dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    fdski

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-494
    Posty
    6

    Domyślnie Filtrowanie wody w domu - prośba o radę

    Cześć,

    jestem nowicjuszem więc przepraszam jeżeli to o co pytam jest oczywiste.
    Wprowadzam się do nowego domu, woda w okolicy jest dobrej jakości ale chciałbym ją na wejściu do domu przefiltrować. Idea jest taka aby zabezpieczyć sprzęty domowe przed ewentualnymi zabrudzeniami z kanalizacji, trochę przefiltrować i tyle. Nie chcę skomplikowanego systemu w którym będę musiał cokolwiek uzupełniać, sprawdzać, mierzyć itp.
    Zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem: (chodzi o ideę raczej niż konkretny produkt )

    https://sklep.osmoza.pl/filtr-wody-n...EaArjZEALw_wcB

    Pytania:
    Czy takie rozwiązanie zainstalowane zaraz za licznikiem nie stanie się wąskim gardłem dla ciśnienia wody? Zapewne są jakieś założenia co do przepustowości ?

    Czy takie rozwiązania są w ogóle warte świeczki - czy to tylko taki gimmik na łapanie takich łosi jak ja ?

    Czy nie powinienem się jednak zastanowić nad czymś lepszym ? Jaki byłby benefit ?

    dziękuję i pozdrawiam,

    Bartek

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    W każdym filtrze będziesz musiał coś wymieniać. Zastanów się co chcesz robić z wodą... jeśli jest dobrej jakości to jedyne czego potrzebujesz na wejściu to filtr mechaniczny. On jest jako pierwszy w tym zestawie. Żeby stwierdzić czy będzie to wąskie gardło to musiałbyś podać jakieś informacje o planowanym przepływie i zużyciu wody (np. ile punktów poboru może pracować jednocześnie?). Standardowo do domu wystarcza filtr 10" z wkładem o dokładności np. 20 um. Jak chcesz mieć łatwo z wymianą to załóż sobie zawory tuż przed i za filtrem oraz manometry (jak zobaczysz spadek ciśnienia to wymienisz wkład). I sprawdź koszt wkładów bo należy je wymieniać co kilka miesięcy nawet jeśli nie są zabrudzone.
    Pozostałe wkłady są moim zdaniem zbędne i bez bardziej konkretnej analizy wody nie ma sensu ich montować.

    Jak chcesz "coś większego" to poczytaj o zmiękczaczach wody. Ale jeśli masz "dobrą wodę" to pewnie nie chcesz jej zmiękczać

  3. #3
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Jeśli nie jesteś przez bibułkę robiony to wytrzymasz z kranową długo...
    Mój duch od 50-lat pije kranową i jestem okaz zdrowia,może dlatego, że mam w sobie 2 czipy od Pfizera
    Moje AGD marki Whirlpool,od 9 lat żąda sobie kranowe ale może tak je uczono ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony