na końcowym etapie to takowe prawdopodobnie macie.
    Druga sprawa to projekt instalacji gazowej wewnętrznej. Jeśli projekt jest zakupiony posiada źródło ciepła na gaz to prawdopodobnie już to istnieje.
    Trzecia sprawa to projekt przyłącza gazowego uzgodnionego z zakładem gazowniczym.
    Po wybudowaniu stanu surowego zamkniętego oraz wykonaniu tynków i posadzek dopiero przychodzi etap instalacji gazowej wewnętrznej i wykonywaniu przyłącza.
    Jeżeli chodzi o przyłącze gazu do granicy działki wraz ze skrzynką w której jest zamontowany zawór, reduktor ciśnienia i gazomierz to o ile nie zostanie takowe wykonane przez zakład gazowniczy, to zgodnie z wcześniejszymi warunkami przyłączenia będziemy zmuszeni do wykonania go na własną rękę zlecając prace firmie, która wykona to zgodnie ze zleconym przez nas projektem.
    Właśnie pozwolenie będzie niedługo, później dalsza adaptacja projektu z uwzględnieniem przejścia na prefabrykaty.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Dodaję podgląd:


    Wrzucisz swoje?
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    A po co gaz?
    Autor keramzyty będzie z niego produkować na potrzeby postawienia domu.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał bujubuju10 Zobacz post
    Biorąc pod uwagę fakt, że prefabrykaty mają być wstępnie wyprodukowane z uwzględnieniem gazu.

    Z góry bardzo dziękuję za poradę i pozdrawiam
    Paweł
    Chyba się domyśliłem - chodzi o wyprodukowanie i dostawę odpowiednich kształtek kermazytobetonowych? Nie da rady ich po prostu przekuć pod rurę?
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bujubuju10

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Kod pocztowy
    40-857
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Buduje PSG (lub ich wykonawca) i wystawia fakturę inwestorowi:

    W pewnym sensie racja, ale PSG buduje tylko do punktu przyłącza z tego co wiem. Na terenie działki już inwestor musi zbudować i zaprojektować we własnym zakresie. Właśnie chodzi o to, czy pozwolenie na gaz musi być wydane jeszcze przed postawieniem domu z prefabrykatów.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony