dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Dylatacja pomiedzy deskami dachu a wełną - zapytanie

    Mam zapytanie odnośnie dylatacji dachu - pomiędzy wełną a deskami dachowymi. Prawie wszędzie mam zrobione prawidłowo na sznurki, ale przy krawędziach ścian nie było jak przybić takerem sznurka, więc wykonawcy przykręcili paski styropianu. Wiem, że to gorsze rozwiązanie niż prawidłowo skrzyżowany sznurek i można było dać na ścianie łatę i do łaty sznurek, ale wykonawcy to moi znajomi i nie chciałbym za bardzo narobić im dodatkowej pracy, jeśli to nie konieczne. Co sądzicie o czymś takim zamiast sznurka ? W sumie przewiew jakiś tam będzie, gorszy niż w przypadku sznurka, ale może nie będzie tragedii ? Link do zdjęcia:

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Można nic nie dawać! Ważne aby grubość montowanej wełny była mniejsza od wysokości krokwi o minimum 2 cm. Ważne aby wełnę układać a nie upychać! W tym konkretnym przypadku bardzo ważna jest długość wkrętów mocujących styropian. Musi być tak dobrana aby nie wystawały z desek bo inaczej uszkodzą warstwę krycia wstępnego. Lepiej takie paski styropianu kleić na klej niskoprężny PU. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Zdecydowałem się jednak przykręcić łatę do deskowania i założyć sznurki.
    Nurtuje mnie jeszcze sprawa uszczelnienia folii paroaizolacynych wokół kabli elektrycznych - czy coś lepszego oprócz obklejenia taśmą?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Wystarczające. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony