dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnew Zobacz post
    Jednak po konsultacjach z żoną zostaniemy przy szmaragd 4 z poprawkami. W mojej ocenie te 143m2 to stanowczo wystarczy z nawiązką.
    Dużo jednak ustawień zostanie przeniesionych z szmaragd 5 tzn.
    - pomieszczenie gospodarcze zostanie zaadaptowane na pokój (pozostaje do ustalenia z projektantem gdzie zrobić drzwi) + okna jak w szmaragd 5
    - łazienka na dole jak w szmaragd 5
    - spiżarnia w kuchni + powiększenie wiatrołapu o część garażu
    Dlaczego chcę pomniejszyć garaż? Dla naszej rodziny jedno miejsce w garażu stanowczo wystarczy, wolę zagospodarować na inne bardziej potrzebne cele, a prawda jest taka, że nawet jak jest garaż (bynajmniej u mnie) to samochód i tak przez 3/4 jest poza nim

    Czemu zmiany w 4 zamiast wybrać 5 i mieć spokój, gdzie różnica to tylko 20m2? No właśnie 20m2, które nie będzie do niczego wykorzystane, a łatwiej wbrew pozorom przy mniejszej powierzchni jest mi dobrać dobrą pompę ciepła etc.
    Dzięki za feedback.
    Kiedy zaczynasz, jaki rejon RP?
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Napisz cos wiecej o tych pozorach. Lepiej jednak zebys sam sie nie zabierał za dobór mocy pompy, bo jednak te pozory moga w tym przeszkodzic.
    Nie ja dobieram moc, ale specjalista

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Dzięki za feedback.
    Kiedy zaczynasz, jaki rejon RP?
    Planuję nie później niż lipiec. Trochę czekam na moment z zakupem materiałów i całej otoczki przed budową.
    Mazowieckie

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Może zastanowisz się nad założeniem dziennika budowy?
    Projekt i założenia są interesujące. Myślę, że niejeden forumowicz mółgłby skorzystać z Twojego doświadczenia zw. z budową.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnew Zobacz post
    Nie ja dobieram moc, ale specjalista
    Napisałes "mi dobrac" zrozumiałem, ze to Ty dobierasz moc pompy a nie specalista, ale nic nie wspomniałes o tych pozorach, nie chcesz tego tematu rozwinąć?

  6. #26

    Domyślnie

    1. Nawet posiadając w rodzinie osoby zajmujące się budowlanką trzeba się zastanowić czy na pewno one za darmo poświęcą dużą ilość czasu na pracę u kogoś z rodziny zamiast u klienta za normalną stawkę oraz jeżeli tak to i tak trzeba wziąć pod uwagę koszty samego materiału które aktualnie są bardzo wysokie.

    2. Zastanowił bym się poważnie nad garażem gdyż (tak mi się wydaje) każdy budując dom chce sobie podnieść standard życia, ja nigdy nie zostawiam samochodu na dworze, zawsze stoi w garażu, sama karoseria lepiej się trzyma, a i mój komfort wsiadając do takiego samochodu jest dużo większy.

    3. Poważnie zastanowił bym się jednak nad większym pomieszczeniem gospodarczym ze względu, że wiele osób nie bierze pod uwagę wielu narzędzi jakie przyjdzie schować tj. taczka, łopoty, grabie, łopata do śniegu, rowery, zabawki dzieci, meble ogrodowe, kosiarka do trawy + mniejsze takie jak podstawowe narzędzia typu śrubokręty, wiertarka, kątówka itp. to na prawdę zajmuje bardzo wiele miejsca, a już nie wspomnę, że zawsze jest wygodnie mieć jakiś stół roboczy z imadłem.
    Rozumiem, że wiele osób wydaje się to zbędne, ale zrozumieją jak zaczną mieszkać w swoim domu z placem gdzie zawsze trzeba mieć jakieś narzędzie aby cokolwiek zrobić.

    Moja wycena domu który jest tutaj proponowany to jakieś 700tys do stanu pod klucz (licząc własną robotę przy wykończeniach oraz wg. mnie średnie koszt materiałów)

    P.S.
    Przy pompie ciepła warto wg. mnie pomyśleć o fotowoltaice.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cyba Zobacz post
    1. Nawet posiadając w rodzinie osoby zajmujące się budowlanką trzeba się zastanowić czy na pewno one za darmo poświęcą dużą ilość czasu na pracę u kogoś z rodziny zamiast u klienta za normalną stawkę oraz jeżeli tak to i tak trzeba wziąć pod uwagę koszty samego materiału które aktualnie są bardzo wysokie.

    2. Zastanowił bym się poważnie nad garażem gdyż (tak mi się wydaje) każdy budując dom chce sobie podnieść standard życia, ja nigdy nie zostawiam samochodu na dworze, zawsze stoi w garażu, sama karoseria lepiej się trzyma, a i mój komfort wsiadając do takiego samochodu jest dużo większy.

    3. Poważnie zastanowił bym się jednak nad większym pomieszczeniem gospodarczym ze względu, że wiele osób nie bierze pod uwagę wielu narzędzi jakie przyjdzie schować tj. taczka, łopoty, grabie, łopata do śniegu, rowery, zabawki dzieci, meble ogrodowe, kosiarka do trawy + mniejsze takie jak podstawowe narzędzia typu śrubokręty, wiertarka, kątówka itp. to na prawdę zajmuje bardzo wiele miejsca, a już nie wspomnę, że zawsze jest wygodnie mieć jakiś stół roboczy z imadłem.
    Rozumiem, że wiele osób wydaje się to zbędne, ale zrozumieją jak zaczną mieszkać w swoim domu z placem gdzie zawsze trzeba mieć jakieś narzędzie aby cokolwiek zrobić.

    Moja wycena domu który jest tutaj proponowany to jakieś 700tys do stanu pod klucz (licząc własną robotę przy wykończeniach oraz wg. mnie średnie koszt materiałów)

    P.S.
    Przy pompie ciepła warto wg. mnie pomyśleć o fotowoltaice.

    1. Dlatego wiem, że wiele zrobię sam
    2. Prywatny będzie w garażu, a służbowego karoseria niech wytrzyma 2 lata więcej mi nie trzeba
    3. Będę miał niewielki budynek gospodarczy
    4. Jeśli chodzi o wycenę pod klucz liczę nie więcej niż 550 - 600k (może się uda)

  8. #28

    Domyślnie

    Niestety jak to w życiu bywa niewiele jest tak jak chcemy. Tak jest i tym razem, bo jednak nasze plany odłożyły się w czasie i wstrzymaliśmy się z budową. Planowaliśmy ostatecznie budować szmaragd 5, jednak w chwili obecnej człowiek wszystko na spokojnie przemyślał i zwrócił wzrok nieco w kierunku parterówki. Z czego to wynika? Przede wszystkim mamy dużą działkę o szerokości 35mb i długości 65mb. Projekty są dla nas głownie wskazówką bo pewnie i tak będzie to projekt indywidualny na bazie któregoś z projektu. Przede wszystkim zależy nam aby mieć 3 pokoje po ok 15m2, jeden taki z 7m2 jako gabinet, który jest nam potrzebny, jedna łazienka, pralnia, spiżarnia. I w sumie to tyle, albo aż tyle. Garaż przynależny do domu mimo, że koszty zwiększa, ale jest to dla nas kluczowe nawet ze względów praktyczno/wizualnych. Jak liczymy to potrzebujemy ok 130-140m2 co już może wchodzić bardziej w dom z poddaszem niż parterówkę mówiąc o kosztach. Tak jak pisaliśmy myśleliśmy o domu:

    https://www.archon.pl/projekty-domow...m393264bfd7ac4

    Czy przy takim metrażu myśleć jednak już o czymś większym np. taki znaleziony tutaj na formum, który wydaje się naprawdę ciekawy
    https://www.archon.pl/projekty-domow...ma8b1f70590e62

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony