dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Wełna szklana Climowool oraz Eurowool

    Cześć,
    na wstępie zaznaczam, że nie jestem przedstawicielem żadnych z wymienionych w temacie firm.
    Jeżeli jesteś na etapie wyboru wełny i masz zamiar ją samemu kłaść być może ten wątek będzie pomocny.
    Opinia jest subiektywna i dotyczy tylko odczuć "organoleptycznych".
    Wełna na którą się zdecydowałem pierwotnie to Climowool z lambdą 33 i muszę przyznać, że z perspektywy czasu to był bardzo dobry wybór.
    Przyznaje również, że Eurowool który dokupiłem z powody braku dostępności Climowoola ma lambdę 35.
    Do rzeczy:
    Climowool 15cm 33 - kolor brązowy
    Eurowool 15cm, 35- kolor żółty.

    Climowool - szybko wraca do pierwotnej formy np. po nadepnięciu
    Eurowool - po całej nocy cały czas widoczny ślad

    Climowool - dużo trudniej rozwarstwić oraz rozerwać.
    Eurowool - strasznie pyli i gryzie. W moim odczuciu jest to kilka razy bardziej uciążliwe w porównaniu do Climowool, tymbardziej przy pracy w kombinezonie i masce w których człowiek bardzo się poci.

    Pomieszczenie po ociepleniu Eurowool wygląda jakby spadł żółty śnieg - tragedia. Zdecydowanie do pracy z tym produktem potrzebna jest bardzo dobra maska.

    Wątek założyłem ponieważ jestem bardzo zdziwiony jak duże różnice w jakości, mogą występować w teoretycznie tych samych produktach.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Primo: Przyzwoita wełna jest fabrycznie zapakowana (owinięta i zgrzana) w folię i do transportu STOI na palecie. Chyba bylo około 20 sztuk na palecie, ale nie jestem pewien, bo kilka lat minęło od ocieplania stropu. Wełna zwinięta w rolkę jest sztywna i lekka - rolka stoi luzem (pojedynczo) . Jeśli wełna do transportu musi leżeć na palecie jak menel po 0,5 L, to jest ...... i ..... . Czyli warta tyle co ...... .

    Ilość kropek przypadkowa
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 03-12-2021 o 20:49 Powód: Dopisałem: Ilość kropek przypadkowa

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony