dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Wodociąg oraz kanalizacja przy fundamentach

    Witam,

    Chciałbym prosić o poradę w temacie wodociągu oraz kanalizacji przy fundamentach.
    Nie znając się kompletnie na budownictwie zaufałem projektantowi który posadowił jedną z ław fundamentowych praktycznie nad rurą kanalizacyjną,
    Dodatkowo w odległości 1,3m od ławy znajduje się również rura wodociągowa.
    Zastanawiam się czy przerabianie tych instalacji jest teraz konieczne. O ile kanalizację wiem że powinienem przeprojektować a obecną rurę wypełnić betonem o tyle przerobienie wodociągu będzie dużym kosztem. Zarówno kanalizacja jak i wodociąg są około 0,5m poniżej ław.
    Jak ewentualnie mogę zabezpieczyć budynek przed podmyciem w przypadku awarii wodociągu? Musze wbijać jakieś ścianki oporowe na głębokość rury? Dodam ze na tej wysokości są piaski więc nie najlepiej.
    Dodam że jestem na etapie kiedy fundamenty są wylane. Ścian jeszcze nie ma
    Z góry dziękuje za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    twe obawy są słuszne jeszcze tylko dach grubości metra z żelbetu zabezpieczający przed upadkiem meteorytu najpospolitszych wielkości i domek będziesz miał bezpieczny.
    A poważniej jeśli instalacje wykonano prawidłowo i bez błędów ich awaria jest równie prawdopodobna upadkowi meteorytu na twą działkę.

    Ale jak się boisz to zrób zawór zamykający w studzience przy granicy posesji z licznikiem wody i podobny licznik w domu. Jak zużycie identyczne instalacja szczelna
    Ostatnio edytowane przez gnago ; 06-12-2021 o 16:34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony