dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie przebarwienia na nowym lakierowanym blacie dębowym

    Cześć,

    Miesiąc temu stolarz zamontował nam nowy blat kuchenny - dębowy lakierowany. Stopniowo zaczęły się na nim pojawiać ciemne przebarwienia w kształcie smug - zobaczcie proszę na zdjęciu. Lakier to V33 do blatów 3 warstwy - malował stolarz. Najwięcej jest tego obok plyty indukcyjnej, więc myslałem, ze moze od temperatury, jednak pojawiają się też w innych miejscach.
    Stolarz nie wie skąd to się wzięło...zaproponował, że zeszlifuje blat i pomaluje innym lakierem, ale nie wiem czy to na pewno wina malowania. Czy ktoś miał podobny problem lub wie co moze byc przyczyną?



    Ja rozumieim, że to drewno i nie będzie wszędzie takie samo, ale to są ewidentne przebarwienia, których na początku nie było, a teraz jest ich coraz więcej.
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 05-12-2021 o 13:30
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  2. #2

    Domyślnie

    Pytanie czy przed malowaniem lakierem impregnował/gruntował blat?

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wspominał coś, że "Kapona nie dawałem, bo na lakierze piszą, że na surowe drewno." Z tego co sprawdziłem, to ów Kapon jest impregnatem? Myślisz, że jednak powinien być?

    Stolarz nie zrzuca winy na siły wyższe, jest gotów zeszlifować i pomalowac raz jeszcze, tylko sugeruje tym razem lakier do parkietów - ja jednak wolałbym coś mniej chemicznego... nie chce mi się wierzyć, że ten lakier, nie tani, jest tak do bani. Zakładam jednak błąd w sztuce..
    Zeslzifowac, zaimpregnować i jeszcze raz ten sam lakier?
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 05-12-2021 o 14:06
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  4. #4

    Domyślnie

    Tak, powinien użyć kaponu, on gruntuje czyli wyrównuje chłonność drewna i zapobiega ściemnianiu jego ściemnianiu.
    Tak naprawdę ten lakier którego użył nadaje się tez do parkietów i odwrotnie, ważne aby był co najmniej poliuretanowy i przestrzegał czasu w nakładaniu kolejnych warstw.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przebarwienia stopniowo się pojawiają coraz większe, co więcej tam gdzie przebarwienia są największe, to miejscmai pojawiają się też małe pęknięcia (czuć pod paznokciem).
    @Henrykow, czy myślisz, że zeszlifowanie do żywego, nałożenie kaponu i ponowne lakierownaie naprawi sprawę, czy może ciemne plany tworzą się od wewnątrz i nic to nie da? Muszę zdecydować czy warto umawiać się ze stolarzem na naprawę, czy domagac się wymiany. Nie jestem z rodzaju czepiających się klientów, ale wydlaiśmy prawie 6tys na blat, więc oczekuję, że będzie wykonany zgodnie ze sztuką..

    pzdr,
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony