dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Temat: Zasilanie awaryjne do Vitodens 200

  1. #1

    Domyślnie Zasilanie awaryjne do Vitodens 200

    Oprócz zasilania pieca zależy mi na tym aby móc użyć stacji zasilania np. do obsługi awaryjnie lodówki.
    Czy dobrze zakładam, że na awaryjne zasilanie pieca (podłogówka) potrzeba około 3 godziny pracy urządzenia?
    Dodatkowo tzw. sinus?
    Czy np taki sprzęt https://dji-ars.pl/stacja-zasilania-...river-pro.html byłby bezpieczny z punktu widzenia eksperta firmy Viessmann?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Kotły są przystosowane do pracy z siecia elektroenergetyczną o parametrach ~230V 50Hz pelna sinusoida. NIeprowadzimy badań i dla tego nie polacamy żadnych rozwiązań zasilania awaryjnego.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzmac

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-105
    Posty
    27

    Domyślnie

    U mnie od lat sprawdza się to:
    https://ever.eu/product/pl/ups-specl...Parameters-tab

    Ale to stary model...
    Ważne, żeby podawał pełny sinus
    https://ever.eu/products/pl/specline

  4. #4

    Domyślnie

    Ciekawe.
    Czyli taki UPS włączamy do gniazdka w ścianie, a kocioł Vitodens podłączamy do gniazdka w tym UPS?
    I kocioł na stałe jest włączony do prądu za pośrednictwem UPS?

    PS. Widzę, że obecne modele to SPECLINE AVR 700 i SPECLINE AVR PRO 700.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzmac

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-105
    Posty
    27

    Domyślnie

    W uproszczeniu tak to wygląda.
    W rzeczywistości trzeba do niego podłączyć akumulator (mój model współpracuje również z samochodowymi).

  6. #6

    Domyślnie

    Wrzucisz zdjęcie jak to u Ciebie się prezentuje?

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzmac

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-105
    Posty
    27

    Domyślnie

    Nie ma co fotografować...
    UPS wisi na ścianie pod szafką (rozdzielnicą), obok stoją 2 Aku samochodowe (w sumie 210Ah), kable idą z i do rozdzielnicy (nie widać, bo w korycie).
    UPS wpięty w szereg S-ka - UPS - S-ka - kocioł+pompy.

    Tak w rzeczywistości ten UPS podtrzymuje mi nie tylko kotłownie ale też szafkę że sprzętem IT (switch POE, serwer, NAS, RPi, router, bramka Smart home...

  8. #8

    Domyślnie

    Jakby się ktoś zastanawiał, to u mnie Vitodens 200-W działa z UPS, który daje na wyjściu sinusoidę aproksymowaną.

  9. #9

    Domyślnie

    Proszę napisać jakie zapotrzebowanie w watach potrzebuje piec?

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    zapotrzebowanie namoc elektryczną jest zmienne w zalezności od modelu kotła, wartości są podane w wytyczneych projektowych które można odszukac dla własciwego kotła na stronie ww.viessmann.pl/vibooks
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzmac Zobacz post
    W rzeczywistości trzeba do niego podłączyć akumulator (mój model współpracuje również z samochodowymi).
    Mam nadzieję, że podane przeze mnie aktualne modele też chyba współpracują z akumulatorami samochodowymi.
    SPECLINE AVR 700
    SPECLINE AVR PRO 700

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    To nie jest reklama, to jest rozwiązanie problemu który też był opisywany na FM.
    Na stronie techtron.pl są lepsze, bo oprócz czystego sinusa gwarantują stałą fazę. Zasilacze które nie spełniają tej zasady, spowodują że piec wyświetli ERROR .. i nie wystartuje.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 17-02-2022 o 22:54

  13. #13

    Domyślnie

    Jaka moc powinien mieć taki zasilacz awaryjny do kotła?
    U mnie jest Vitodens 200.

  14. #14

    Domyślnie

    Czy zasilacz awaryjny i kocioł gazowy kondensacyjny mogą być w tym samym pomieszczeniu?

    Piec na gaz ze zbiornika.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Pod zasilaczem awaryjnym ( lub w - gdy mały) powinien stać akumulator x1 lub x2. Większy, wolnostojący aku dałbym w sąsiednim pomieszczeniu, za murowaną ścianą. U siebie postawię za kamienną ścianą grubą na 40cm. Słowa kluczowe: 1.wentylacja 2.temperatura.
    Tu słów kilka https://www.aid-serwis.com.pl/zasila...e-dla-zdrowia/

  16. #16

    Domyślnie

    Bardzo fajne są zasilacze awaryjne polskiej marki , cenowo ok, godne polecenia
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 03-08-2022 o 21:55

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Z praktycznego punktu widzenia użytkowania kotła już prawie 20 lat nie bardzo widzę sens zasilacza UPS. Czasy podtrzymania zasilania UPS-ów to 10-może 15 minut. No niech by było nawet godzina.
    Aby dom się odczuwalnie wychłodził potrzeba dzień może dwa zależy od warunków atmosferycznych. W 10-15minut to najwyżej zasobnik cwu się może naładować i tyle.
    Na długotrwałe przerwy zasilania takie dzień dwa i dużej trzeba mieć agregat. U mnie w pierwszej kolejności najważniejsze jest zasilanie pompy (mam swoje ujęcie wodne) bez wody to masakra. Siłowniki do otwierania bramy to też ważna sprawa.
    Lodówki wytrzymają kilka godzin potem zaczną się rozmrażać.

    Moim zdaniem na zasilanie awaryjne trzeba patrzeć kompleksowo.
    Bywały już kilka przerw po kilka dni i całkiem sporo po 8-10 godzin. Jeśli ma być zapewnione przez wiele godzin lub dni to tylko agregat.


    Dodatkowo agregat z racji sposobu wytwarzania energii ma znacznie lepszą sinusoidę od UPS'ów.
    Robiłem kiedyś próby z UPS'ami i siłowniki od bramy nie chciały się otwierać kocioł też miał problemy. Na agregacie z niczym nie ma problemów.
    Ostatnio edytowane przez inwestor ; 04-08-2022 o 07:56

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Pisząc UPS to chyba myślisz o takich pudełeczkach wielkości dwóch ryz papieru A4 stojących pod biurkiem, to jest upeesik który służył do zamknięcia zadań i systemu gdy pracowałes na PCtach. To co cytuję w #12 uratuje gdy przyjedziesz do domu i zakwitniesz pod bramą, bo blackout. I co ? Fruwasz górą aby uruchomic agregat? Kobietka wróci z zakupów i ma sie szarpac z kluczykiem na siłownikach? Akurat furtke też mam z siłownikiem. Oczywiście, że jezeli chcesz błyszczeć pełnym blaskiem okien i ekranów gdy wokół ciemno, to potrzebny będzie agregat i to trójfazowy jak w sanatorium. W szpitalu jest nieco wiekszy. Większą lodówką przyklękniesz połowę kolorowych agregatów z półek sklepowych. Pomijam hałas gdyby miał pracowac w nocy np. w zabudowie szeregowej

  19. #19

    Domyślnie

    Bertha, czy możesz przywołać jakiś konkretny model?

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Poczytaj linki z #12 i #15. Jestem na etapie urządzania pomieszczeń. Priorytet: piec, brama+furtka i alarm. Minimalne oświetlenie awaryjne to osobny obwód niskonapięciowy. Komórki mają powerbanki. Na dłuższą metę i tak pozostaje ognisko.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony