dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 57
  1. #21

    Domyślnie

    Dzisiaj tak działałem mam 10 petli/10rot. Żeby dostały dostatecznie dużego kopniaka cisnienia zakreciłem 9 a ten jeden minimalny ruch, może ze 2mm. Analogicznie dla każdego po kolei, zakrecając poprzedni. Na każdym tak samo 1-2mm ruchu. Wszystkie zepsute chyba zbyt duży zbieg okoliczności, raczej wszystkie petle zapowietrzone ??

  2. #22

    Domyślnie

    Albo za słaba obiegówka,jaką miałeś kiedyś a jaką teraz
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  3. #23

    Domyślnie

    Wilo piko 25/1-6 3-bieg 40wat przy piecu na groszek nie kręciłem roto. było zimno wieksza temp. szla w podłogę ale teraz przecież nie bede przy temp. na zewnatrz 1;-1 wyciskał z PC 40* w podłoge

  4. #24

    Domyślnie

    Ale dalej masz tą samą obiegówkę co kiedyś??
    czy napisałeś jaką masz teraz czy może kiedyś miałeś te Wilo a teraz masz tylko obiegówkę w pompie ciepła.
    kiedyś były przepływy na tych rotometrach większe??
    Mam nadzieję że na dolnej belce rozdzielacza zawory na każdą pętlę też masz pootwierane na maksa ??
    Masz jeszcze jakąś odnogę np.na grzejniki itp czy tylko ten rozdzielacz?
    Po zamknięciu wszystkich pętli i zostawieniu otwartej tylko jednej pętli i jeśli gdzieś przed rozdzielaczem nie idzie Ci jeszcze obieg na coś innego np.grzejniki ,to jesli masz wilo 1-6 na 3bieg to musowo rotometr powinien wskazywać max przepływ chyba że pętle pozapowietrzane w cholerę
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  5. #25

    Domyślnie

    Kiedyś miałem wilo RS 25/3 ale pamietam że rotom. Nigdy nie otwierały sie do końca. Zima jak wspominalem 3-ci bieg i termostat na full

  6. #26

    Domyślnie

    Tak to długo będziesz szukał pomocy bo nie odpowiadasz szczegółowo na pytania bo być może z lenistwa a być może że myślisz według swojej oceny że niektóre pytania są mało istotne dla Twojej sprawy.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  7. #27

    Domyślnie

    Dziekuje ze poświęcasz mi swój prywatny czas. Jesli nie odpowiadam to pewnie z niewiedzy. Mam jeszcze jeden rozdzielacz na którym jest 10 nitek zrobiony „ na zapas” na wypadek problemów z podlogowka moge w każdym pokoju zawiesić „kalofior” na scianie. Z tej listwy sa używane 3 drabinki w łazienkach. W pozostałych nitkach z tej listwy śruby wkrecone na max. (Brak przepływu) jesli zakręciłem zawory od tej listwy pompa pobiera 3 waty mniej (37 z 40). Na listwie z sekcja podlogowki odkreciłem nieznacznie krancowe odpowietrzniki ale nic nie syczy, tylko leci woda.

  8. #28

    Domyślnie

    1.masz górną i dolną belkę rozdzielacza.
    2.na górnej masz rotometry którymi obracasz i regulujesz przepływ a na dolnej masz pokrętła które też regulują przepływ posprawdzaj czy wszystkie są powykręcane na maksa
    3.te na dolnej belce możesz poodkręcać całkowicie az zdejmiesz te plastikowe pokrętła pod nimi bedzie taki metalowy pręcik który ma wystawać z zaworu wciśnij go czymś i puść i zobacz czy nie jest jakis zastany czy pracuje powinien wystawać powiedzmy z 5mm i dać się wcisnąć powiedzmy na zero.
    Jeśli to jest ok to możesz sprawdzić taką metodą :
    Wyłączasz obiegówki,zamykasz zawór przed górna belką i zawór przed dolną belką, podpinasz wodę z wodociągów wężem do górnej belki a drugi wąż podpinasz pod dolną belkę i dajesz gdzies do odpływu czy na zewnatrz budynku ,przyłącza na belkach są przeważnie pod odpowietrznikami tylko są tam też zaworki które musisz odkręcić.
    Zamykasz oprócz jednej petli wszystkie pozostałe petle i puszczasz wodę z wodociagów to ci pokarze czy jest przepływ przez petle bo drugim wężem z dolnej belki będzie się lało pokaże Ci to też czy rotometr jest sprawny bo musi opaść w dół i pokazywac te np.4l/min
    Tak możesz poprzepuszczać wodę przez pętle np.5min i zamykasz ją a otwierasz kolejną .Jak przelecisz wszystkie to będziesz widział co jest grane.
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  9. #29

    Domyślnie

    Jak to wszystko wykonasz to masz na 95% odpowietrzone i zalane wszystkie pętle
    Jak wszystkie rotometry spadały to masz je sprawne
    powracasz do poprzednieo stanu czyli likwidujesz te węże itp.otwierasz zawory itp,puszczasz obiegówke i patrzysz czy pomogło jak nie to szukasz przyczyny dlaczego obiegówka wysyła do tego rozdzielacza tak mało wody(zamykasz wszystkie możliwe odnogi gdzieś na jakieś inne rozdzielacze grzejniki itp. woda z tej obiegówki ma iść tylko na ten rozdzielacz)
    Słuchasz czy obiegówka nie hałasuje czy nie słychać w niej jakiegos bulgotania itp. Czy nie ma gdzieś po drodze do rozdzielacza jakiegos np.zanieczyszczonego sitka za pompą lub przed pompą obiegową.

    Wspominałeś o jakimś termostacie nie wiem gdzie go masz założonego może to zawór RTL również czy to termostat czy rtl ściag z niego głowicę całkowicie i sprawdz tak jak przy tamtych zaworkach ten metalowy pręcik
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  10. #30

    Domyślnie

    W moim przypadku alurat jest odwrotnie gorna belka zasiłowa ma te metalowym zaworem z igłą a na dolnej belce z opisem powrót są rotametry. Czy to jest błędnie zrobione?

  11. #31

    Domyślnie

    Termostat mam przed belka zasilająca tak aby nie wpadało więcej niż 50* Było jeszcze polaczenie obu belek dla podmieszania. Teraz jest zdjęte górna belka zasiłowa zaślepiona a na dolnej jest wkręcony odpowietrznik

  12. #32

    Domyślnie

    Codix mogłbym przesłać Ci na jakimś komunikatorze foto mojej belki Na powtocie jest jeszcze sąda ze spiralnie zwinietym drutem

  13. #33

    Domyślnie

    Przepraszam za literówki „sonda”

  14. #34
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    PC inwerterowa - nie powinna się wyłączać
    Powinna się wyłączyć, jak stwierdzi, że nagrzała już wystarczająco pomieszczenia.
    To chyba logiczne ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 06-12-2021 o 00:02

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Logicznym byłoby ,żeby się od razu nie wyłączała , tylko najpierw modulowała...
    Tak wyłączyć ją tylko mogłby zewnętrzny termostat.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal.bdg Zobacz post
    Termostat mam przed belka zasilająca tak aby nie wpadało więcej niż 50* Było jeszcze polaczenie obu belek dla podmieszania. Teraz jest zdjęte górna belka zasiłowa zaślepiona a na dolnej jest wkręcony odpowietrznik
    No to to badziewie też może dławić przepływ , choć możliwe ,że skoro ktoś zaślepił mieszanie , to i ten termostat też sprawdził.I to pewnie do niego idzie ta spiralna sonda. Pompa ciepła nie jest w stanie dać z siebie więcej jak te 55 stopni , więc spokojnie takie zabezpieczenia możesz wyrzucić.
    A belki są różnego rodzaju , i takie gdzie rotametry są na dolnej ,a zawory zamykające na górnej też , zasada podobna , Trzeba mieć pewność ,że woda przepływa przez pętle , a obiegówka generuje ten przepływ , i nie ma nigdzie jakiegoś dławienia ( jak choćby ten termostat).
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  17. #37
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Logicznym byłoby ,żeby się od razu nie wyłączała , tylko najpierw modulowała...
    Tak wyłączyć ją tylko mogłby zewnętrzny termostat.
    Jeśli grzanie doprowadziło do osiągnięcia zamierzonej temperatury w pomieszczeniu to w jakim celu ma dalej grzać, nawet z niską mocą ?
    Przecież to bezsens jest.

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Dlatego napisałem ,że to zewnętrzny termostat to wyłączy, bo on mierzy temperaturę w pomieszczeniu. Pompa standardowo mierzy tylko temperaturę wody CO , a jeśli woda osiągnęła docelową to właśnie dobrze by było ,żeby pompa się zmodulowała i ją dalej na tym poziomie utrzymywała. Jeśli mimo modulacji temperatura wody dalej rośnie , to wtedy dopiero off.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Powinna się wyłączyć, jak stwierdzi, że nagrzała już wystarczająco pomieszczenia.
    To chyba logiczne ?
    Ho ho jakim to cudem ma się wyłączyć jak np. chodzi na samej KG
    Jeżeli na termostacie lub na harmonogramie to i owszem zrobi STOP.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  20. #40
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Ho ho jakim to cudem ma się wyłączyć jak np. chodzi na samej KG
    Jeżeli na termostacie lub na harmonogramie to i owszem zrobi STOP.
    Normalnym "cudem" , u mnie grzejąc tylko z KG normlanym "cudem" jak temp.zasilania jest na tyle wystarczająca czyli temp.wewnetrzna jest osiągnięta to sprężarka się wyłącza czyli pompa przestaje grzać,pompka obiegowa miele sobie cały czas badając temp.powrotu.
    Po co mi ta modulacja i ciągle grzanie ?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony