dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 57 z 57
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Po co mi ta modulacja i ciągle grzanie ?
    Jeśli dla Ciebie pompa zapierdziela na full i "jak temp.zasilania jest na tyle wystarczająca czyli temp.wewnetrzna jest osiągnięta" , to ja nie wiem po co . Ty powiedz ,dlaczego masz inverter ,a nie on/off.
    Inverter jest właśnie po to ,żeby tą wodę CO utrzymywać jak najdłużej w takiej samej temperaturze.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  2. #42
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Jeśli dla Ciebie pompa zapierdziela na full i "jak temp.zasilania jest na tyle wystarczająca czyli temp.wewnetrzna jest osiągnięta" , to ja nie wiem po co . Ty powiedz ,dlaczego masz inverter ,a nie on/off.
    Inverter jest właśnie po to ,żeby tą wodę CO utrzymywać jak najdłużej w takiej samej temperaturze.
    Dlatego nie raz powtarzałem, że do nowych domów inwenter jest nie teges i gdybym miał jeszcze raz wybierać to wybrałbym on/off ale w powietrznej, bo gruntowe od początku miały taki start.
    W nowych domach inwenter nie ma racji bytu bo zwykły czajnik na kawę czy herbate czy gotujący się obiad powoduje czyli wytwarza wystarczająca ilość energii niż robi to pracująca pompa ciepła.

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Ma rację bytu , bo inverter powoduje to ,że nawet jeśli pompa działa cały czas na full to generuje w miarę stałą moc. Czyli jak jest +10 stopni do sprężarka działa z max 45Hz , A już przy -10 to jest 70Hz.
    Jakby sprężarka pracowała cały czas z częstotliwością sieciową 50Hz miała by różną moc w różnych temperaturach zewnętrznych , i w dodatku odwrotnie niż wynika to z zapotrzebowania.
    Były w ogóle powietrzne pompy ciepła on/off ?
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  4. #44
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Ma rację bytu , bo inverter powoduje to ,że nawet jeśli pompa działa cały czas na full to generuje w miarę stałą moc. Czyli jak jest +10 stopni do sprężarka działa z max 45Hz , A już przy -10 to jest 70Hz.
    Jakby sprężarka pracowała cały czas z częstotliwością sieciową 50Hz miała by różną moc w różnych temperaturach zewnętrznych , i w dodatku odwrotnie niż wynika to z zapotrzebowania.
    Były w ogóle powietrzne pompy ciepła on/off ?
    Zwykle chińczyki z tego co kojarzę są a na pewno były kiedyś on/off.
    Dalej będę się upierał przy swoim,w moim przypadku gotowanie obiadu lub zwykły czajnik gotujący wodę, czy włączenie kąpa lub oglądanie TV powoduje wzrost temperatury w domu, pomimo, że pompa ciepła od kilku czy kilkunastu godzin jest wyłączona.
    W jakim celu przez te kilka czy kilkanaście godzin pompa miałaby grzać ?
    Bezsens totalny.

  5. #45

    Domyślnie

    CODIX pisze: „są przeważnie pod odpowietrznikami tylko są tam też zaworki które musisz odkręcić.” U mnie na końcach belek pod odpowietrznikami sa wkręcone zawory kulowe zakończone króćcem na wąż. Rozumiem że nie musze całości wykręcać tylko zmienić położenie dźwigni aby otworzyć zawór, tak??

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Normalnym "cudem" , u mnie grzejąc tylko z KG normlanym "cudem" jak temp.zasilania jest na tyle wystarczająca czyli temp.wewnetrzna jest osiągnięta to sprężarka się wyłącza czyli pompa przestaje grzać,pompka obiegowa miele sobie cały czas badając temp.powrotu.
    Po co mi ta modulacja i ciągle grzanie ?
    Skoro po raz pierwszy podjąłeś ze mną merytoryczną rozmowę to i ja postaram się odpisać merytorycznie.
    Grzejąc na KG i tylko na krzywej grzewczej i jak instalacja ( CO ) jest na tyle pojemna aby odebrać ciepło z PC to nie ma bata by PC sie wyłączyła. PC gdy wszystkie ustawione parametry ma osiągnięte ( mówimy o samej KG ) --np. temp zasilania 40*C delta 5 i skoro po (X ) czasie grzania PC osiągnie te owe 40*C i powrót 35*C to pracuje nadal -MODULUJĄC MOCĄ jak i przepływem lecz pracuje NON STOP bo to inwenter
    Jeżeli do KG dodasz termostat i zostanie osiągnięta temp np. posadzki jak jest on w podłodze to tak PC powinna się wyłączyć. Nie sama PC lecz razem z obiegówką .Cały układ grzania robi STOP. I tu jak założysz termistat zew. ktory to on załącza PC jak i WYŁ to tak będziesz miał.
    Jeszcze raz --Jak PC pracuje na samej KG to nie ma prawa się wylączyć ---I tu właśnie jest to co najistotniejsze. Dobrze zrobiony układ ( CO ) taki ktory da radę odebrać ciepło od PC --Brak taktowania.
    A teraz abyś mnie dobrze zrozumiał o co mi chodzi. Ja jak grzeję czy to będzie 5h czy też 12h itd. to PC nie ma prawa się wyłączyć jak pracuje na samej KG Dlatego pisałem że Mi PC może i do wiosny pracować Bo tak jest Wyłącza ją tylko harmonogram lub jak przestawię to Termistat. .Bo KG ma tylko pilnować ustawień i tak jest To tak jak byś miał ogrzewanie z sieci miejskiej cały czas masz podawany czynnik grzewczy. Na podstawie znajomości domu karzdy jest w stanie tak to wszystko zgrać aby w określonym czasie było w domu komfortowo.
    Ja z racji grzejników mogę dom rozgrzać np. w 2 lub tam 3 h ( wyższe parametry ) lub rozłożyć to na 12, 16 czy tam 24h Lecz nigdy nie ma czegoś takiego aby PC się wyłączyła choć na chwilę . Dlaczego się nie wyłącza? Bo pojemność ( Moc ) grzejników jest na tyle duża że te grzejniki odbiorą ciepło z PC niezależnie z jaką temp. będzie podawana woda do układu.
    Tu ktoś pisał że PC mu pracuje 2,11h i się wyłącza . Pytam dlaczego? Bo układ (CO ) jest źle zrobiony to tej PC którą posiada.
    Tak jak tu już nie raz opisywałem. Początki były na grzałkach i to właśnie z nich wiedziałem że układ mam zrobiony WZOROWO pod PC. Już mi się nie chce lecz dla ciekawskich jestem w stanie kolejny raz to wytlumaczyć.
    Co jeszcze zauważyłem czytając FM i stawiając diagnozę że PC większości użytkowników źle pracuje. Powód jest banalny prosty. Wszem tu na FM panuje przekonanie że jak Podłogówka to bez bufora. OK -Zgoda lecz najpierw muszą być spełnione warunki odbioru ciepła z PC Bo jak OP będzie tak zrobione że przyjmie wytwarzaną EC po modulacji na (min) to jest OK . Lecz większość instalacji OP jest robione nie wraz z PC tylko to OP robi pan X a PC pan Y .
    Ok niech będzie robią to dwaj panowie. Lecz po uruchomieniu PC i jakiejś tam pracy np. wystarczy 24h pracy na samej KG i jak PC w tym czasie zaliczy 8--12Wył lub co gorsza jeszcze więcej to mamy pewność że trzeba coś z tym zrobić . A co? potrzebne sprzęgło ,( mały buforek ) bo PC puszczona na samej KG na 24h powinna mieć 1 Start Stop.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 06-12-2021 o 23:30
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Jeśli dla Ciebie pompa zapierdziela na full i "jak temp.zasilania jest na tyle wystarczająca czyli temp.wewnetrzna jest osiągnięta" , to ja nie wiem po co . Ty powiedz ,dlaczego masz inverter ,a nie on/off.
    Inverter jest właśnie po to ,żeby tą wodę CO utrzymywać jak najdłużej w takiej samej temperaturze.
    Ho ho a skąd u ciebie takie takie fachowe stwierdzenia. Czyżby z moich poprzednich wpisów nastąpiło Oświecenie?
    Teraz już wiesz że jak ( CO ) jest poprawnie zrobione to PC może mieć i 2000h pracy przy jednym Start Stop + oczywiście CWU i defrost.
    Po kilku twych ostatnich wpisach odczuwam że zaczynasz wierzyć w to --że mi ta PC tak właśnie pracuje. Pracuje a nie taktuje bo to właśnie jest Inwenter.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 06-12-2021 o 23:35
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Dlatego nie raz powtarzałem, że do nowych domów inwenter jest nie teges i gdybym miał jeszcze raz wybierać to wybrałbym on/off ale w powietrznej, bo gruntowe od początku miały taki start.
    W nowych domach inwenter nie ma racji bytu bo zwykły czajnik na kawę czy herbate czy gotujący się obiad powoduje czyli wytwarza wystarczająca ilość energii niż robi to pracująca pompa ciepła.
    I znów to samo . Ty jak podajesz tu wszem i wobec 3,5kW dla 115m2 Ja mam 6kW dla ( + 23,4*C ) w domu i na ponad 230m2 lub jak było ( -28 do -32*C ) bo takie zaliczyłem Nie na PC lecz na grzałkach Dla powyższych parametrow 7,8kW
    Lecz nigdy nie zaobserwowałem by czajnik dal radę
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  9. #49
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    I znów to samo . Ty jak podajesz tu wszem i wobec 3,5kW dla 115m2 Ja mam 6kW dla ( + 23,4*C ) w domu i na ponad 230m2 lub jak było ( -28 do -32*C ) bo takie zaliczyłem Nie na PC lecz na grzałkach Dla powyższych parametrow 7,8kW
    Lecz nigdy nie zaobserwowałem by czajnik dal radę
    Śmiać mi się chce
    Ja mam w salonie i w kuchni ,gdzie czajnik i obiady się gotuje, potrzebę ok.1kW przy -20st.C,to jest jakieś 50m2 .
    Przy -5st.C będzie potrzeba jakieś 200W
    Jak mi czajnika zabraknie to zapale świeczkę i nadrobię straty bo mi reku nadwyżkę ciepła rozprowadzi do pozostałych pomieszczeń

    Nie wiem co Ty porównujesz i co chcesz porównać i w jakim celu ?
    Wóz drabiniasty do mesia S klase ??
    Gdzie sens tego ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 06-12-2021 o 23:33

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Śmiać mi się chce
    Ja mam w salonie i w kuchni ,gdzie czajnik i obiady się gotuje, potrzebę ok.1kW przy -20st.C,to jest jakieś 50m2 .
    Przy -5st.C będzie potrzeba jakieś 200W
    Jak mi czajnika zabraknie to zapale świeczkę i nadrobię straty bo mi reku nadwyżkę ciepła rozprowadzi do pozostałych pomieszczeń

    Nie wiem co Ty porównujesz i co chcesz porównać i w jakim celu ?
    Wóz drabiniasty do mesia S klase ??
    Gdzie sens tego ?
    Zapewne jesteś po czymś mocniejszym- pewnie za dużo kawy dziś wypiłeś.
    No cóż .Szkoda czasu. Czajnikiem ogrzewasz dom i gotowaniem A PC masz taką jak moja TCap 9kW Ty ją masz na 115m2 a ja na ponad 230m2 .
    Pozostawiam to reszcie forumowiczów. Mi już na tą głupotę nie chce się odpowiadać
    PS. Czajnikiem ogrzewa dom ok. 50m2 i PC kupił za Naście tys.PLN I to takiego potwora jak T Cap.????
    I kolejne kłamstwo ktore widać -----Podawałeś dawwwwwno że zapotrzebowanie to 3,5kW dla 115m2 Dziś już podajesz 1kW dla 50m2 i ( -20*C ) Toż te 50m2 to 1/2całego twego domu ?????? 1kW dla ( -20*C ) Coraz lepiej Co rok to inne dane .
    Po ci w ogóle PC ???????
    Na Ra.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 06-12-2021 o 23:56
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Ho ho a skąd u ciebie takie takie fachowe stwierdzenia. Czyżby z moich poprzednich wpisów nastąpiło Oświecenie?
    Teraz już wiesz że jak ( CO ) jest poprawnie zrobione to PC może mieć i 2000h pracy przy jednym Start Stop + oczywiście CWU i defrost.
    Po kilku twych ostatnich wpisach odczuwam że zaczynasz wierzyć w to --że mi ta PC tak właśnie pracuje. Pracuje a nie taktuje bo to właśnie jest Inwenter.
    Bo ja wiem o czym pisze ,w przeciwieństwie do ciebie. Natomiast twoich wpisów nie czytam , bo żaden z ciebie fachowiec , tylko krętacz. Wmawiasz sobie ,ze nie wierze w twoja instalacje. Bzdura , nigdy sie o niej nie wypowiadalem , juz ci wystarczajaco duzo osob powiedzialo , a i tak do ciebie nie dociera.
    Ile rzay jeszcze bedziesz pisał , ze ci szkoda czasu tu pisać , a i tak bzdur nasmoliłeś znowu na stronę.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Bo ja wiem o czym pisze ,w przeciwieństwie do ciebie. Natomiast twoich wpisów nie czytam , bo żaden z ciebie fachowiec , tylko krętacz. Wmawiasz sobie ,ze nie wierze w twoja instalacje. Bzdura , nigdy sie o niej nie wypowiadalem , juz ci wystarczajaco duzo osob powiedzialo , a i tak do ciebie nie dociera.
    Ile rzay jeszcze bedziesz pisał , ze ci szkoda czasu tu pisać , a i tak bzdur nasmoliłeś znowu na stronę.
    Ciekaw jestem tych bzdur
    Możesz je wypunktować??
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Jaki jest wzór na moc pompy ciepła ?
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  14. #54

    Domyślnie

    Czyż byś juz zapomniał ? Przecież sam tu przedstawiałeś Tak samo jak lekarstwo na taktowanie PC --Praca Cicha. I to ma być wyjście na taktowanie???? Tak może być lecz na parę dni .
    No No I jednak nie możesz wypunktować tych owych moich bzdur. Ciekawe Dlaczego. Nie ma ich?????
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Jaki jest wzór na moc pompy ciepła ?
    Mialeś wypunktować moje bzdury a nie pytać o wzory. Zrozumiałeś pytanie????
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Najwieksza bzdura jest to ze uwierzyłeś że cokolwiek wiesz .Zrozumiales odpowiedz ?

  17. #57

    Domyślnie

    Nie chcę zakładać nowego wątku, więc pytanie jaka delta do cwu. mniejsza to pewnie częściej się załączy, ale ogólnie rozpędzi się do 50 a nie 55. Do tego w lecie często dobija do 60 stopni i się wyłącza, więc może być trochę mniej nadmiarowych on/off. Jakie są wasze sugestie?
    Mam zbudowany dom Jantar II wersja odbicie lustrzane bez szczególnych zmian w architekturze. Zmieniłem wentylację grawitacyjną na rekuperację Zehnder QBasic, ogrzewam pompą ciepła PW Panasonic T-Cap 9kW. Nie mam kominów, izolacja 20cm styropiany oraz piana PUR.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony