dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Przeniesienie kuchni do salonu - wyzwania i pytania

    Dzień dobry

    Zamierzam przenieść kuchnię do salonu a z kuchni zrobić sypialnię.
    Oczywiście można było to zrobić na etapie budowy przez dewelopera, ale wiadomo, mądry Polak po szkodzie .
    Niemniej jednak sytuacja do tego zmusza i chciałbym skonsultować się w kilku kwestiach:

    1. wentylacja: obecnie jest na zasadzie mechanicznej - zamontowany wentylator, który działa w sposób ciągły na pierwszym biegu + można go przełączyć na szybsze obroty włącznikiem na ścianie. Aby przenieść kuchnię, muszę przenieść kanał wentylacyjny w linii prostej, tzn. przedłużyć go o jakieś2,5 metra. W sieci wyczytałem, że w przypadku wentylacji grawitacyjnej byłoby to niezgodne z przepisami, ale w przypadku wentylacji mechanicznej jest to dopuszczalne, gdyż wentylator zassie powietrze.
    Czy przedłużając, mogę zostawić wentylator w obecnym miejscu w kominie, czy muszę go przeciągnąć i wpuścić we front szafek górnych.

    2. wyciąg: obecnie jest w kształcie "walca" wyspowego, ale po przeniesieniu chcemy go zlikwidować i zamontować w to miejsce stacjonarny wyciąg z filtrem węglowym. tu również wyczytałem, że nie ma konieczności korzystania z wyciągu podłączonego do kanału.

    3. w kuchni nie montowaliśmy grzejnika - jest ogrzewanie podłogowe, z tym, że na 10m2 podłogi jest ono gdzieś na połowie, gdyż pod szafkami nie kładliśmy rurek. mamy możliwość podciągnięcia instalacji c.o., tylko pytanie, czy to podłogowe nam nie wystarczy.
    Fakt, będzie czuć różnicę w płytce ciepłej i zimnej, ale z tym się liczymy.

    4. w kuchni nie ma wywietrznika w oknie - na etapie budowy jak cała przestrzeń salon+ kuchnia była połączona stwierdziliśmy, że wystarczy jeden wywietrznik w drzwiach balkonowych (na ogród). Czy w momencie zamknięcia pomieszczenia (nadbudowanie ściany i wstawienie drzwi, powinniśmy zapewnić wywietrznik w oknie?

    Dodam, że gazu w mieszkaniu nie mamy, a do gotowania używamy płyty indukcyjnej na 380V.

    Dziękuję z góry za Wasze odpowiedzi.

  2. #2
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Błąd i to wielbłąd jakbyś tak uczynił
    Poniżej osobna kuchnia ale połączona z salonem:


    Nawet w takiej konfiguracji nie ma nic gorszego jak oglądasz film a żona Ci wchodzi do "kuchni" i robi obiad na jutro albo fit śniadanie
    Dla mnie to masakra, ale żona to żona

  3. #3

    Domyślnie

    bardzo podobnie mam obecnie i jest ok, ale po oddaniu sypialni dzieciom, człowiek tęskni za osobnym łóżkiem i godzę się na "mydło i powidło" w przestrzeni dziennej, aby tylko mieć tą niewielką oazę spokoju

  4. #4
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paul-K Zobacz post
    bardzo podobnie mam obecnie i jest ok, ale po oddaniu sypialni dzieciom, człowiek tęskni za osobnym łóżkiem i godzę się na "mydło i powidło" w przestrzeni dziennej, aby tylko mieć tą niewielką oazę spokoju
    Jednak wiek robi różnicę
    Ja mam po wyjściu młodego dodatkowy pokój na baraszkowanie a i w sypialni mega łóże ale pichcenie w kuchni jak oglądam coś wciągającego mnie w TV to dla mnie jak czerwona płachta na byka....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony