dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 75
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Ja miałem dogadana ekipę do całego SSO ,36tys.zl ale podzielone na 3 etapy:
    1.plyta-10tys.zl
    2.murowanie, strop-12tys.zl
    3.dach,rynny-14tys.zl.
    To ceny z którego roku?
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  2. #22
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    To ceny z którego roku?
    Z 2010r ale nie o ceny chodzi a o schemat budowy żeby było tanio
    Chociaż i w 2010r miałem wyceny samej robocizny na 70-80tys.zl
    Przytoczyłem przykład, że nie warto bazować na materiale "tańszym" od wykonawcy bo ja budując na Śląsku ,styro kupowałem w firmie z Pomorza, materiał na ściany z firmy ze Świętokrzyskiego, drewienko na strop i więźbę z małopolskiego itp.
    Dachówka ze Śląskiego ale z Pszczyny, odległości o ok.60km ode mnie bo na miejscu ta sama była znacznie droższa.
    Chcąc budować tanio, niestety trzeba poświęcić czas na ogarnięcie gdzie jest tanio.

    Ale mi nie wpadało 500zl za łba co miesiąc to może miałem łatwiej, żeby bardziej wysilić mózgownice
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 06-12-2021 o 23:54

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Zgadzam się, że branie usługi wraz z materiałem nie oznacza, że automatycznie oszczędzamy 15 % na VAT. Zazwyczaj wykonawca zyskuje dodatkową marżę na swojej robocie kosztem inwestora. Taniej wychodzi samemu organizować materiał i dostawy - mimo 23%. Wiadomo, że są też opcje odzyskania / obniżenia VATu.
    Tak, materiał, ale i usługi można szukać z całej Polski, ale nie wiem czy transport 60 palet silkatu z drugiego końca wyjdzie taniej
    Niestety dziś częściej wykonawca wybiera inwestora, nie odwrotnie. Przykład wielu fachowców odmówiło mi usługi, bo im za daleko dojechać 20 km (z północy Poznania na jego południe). Świetne podsumowanie sytuacji na rynku. Nie ma więc co się napalać na najtańsze oferty wykonawstwa, bo wiele będzie nieaktualnych (taktyka przynęty) lub nieosiągalnych. Dużo osób przed przystąpieniem do budowy szacuje koszty na podstawie sumy tanich ofert wykonawstwa + tanich ofert materiałów. Spotkanie z ścianą następuje, gdy dostaje się przed oczy realne oferty.
    Angażując dużo czasu (telefony, paliwo) można sporo zaoszczędzić (rzędu np. 20%)
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    1.plyta-10tys.zl
    2.murowanie, strop-12tys.zl
    3.dach,rynny-14tys.zl.
    Myślę że po 10-ciu latach spokojnie można przyjąć ceny min. 2x (3x) większe
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  5. #25
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Zgadzam się, że branie usługi wraz z materiałem nie oznacza, że automatycznie oszczędzamy 15 % na VAT. Zazwyczaj wykonawca zyskuje dodatkową marżę na swojej robocie kosztem inwestora. Taniej wychodzi samemu organizować materiał i dostawy - mimo 23%. Wiadomo, że są też opcje odzyskania / obniżenia VATu.
    Tak, materiał, ale i usługi można szukać z całej Polski, ale nie wiem czy transport 60 palet silkatu z drugiego końca wyjdzie taniej
    Niestety dziś częściej wykonawca wybiera inwestora, nie odwrotnie. Przykład wielu fachowców odmówiło mi usługi, bo im za daleko dojechać 20 km (z północy Poznania na jego południe). Świetne podsumowanie sytuacji na rynku. Nie ma więc co się napalać na najtańsze oferty wykonawstwa, bo wiele będzie nieaktualnych (taktyka przynęty) lub nieosiągalnych. Dużo osób przed przystąpieniem do budowy szacuje koszty na podstawie sumy tanich ofert wykonawstwa + tanich ofert materiałów. Spotkanie z ścianą następuje, gdy dostaje się przed oczy realne oferty.
    Angażując dużo czasu (telefony, paliwo) można sporo zaoszczędzić (rzędu np. 20%)
    Ja szukałem wykonawcę do SSO na rok przed budowa, bo to był już ten okres, że ciężko było znaleźć.
    Co więcej, moja ekipa była również z "Polski" a nie z pobliża bo aż spod Radomia ich ściągnąłem czyli jakieś 300km ode mnie
    Silikaty przyszły do mnie bezpośrednio od producenta z Kielc ale kupione były taniej niż cena producenta od pośrednika spod Kielc
    Na Śląsku cena silikatów była droższa niż u producenta, dlatego nawet z kosztem transportu wyszło mnie taniej niż gdybym kupował silikaty na pobliskim składzie.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 07-12-2021 o 00:16

  6. #26

    Domyślnie

    Jaki to producent ?

  7. #27
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adiš Zobacz post
    Jaki to producent ?
    Kiedyś z "grupysilikaty" Klucze.

  8. #28

    Domyślnie

    Może to nie będzie tak, że za chwilę będą domy za 1/2 ceny, ale za chwilę to wszystko "jebnie".
    Zaczną plajtować najpierw deweloperzy, potem firmy budowlane. Ja wiem, że może być drogo lub tanio, ale obecne ceny osiągają granice absurdu.

  9. #29

    Domyślnie

    I super! Trudno. Niech plajtują. Jak ktoś jest zdzierusem bez sumienia, to niech się liczy z konsekwencjami. Hossa dla panów budowlańców trwać wiecznie nie będzie. Jeszcze będą się prosić o robotę, bo rynek, na którym ceny dyktuje usługobiorca jest nienormalny.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    I super! Trudno. Niech plajtują. Jak ktoś jest zdzierusem bez sumienia, to niech się liczy z konsekwencjami. Hossa dla panów budowlańców trwać wiecznie nie będzie. Jeszcze będą się prosić o robotę, bo rynek, na którym ceny dyktuje usługobiorca jest nienormalny.
    To nie tak. Cenę dyktuje popyt. A popyt w naszym społeczeństwie dyktują banki. Jak już mówimy o winnych, to one są odpowiedzialne najbardziej, za chore ceny w budowlance.
    Dlatego wszyscy powinniśmy trzymać kciuki za wysoką inflację, by część osób utonęła w swoich kredytach. Powiedzmy docelowo 1/3. Ale musieliby popłynąć tak konkretnie- upadłość konsumencka, most i karton itp.
    Dopiero wtedy powoli zacznie wszystko wracać do normalności jako takiej. Dopiero wtedy ludzie dobrze zarabiający, będą mogli konkurować z konsumentami wydającymi wirtualne pieniądze wyczarowywane przez banki.

  11. #31
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    To nie tak. Cenę dyktuje popyt. A popyt w naszym społeczeństwie dyktują banki. Jak już mówimy o winnych, to one są odpowiedzialne najbardziej, za chore ceny w budowlance.
    Dlatego wszyscy powinniśmy trzymać kciuki za wysoką inflację, by część osób utonęła w swoich kredytach. Powiedzmy docelowo 1/3. Ale musieliby popłynąć tak konkretnie- upadłość konsumencka, most i karton itp.
    Dopiero wtedy powoli zacznie wszystko wracać do normalności jako takiej. Dopiero wtedy ludzie dobrze zarabiający, będą mogli konkurować z konsumentami wydającymi wirtualne pieniądze wyczarowywane przez banki.
    Zgadzam się po całości i tak jak wieszcze, stanie się to niedługo jak stopy % wzrosną do wielkości inflacji.
    Ale banki to część odpowiedzialności, dużą część ponoszą Ci,którzy drukują te puste pieniądze i rozdają je na "plusy"...

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sighton Zobacz post
    Witam,
    jestem na samym początku drogi i zastanawiam się czy jest opcja, czy sobie odpuścić. Uwzględniając galopujące ceny, zastanawiam się, czy jest szansa na wybudowanie domu: https://www.archon.pl/projekty-domow...ma01253b7b30c3 systemem zleconym do stanu deweloperskiego przez generalnego wykonawcę za 500 tyś.? Chodzi mi raczej o to, czy to realne marzenie, czy mam zapomnieć
    Hej, nie ma takiej szansy. Według Archon 584280zł stan deweloperski wedle wyceny na 3 kwartał tego roku.

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post

    Ja miałem dogadana ekipę do całego SSO ,36tys.zl ale podzielone na 3 etapy:
    1.plyta-10tys.zl
    2.murowanie, strop-12tys.zl
    3.dach,rynny-14tys.zl.
    Materiały ogarniałem sam,zamawiając po całej Polsce, z dostawą na budowę.
    Po całej Polsce czyli tam gdzie było najtaniej
    To jest cena samej robocizny , tak?

    Jaki dom budowałeś?

  14. #34
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    To jest cena samej robocizny , tak?

    Jaki dom budowałeś?
    Tak,to cena samej robocizny.
    Projekt jak niżej w stopce czyli Mila IV,na płycie fundamentowej z silikatów i stropem drewnianym.

  15. #35

    Domyślnie

    Masz tu temat o swojej budowie ?

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Tak,to cena samej robocizny.
    Projekt jak niżej w stopce czyli Mila IV,na płycie fundamentowej z silikatów i stropem drewnianym.
    Budowałeś sporo większy dom, od mojego , bo ja ruszyłem w tym roku z projektem "Dom w malinówkach 11" i mnie robocizna za SSO razem z dachem wyszła 45 tyś zł, więc tutaj jakoś sporo w górę nie poszło, w porównaniu do materiałów...

  17. #37
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adiš Zobacz post
    Masz tu temat o swojej budowie ?
    Był, miałem Dziennik Budowy od wykopów pod płytę po wprowadzenie się aż do relaksu na tarasie w 2020r
    Niestety dzięki wytrawnej(głupiej)grze pewnego Moderatora z forum, poprosiłem o usunięcie go...

  18. #38
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    Budowałeś sporo większy dom, od mojego , bo ja ruszyłem w tym roku z projektem "Dom w malinówkach 11" i mnie robocizna za SSO razem z dachem wyszła 45 tyś zł, więc tutaj jakoś sporo w górę nie poszło, w porównaniu do materiałów...
    Miałem to szczęście, że skończyłem budowę na chwilę przed dojściem PIS do władzy bo wiadomym było, że dodatki socjalne typu 500zl za łba, 13,14 emerytury to zwykły dodruk pustego pieniądza i puszczenie go na rynek spowoduje katastrofę i tak właśnie się dzieje.

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Miałem to szczęście, że skończyłem budowę na chwilę przed dojściem PIS do władzy bo wiadomym było, że dodatki socjalne typu 500zl za łba, 13,14 emerytury to zwykły dodruk pustego pieniądza i puszczenie go na rynek spowoduje katastrofę i tak właśnie się dzieje.
    Pewnych rzeczy i tak nie zmienimy, więc uważam, że bez sensu się nad tym doktoryzować, żyć i mieszkać gdzieś nadal trzeba.

  20. #40

    Domyślnie

    A nie rozważacie budowy domu z prefabrykatów np keramzyt? Ja właśnie na taki dom decyduje się w 2022.
    Dom parterowy z garażem, deweloperski po kilku zmianach z pompą ciepła na ten moment wychodzi niecałe 500tys.
    Oczywiście bez opłat dookoła (działka, papiery, geodeta, geolog, adaptacja, pozwolenia etc.)

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony