dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 75
  1. #41
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrzydowicz Zobacz post
    A nie rozważacie budowy domu z prefabrykatów np keramzyt? Ja właśnie na taki dom decyduje się w 2022.
    Dom parterowy z garażem, deweloperski po kilku zmianach z pompą ciepła na ten moment wychodzi niecałe 500tys.
    Oczywiście bez opłat dookoła (działka, papiery, geodeta, geolog, adaptacja, pozwolenia etc.)
    Za moich czasów, a miałem mój projekt przerabiany na prefabrykaty w firmie z Bielska wychodził ok.380tys.zl za stan SSZ.
    A po całości budowa wykończona do zamieszkania wyszła niecałe 330tys.zl,również z pompą ciepła i reku.
    Jak dzisiaj jest, nie wiem ale myślę, że niezbyt konkurencyjnie do tradycyjnej metody systemem gospodarczym.

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrzydowicz Zobacz post
    A nie rozważacie budowy domu z prefabrykatów np keramzyt?
    Cena materiału na ściany to jakieś 5-10% kosztów budowy więc nie jest to tak że nagle dzięki jakiemuś materiałowi wybudujemy znacznie taniej - to tylko takich chwyt marketingowy.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  3. #43

    Domyślnie

    Nie mówię, że jest taniej niż tradycyjnie, ale akurat w moim przypadku ma to wiele plusów które sobie cenię. Ciężko mi było znaleźć jakąkolwiek firmę budującą tradycyjnie do stanu deweloperskiego. Ciężko o takich wykonawców.

    Fakt, że akurat w moim przypadku nie ma możliwości użycia swojego projektu, albo wybiorę jeden z projektów wykonawcy albo wcale. Mi akurat pasuje.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Cena materiału na ściany to jakieś 5-10% kosztów budowy więc nie jest to tak że nagle dzięki jakiemuś materiałowi wybudujemy znacznie taniej - to tylko takich chwyt marketingowy.
    Nie chodzi, że taniej. Wcale nie twierdzę że tradycyjnie wyszłoby mnie drożej.
    Jednak dla mnie istotne jest wiedzieć ile wyjdzie mnie budowa do stanu deweloperskiego. W tym przypadku podpisuje umowę i wiem.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrzydowicz Zobacz post
    W tym przypadku podpisuje umowę i wiem.
    Jest to wygodne ale niestety praktycznie zawsze droższe. W dodatku nie masz dużego wplywu na zastosowane materiały.
    300m ode mnie w tym roku postawiono dom z jakiegos rodzaju betonowych płyt prefabrykowanych. Fajne wewnątrz, ściany w większości zostawiłbym surowe, w części bym otynkował. To samo z filigranowym stropem. Niestety firma zastosowała na cały domu najtańszy dostepny styropian. Pod płytę poszedł typu aqua, a na ściany ledwo szary, 15 centymetrowy szmelc.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Jest to wygodne ale niestety praktycznie zawsze droższe. W dodatku nie masz dużego wplywu na zastosowane materiały.
    300m ode mnie w tym roku postawiono dom z jakiegos rodzaju betonowych płyt prefabrykowanych. Fajne wewnątrz, ściany w większości zostawiłbym surowe, w części bym otynkował. To samo z filigranowym stropem. Niestety firma zastosowała na cały domu najtańszy dostepny styropian. Pod płytę poszedł typu aqua, a na ściany ledwo szary, 15 centymetrowy szmelc.
    Oczywiście, być może droższe, chociaż czytając różne posty przy aktualnych cenach budowy tradycyjnej to różnica moim zdaniem nie jest taka duża.
    Zależy kto w jakiej jest sytuacji. Ja systemem gospodarczym tradycyjnie nie zrobiłbym za wiele, po prostu nie mam na to czasu, zresztą nie znam się totalnie.
    Co do zastosowanych materiałów to zależy co i w jakim stopniu chcesz modyfikować. Ja akurat dopłacam za lepszy styropian niż ten w standardzie. Wszystko kwestia dogadania, ale to prawda, że część rzeczy albo się zaakceptuje albo taki rodzaj budowy nie jest dla nas.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrzydowicz Zobacz post
    Jednak dla mnie istotne jest wiedzieć ile wyjdzie mnie budowa do stanu deweloperskiego. W tym przypadku podpisuje umowę i wiem.
    Kupując "stan deweloperski" jesteś dosyć ograniczony co do opcji na każdym etapie. I do tego dochodzi pokusa, żeby nie patrzeć na ręce wykonawcom i zastanawiać się, "czy to robią prawidłowo". Efekt będzie taki, że prawdopodobnie będziesz miał nie tylko stan ale też standard deweloperski - czyli niski.

    A jak ceny idą w górę, to wykonawca będzie oszczędzał na wszystkim, na czym będzie mógł. Jak w umowie będziesz miał "hydroizolacja z folii" - da najtańszą. Wszystko, co nie będzie wymienione precyzyjnie - da najtańsze. A nawet przy tych wymienionych z imienia (typu "Izolacja fundamentu Synthos XPS PRIME S 30 5cm") będzie pewnie w stanie dać EPS "hydro" - w końcu kto to sprawdzi?

    Ani taniej, ani lepiej. Wygodniej? To lepiej od razu kupić od dewelopera.

    A jak zechcesz patrzeć na ręce i poprawiać materiały i rozwiązania technologiczne w trakcie budowy - to się okaże, że ani nie jest wygodniej, ani lepiej, ani szybciej, ani taniej. I trudniej będzie pogonić ekipę, jak od któregoś etapu będą totalni partacze.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 08-12-2021 o 11:00

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Kupując "stan deweloperski" jesteś dosyć ograniczony co do opcji na każdym etapie. I do tego dochodzi pokusa, żeby nie patrzeć na ręce wykonawcom i zastanawiać się, "czy to robią prawidłowo". Efekt będzie taki, że prawdopodobnie będziesz miał nie tylko stan ale też standard deweloperski - czyli niski.

    A jak ceny idą w górę, to wykonawca będzie oszczędzał na wszystkim, na czym będzie mógł. Jak w umowie będziesz miał "hydroizolacja z folii" - da najtańszą. Wszystko, co nie będzie wymienione precyzyjnie - da najtańsze. A nawet przy tych wymienionych z imienia (typu "Izolacja fundamentu Synthos XPS PRIME S 30 5cm") będzie pewnie w stanie dać EPS "hydro" - w końcu kto to sprawdzi?

    Ani taniej, ani lepiej. Wygodniej? To lepiej od razu kupić od dewelopera.
    Nie wątek, żeby licytować się co do zalet i wad tego rozwiązania. Ja się decyduje na tego wykonawcę i mi pasuje Być może mógłbym zaoszczędzić, budując się dłużej, wolniej, metodą tradycyjną nawet zleconą bo inaczej sobie nie wyobrażam.

    Widziałem już 3 domy na żywo od tego wykonawcy, opinii nt budowy słyszałem wiele, rozmawiałem z wieloma osobami które są zadowolone. Mam nadzieję, że ja też będę

  9. #49
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Jedną Ekipę?
    Przecież to firma, która robi SSO i zleca innym firmom kolejne etapy biorąc na to narzut.
    Nie wiem co tu jest szybciej/lepiej, chyba jedynie drożej, bo to Ty jako inwestor płacisz za pośrednictwo. No ale jeżeli dla kogoś wykonanie kilku telefonów, poszukanie informacji o jakości i spotkanie się z ekipą danego etapu nie jest warte kilku tysięcy oszczędności ( pomnóż przez x ekip od x etapów), to kto bogatemu zabroni..

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzeus86 Zobacz post
    Jedną Ekipę?
    Przecież to firma, która robi SSO i zleca innym firmom kolejne etapy biorąc na to narzut.
    Nie wiem co tu jest szybciej/lepiej, chyba jedynie drożej, bo to Ty jako inwestor płacisz za pośrednictwo. No ale jeżeli dla kogoś wykonanie kilku telefonów, poszukanie informacji o jakości i spotkanie się z ekipą danego etapu nie jest warte kilku tysięcy oszczędności ( pomnóż przez x ekip od x etapów), to kto bogatemu zabroni..
    Szybciej jest na pewno, budowa w tym przypadku do deweloperki trwa max 4msc od rozpoczęcia prac. Czy lepiej, dla mnie tak.
    Czasu uwierz mi nie mam, żeby zgrywać ekipy, ustalać szczegóły, podpisywać umowy. Gdybym miał go więcej, pewnie rozważałbym tradycyjną budowę systemem zleconym.
    Tak jak pisałem wcześniej podrzuciłem tylko pomysł dla autora postu. Nie mam zamiaru nikogo przekonywać do tej metody.

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrzydowicz Zobacz post
    Szybciej jest na pewno, budowa w tym przypadku do deweloperki trwa max 4msc od rozpoczęcia prac. Czy lepiej, dla mnie tak.
    Czasu uwierz mi nie mam, żeby zgrywać ekipy, ustalać szczegóły, podpisywać umowy. Gdybym miał go więcej, pewnie rozważałbym tradycyjną budowę systemem zleconym.
    Tak jak pisałem wcześniej podrzuciłem tylko pomysł dla autora postu. Nie mam zamiaru nikogo przekonywać do tej metody.
    Każdy buduje jak chce - jego pieniądze, jego oczekiwania. Natomiast max 4 mce to chyba prefabrykowany?
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Efekt będzie taki, że prawdopodobnie będziesz miał nie tylko stan ale też standard deweloperski - czyli niski.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Każdy buduje jak chce - jego pieniądze, jego oczekiwania. Natomiast max 4 mce to chyba prefabrykowany?
    Tak, prefabrykowane ściany z keramzytu

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrzydowicz Zobacz post
    Tak, prefabrykowane ściany z keramzytu
    A podłogi? suche? Ściany regipsy, czy tynki? Więźba krokwiowo-jętkowa, czy prefabrykowana?
    M.in. z powyższych powodów, ostrożnie podchodziłbym do deklaracji, że dom postawi się w 3-max 4 mce
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    A podłogi? suche? Ściany regipsy, czy tynki? Więźba krokwiowo-jętkowa, czy prefabrykowana?
    M.in. z powyższych powodów, ostrożnie podchodziłbym do deklaracji, że dom postawi się w 3-max 4 mce
    Na ścianach przecierka gipsowa, ściany z prefabrykatów keramzytowych w tym przypadku nie wymagają tynków. Wiązary w technologii Mitek. W umowie wykonawca ma czas na realizację do 6msc. Napisałem o 4 bo aktualnie tyle trwała ta budowa moich znajomych, niech będzie, że jednak 6 miesięcy

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrzydowicz Zobacz post
    Na ścianach przecierka gipsowa, ściany z prefabrykatów keramzytowych w tym przypadku nie wymagają tynków. Wiązary w technologii Mitek. W umowie wykonawca ma czas na realizację do 6msc. Napisałem o 4 bo aktualnie tyle trwała ta budowa moich znajomych, niech będzie, że jednak 6 miesięcy
    Od stanu zero do wieńca ściany nośne i część działowych ekipa mi murowała 4 dni. Ile tu zaoszczędzą prefabrykaty? 3 dni?

    Instalacja elektryczna wymaga przykrycia tynkiem.

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    W prefabrykatach instalacja jest już w ścianach.
    Ta technologia jest dobra, kiedy np ciągle pada, wtedy jej przewaga czasowa jest widoczna. Jeśli jednak murarze mają zgraną ekipę, wszystko (materiał) jest na miejscu a pogoda dopisuje, to szybko ściany rosną i różnica niewielka. Jeśli...
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    W prefabrykatach instalacja jest już w ścianach.
    Ta technologia jest dobra, kiedy np ciągle pada, wtedy jej przewaga czasowa jest widoczna. Jeśli jednak murarze mają zgraną ekipę, wszystko (materiał) jest na miejscu a pogoda dopisuje, to szybko ściany rosną i różnica niewielka. Jeśli...
    Łączy się je kostkami po postawieniu ścian?
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    I super! Trudno. Niech plajtują. Jak ktoś jest zdzierusem bez sumienia, to niech się liczy z konsekwencjami. Hossa dla panów budowlańców trwać wiecznie nie będzie. Jeszcze będą się prosić o robotę, bo rynek, na którym ceny dyktuje usługobiorca jest nienormalny.
    Hmm.. a to ktoś Cię zmusił, żebyś wziął jego usługę i płacił ile zechce? Bo tak to zabrzmiało...
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Łączy się je kostkami po postawieniu ścian?
    Serio? Na nic innego nie wpadłeś ?
    https://www.youtube.com/watch?v=992jYdf7g1Q 3:13
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony