dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wełna na stropie - wasze doświadczenia

    Witam
    Przymierzam się do wymiany wylewek na parterze w domu typu kostka z lat 80. Obecnie mam brak dylatacji przyściennych, wióry jako izolacje ok 10 cm oraz wylewka cementowa 5cm. Efekt jest oczywisty, czyli w suterenach słychać każdy krok oraz rozmowy. Zastanawiam się nad zastosowaniem wełny ale wykonawcy raczej niechętnie podchodzą do tej izolacji. Ogolnie zastanawiam się czy warto bo jednak cena w porównaniu do styropianu większa (cena materiału, usługi, plyty z wypustkami pod podlogówke). Jakie są wasze doświadczenia. Jakie efekty zauważyliście. Chodzi mi tutaj o zachowania podłogi po pewnym czasie i sprawe akustyki np porównując do styropianu u kogoś.

  2. #2

    Domyślnie

    Wełna na parterze to nie najlepszy pomysł, gdyż nawet najtwardsza wełna jest nieco zbyt miękka.
    Czemu chcesz wełnę pod wylewkę? Ze względu na tłumienie hałasu? Jak oddylatujesz nową wylewkę od ścian, to sytuacja znacznie się poprawi.

  3. #3

    Domyślnie

    Faktycznie wełnę sobie odpuszczę. A ma ktoś doświadczenie ze styrobetonem w zastępstwie styropianu. U mnie trzeba się liczyć z tym że strop może być nierówny zwłaszcza w większych pokojach na środku

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Ja uważam że wełna to nie jest złyu pomysł. Wełny idealnie zachowują się jako izolator akustyczny. Z tą mata z wypustkami się zgodze , jest to konieczność bo te "klipsy" standardowe w wełnie trzymać się nie będą. Ewentualnie jeszcze siatki metalowe ludzie stosują i trytytkami montują ogrzewanie do tej siatki.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony