dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Problem ze skroploną parą wewnątrz na oknach dachowych

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Albert23

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-383
    Posty
    19

    Domyślnie Problem ze skroploną parą wewnątrz na oknach dachowych

    Witam Serdecznie,

    Mam na piętrze 4 okna dachowe firmy Fakro z ciepłym kołnierzem ale dwuszybowy zestaw.
    Dwa w łazience i dwa w pokojach. Temperatura w łazience jest przeważnie 23C w pokojach ok. 22C obecnie na dworze jest od +5 / -1
    Temperatura w pokojach raczej jest stała. Cały sezon 2020 chodził piec i utrzymywał 20C w domu.
    W tym roku 2021 ok. 4.2021 zostały pomalowane ściany i zostały założone podłogi deski do ogrzewania podłogowego w całym domu.
    Dom został zbudowany 2017 z pustaków Porotherm Dryfix + pianka/klej, ocieplony jest 20cm styropianu, na poddaszu
    wełna 40cm, dach był jeszcze w pełni deskowany, płyta na strych ocieplona 45 cm styropian, sam strych 4 jaskółki ocieplone pianą PUR 30cm.
    W domu jest wentylacja grawitacyjna w dwóch łazienkach i kuchni. W pokojach gdzie są okna dachowe są nawiewnik firm areo
    z wkładką higrostatyczną. Mam problem obecnie ponieważ na oknach ciągle skrapla się para wodna i widzę zacieki na styku okna i ściany.
    Ogrzewanie jest podłogowe w całym domu. Sprawdzałem temperaturę na oknach w całym domu. Na oknach pionowch 3 szybowchy temperatura jest ok.
    20-21C zawsze. Na oknach dachowych 2 szybowych tylko 15C.

    Proszę o poradę w jaki sposób mogę pozbyć się skroplin na oknach dachowych. Może montaż żaluzji wewnętrznej by to rozwiązał albo może
    nawiewników do okien dachowych ale nie wiem czy takie teraz można zamontować ?

    Podejrzewam, że wymiana szyb na cieplejsze tj. 3 szybowe mogłaby rozwiązać problem ale czy na pewno ? Może w domu
    jest za dużo wilgoci jeszcze bo jest nowy i to ona się osadza na szybach okien dachowych chociaż z ogrzewaniem podłogowym
    zazwyczaj powietrze jest bardzo suche a grzejąc min. 22C tym bardziej powinno być bardzo sucho.

    Nie bardzo wiem co mam zrobić i jest to częste wycieranie okien dachowych bardzo upierdliwe.

    Proszę o poradę konsultanta firmy Fakro.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Albert23 Zobacz post
    może nawiewników do okien dachowych ale nie wiem czy takie teraz można zamontować ?
    Z tym może być problem, ale może to zależy od okna. Do moich okien dachowych nikt nie chciał się podjąć montażu nawiewników.
    Również producent potwierdzał, że nawiewnik musi być wykonany fabrycznie.

  3. #3
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Analizując ten wpis dochodzę, po raz kolejny, do wniosku, że mamy tutaj do czynienia z dwiema rzeczami, które wzajemnie się wykluczają. A mianowicie ogrzewanie niskotemperaturowe (podłogowe) i okna w wersji podstawowej. Jest to złożona kwestia parametrów obiektu, systemu wentylacji i co najważniejsze typu ogrzewania. I właśnie tutaj ogrzewanie stanowi w mojej ocenie kluczowy problem. Zmiana w obiektach i przejście w zdecydowanej większości na ogrzewanie niskotemperaturowe ma zasadniczy wpływ na cyrkulację ciepłego powietrza wokół okna. Obserwujemy wysoką korelację ogrzewania, wentylacji z klasą okien. Wniosek jest jeden: dla niskotemperaturowych systemów ogrzewania najlepszym i najsłuszniejszym wyborem są energooszczędne okna trzyszybowe.
    W serwisie FAKRO możliwa jest wymiana pakietów szybowych.
    https://www.fakro.pl/serwis/zgloszenie/
    [email protected]
    infolinia 18 444 0 400
    [email protected]

    Z poważaniem
    Ekspert FAKRO

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony