dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    scina10

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    8

    Domyślnie Ocieplenie dachu altany

    Witam. Mam altanę murowaną 5x5. Dach dwuspadowy z delikatnym spadem, deskowany na to papa podkładowa i termozgrzewalna. Wszystko szczelne bez żadnych dziur wentylacyjnych. Belki 10 x 10 co około 80 cm. Chciałbym ocieplić ten dach wełną mineralną po prostu wsadzając między krokwie wełne 10 cm, osznurować i pod to stelaż i karton gips. Poczytałem trochę i dowiedziałem się, że trzeba by było zrobić szczelinę wentylacyjną między deskami a wełną. W moim przypadku nie wiem czy ona zda egzamin skoro nie mam żadnych otworów wentylacyjnych pod okapem i w kalenicy. Jak to rozwiązać? Dodam, że z altany korzystał będę od wczesnej wiosny do późnej jesieni i czasem ogrzewał kozą. Proszę o poradę.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie dajmy się oszaleć tą kondensacją. Wilgoć powietrze ucieka najłatwiejszą drogą, jeśli nie będziesz cięgiem siedział zamknięty szczelnie w altance. Tym bardziej że kozę planujesz z poborem powietrza z altanki. Zatem z definicji altana nieszczelna.
    Inna sprawa z sauną.

    Zatem, olej ten wymóg budowlany domów mieszkalnych z pomieszczeniami produkującymi dużą ilość pary

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    scina10

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    8

    Domyślnie

    To nie bawić się w żadne szczeliny? wsadzić wełnę między krokwie do samych desek i na to karton gips? a dać między k/g, a wełnę tą folię paroizolacyjną? Czy też olać?

  4. #4

    Domyślnie

    Kąpać się będziesz w tej altance, łaźnie parową urządzać, czy flaczki gotować godzinami? TO TYLKO ALTANKA . Inaczej jakbyś planował ją jak domek całoroczny z wilgocią bytową zimą. W pomieszczeniu budynku o pobycie czasowym to wg mnie zbędne fanaberie. Warunkiem szczeliny wentylacyjne dla wnętrza altanki

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    scina10

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    8

    Domyślnie

    Łazienka będzie. Czasami nocowanie, ale mówię - głównie latem w weekendy. Grzanie kozą jesienią i wiosną jak będzie już zimno. Dać chociaż tą folię paroizolacyjną?

  6. #6

    Domyślnie

    Możesz, kto bogatemu zabroni ale czemu tylko paroizolacyjna maty refleksyjne termoizolacyjne lepsze i kosztowniejsze, a ściany izolowane?

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    scina10

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    8

    Domyślnie

    Wełnę już mam kupiona 10cm. Ściany ocieplone styropianem 10cm.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    jak masz jakiś gont np. to mozesz zastosowac garnki wentylacyjne. Icopal ma taki system który zapewnia odpowiednią wentylację . Szczelinę radziłbym Ci wykonać bo duże ryzyko wykroplenia będzie. Od środka koniecznie dobra paroizolacja (najlepiej z ekranem aluminiowym). Szczelinę możesz wykponac nabijajac łaty do krokwi i w ten sposób powiększysz ich przekrój
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony