dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Piec gazowy i kominek jednoczesnie

    Zainstalowany w domu jest piec gazowy (do wody, grzejniki, podłogówka). Czy istnieje sposobność aby zamontować kominek (jest gdzie) i odciążyć piec w jego działaniu? Mam na myśli ze jak się rozpali w kominku to tym ciepłem jest grzane w domu (moze jakoś pod podłogówkę podpiac))? Coś na zasadzie ze z płaszczem wodnym ale nie możemy sobie pozwolić aby wygospodarować dodatkowe pomieszczenie. Wiec najlepiej jak najprościej się połączyć, bo ceny gazu holendarnie wzrosły. A jeśli widzicie taka możliwość to szacunkowo jaki byłby to koszt i co należy zrobić? Jaka byłaby skala zniszczeń aby sie podpiac.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.776

    Domyślnie

    Podpięcie kominka do c.o. - koopa roboty i kosztów.
    Ile masz m2 i ile rocznie zużywasz gazu na c.o. ?

    BTW - ceny drewna też idą w górę.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3

    Domyślnie

    Nieruchomość jest dopiero nabyta według szacunków kwota 500 zł miesięcznie za gaz w okresie zimowym.
    Miejsce na kominek jest, ogólnie fajna sprawa ale żeby 5-10k zł płacić za to żebym sobie w weekend odpalił i leżał przed to dość drogo, chyba żeby to jakoś połączyć z piecem. Metrów ok 100 jednopiętrowy budynek.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Nie musisz go łączyć z kotłem jeśli kominek będzie ogrzewał pomieszczenia poprzez dystrybucję gorącego powierza a regulator sterujący kotłem będzie zainstalowany w pomieszczeniu ogrzewanym przez ów kominek
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.776

    Domyślnie

    100m2 to ogrzejesz kozą.
    Szkoda inwestycji w kominek z podłączeniem do c.o.
    Domek jednopiętrowy to parter + piętro. W sumie 100m2 ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6

    Domyślnie

    Dystrybucja gorącego powietrza brzmi fajnie ale czy należy liczyć się z destrukcja wszystkich sufitów? (O matko dopiero nam je zrobili na cacy :) czy może jakoś przez strych podłączyć się do tych na pietrze, a te na parterze??

    Tak Ok 100 parter plus pietro (dom bliźniak)

    Dzięki za komentarze sprowadzacie mnie ziemie z mojej utopijnej wizji kominka w salonie!

    To może powinno byc pierwsze, a zarazem jedyne pytanie: czy warto?? Mam dylemat kominek czy koza? Waszym zdaniem w która stronę iść?

    D7D ale koza da ciepło tam gdzie stoi a cała reszta pomieszczeń?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Piętro oczywiście przez strych. U mnie rura izolowana 2 x 200 biegnie od kominka razem z kominem systemowym na strych. Tam jest wentylator DGP oraz rozdzielacz który poszczególne obwody prowadzi do pomieszczeń. Cały parter jest oparty tylko i wyłącznie o kominek i kratkę w obudowie czopucha oraz pod kominkiem które poprzez cyrkulację powietrza ogrzewają całość , nie tworząc odczucia że przy kominku 40*C a na przeciw przy oknie tylko 20*C.
    Tynki i gładzie na poddaszu niczego nie zmieniają. Jedynie na parterze podczas instalacji tworzy się mały rozgardiasz ale jeśli jest tam przewidziany i obecny komin to prosta sprawa do ogarnięcia samemu.


    Ogólnie to sprawa warta zastanowienia, jeśli oczywiście miasto i rządzący nie wydadzą zakazu. Obecnie kominki z certfikatem EKO są jeszcze dopuszczone.
    To jest pierwsze kryterium odnośnie wyboru kominek czy koza.
    Drugie to rozkład pomieszczeń i umiejscowienie źródła ciepła i wizja salonu.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 04-12-2021 o 10:20
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  8. #8

    Domyślnie

    Podoba mi sie schemat zastosowany u ciebie w domu mniej więcej rozumiem, ale w jaki sposób dostarczane jest to do pomieszczeń (w sensie kratka w suficie na środku pokoju?)? Nie razi w oczy? Czy jesteś w stanie wybrać pomieszczenia które maja zostać nagrzane (te na pietrze)? Parter dobrze przemyślane.

    I najważniejsze pytanie ile taka przyjemność kosztuje? Oraz jak często korzystasz z tego systemu?

    Piece eko podobno maja zostać, wszakże drewno jest surowcem odnawialnym.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.776

    Domyślnie

    Cytat Napisał WRW1908lodz Zobacz post
    To może powinno byc pierwsze, a zarazem jedyne pytanie: czy warto?? Mam dylemat kominek czy koza? Waszym zdaniem w która stronę iść?

    D7D ale koza da ciepło tam gdzie stoi a cała reszta pomieszczeń?
    Koza czy kominek - koza dużo tańsza i łatwiejsza do demontażu.
    Koza zajmuje dużo mniej miejsca i jest montowana w 2-3 godziny.
    Koza / kominek nie ogrzeje całego domu.
    Ogrzeje pomieszczenie w którym jest kominek zamontowany.
    Sąsiednie pomieszczenia trochę też będą dogrzane.
    Ciepło pójdzie w górę po klatce schodowej.
    Komin do kozy / kominka ogrzeje pomieszczenie przez które przechodzi.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #10
    Banned
    piotrstefanski222

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Szczecinek
    Kod pocztowy
    70-003
    Posty
    29

    Domyślnie

    mam podobnie kominek + piec gaz kondesnsacyjny piec trzyma temperaturę non stop a kominek rozpalam wg. potrzeby

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony