dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Izolacja podłogi na parterze kamienicy

    Witam,

    Jestem w trakcie wykonywania ogrzewania podłogowego. Muszę przygotować podłogę dla firmy, która będzie je kładła i przy okazji chcę ją zaizolować. Mieszkanie znajduje się na parterze starej kamienicy. Rozebrałem już część podłogi, pod nią znajdują się legary a pod legarami strop łukowy piwnicy, przestrzeń między legarami a stropem jest wypełniona polepą. Podłoga zimą jest bardzo chłodna, stąd decyzja o założeniu ogrzewania podłogowego i izolacji podłogi. Z tego co wyczytałem polepa bardzo dobrze radzi sobie z wilgocią i niepożądanymi żyjątkami (grzyb, kornik, mysz..), ale wypada słabo jako izolator termiczny. Nie mogę znaleźć odpowiedzi czy wybranie części polepy tak, żeby zrobić miejsce na styropian i ułożenie go na niej jest dobrym rozwiązaniem? Tzn, czy przez taki miks styropian/polepa zyskam lepszą izolację, nie tracąc przy tym ochrony przed wilgocią itd.?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Expert-Bud A.G.

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    50

    Domyślnie

    Witaj, polecam ci rozwiązanie zaprawą betonową ze styropianem POLYTECH, po wyschnięciu 1m3 waży ok. 250kg więc bardzo mało w stosunku do betonu 2700kg/m3. Ja usunąłbym polepę, oczyścił cegły, uzupełnił ew braki i otwory w stropie zaprawą wapienną, zagruntował całość podłoża aby nadmiernie nie wchłaniało wody z betonu i dozbroił strop siatką 6mm i zalał. Zaprawę można przygotować w taki sposób aby się samopoziomowała i w taki sposób możesz wykonać izolację cieplną, akustyczną i poprawić nośność stropu.
    Pozdrawiam, Grzegorz Expert-Bud A.G.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony