dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Rekuperacja jedynie na poddaszu użytkowym

    Witajcie.
    To mój pierwszy post na forum.

    Niestety, na etapie wykończania domu nie pomyśleliśmy o rekuperacji i w tym momencie trochę żałujemy.
    Zastanawia mnie, czy jest możliwe wykonanie samej instalacji dla poddasza użytkowego (1. piętro). Rury można rozprowadzić w suficie, który oddziela piętro od strychu, a sam rekuperator umieścić na strychu.

    Jedyne co mnie zastanawia, to jak ugryźć temat wyciągania powietrza i wtłaczania go do parteru?

    Mamy otwartą klakę schodową o wymiarze 3.5m x 3.5m, ale w teorii jeżeli powietrze będzie wtłaczana i wyciągane na klatce, to nigdy ono nie dotrze do parteru (chociaż problemem jest wilgoć i stojące powietrze w pokojach na piętrze, a nie sam parter).

    Czy takie rozwiazanie ma sens powodzenia, czy jednak trzeba ciągnąć rury na dół (będzie to dość problematyczne w obecnej chwili).

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Żaden problem.
    Można zrobić tylko na piętrze, ale możesz przewiercić otwornicą strop i dać peszel od centrali w dół do skrzynki rozprężnej, którą dasz pod sufitem. Potem rozprowadzasz normalnie rury + nawiewniki/wywietrzniki, a całość zakrywasz regipsami (cały sufit, albo kryjesz same przewody jak np. robi się to z rurami w starszym budownictwie).

    Co do rur, to u mnie między poziomami mam rury fi110 + wełna = 160 mm. Wiercone na mokro otwornicą w żelbecie. Szło jak bajka, tylko sprzęt nie za tani (ani korona). Niemniej polecam.
    Ostatnio edytowane przez Sativum ; 09-12-2021 o 17:55
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony