dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Okna do remontowanego mieszkania

    Witam,
    Będę robił generalny remont mieszkania i planuje wymianę okien. Początkowo pod uwagę brałem okna Aluplast 7000 w pakiecie 3 szybowym lecz osoba, która przyjechała do pomiaru okien stwierdziła, że już lepiej kupić Veke 82 albo Aluplasta 4000 w pakiecie 3 szybowym. Przy okazji dowiedziałem się bo nawet o tym nie wiedziałem, że przy tych profilach nie jest już stosowana mikrowentylacja. Okucia Winkhaus, producent okien Pawlik Okna.
    Które okna według Was będę najlepszym rozwiązaniem? Różnica cenowa między Veką a aluplastem 7000 798zł.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A niby dlaczego lepiej? Jakieś argumenty? Zestawienie ze sobą Veki 82 i Aluplasta 4000 jest co najmniej dziwne. To jak nowe kombi kontra stara konstrukcja auta miejskiego. Oba mogą być dobrym wyborem jeśli trafia w odpowiednie miejsce.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Słyszałem, że dużo osób wzięło Okna Veka. Może ktoś mi przybliżyć powód popularności tych okien / cenę / właściwości?
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Słyszałem, że dużo osób wzięło Okna Veka. Może ktoś mi przybliżyć powód popularności tych okien / cenę / właściwości?
    Dużo osób jest w błędzie. Okna Veka (*Schueco itp także) są tylko w reklamach. O oknie decyduje do
    Czasem porównuję to do mąki: możesz kupić najlepszą, markową. Możemy piec dokładnie wg tego samego przepisu, a i tak wyjdzie nam co innego.

    Tak samo jest z oknem. Wystarczy dodatek słabszej stali i wszystko szlag trafi..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Dużo osób jest w błędzie. Okna Veka (*Schueco itp także) są tylko w reklamach. O oknie decyduje do
    Czasem porównuję to do mąki: możesz kupić najlepszą, markową. Możemy piec dokładnie wg tego samego przepisu, a i tak wyjdzie nam co innego.

    Tak samo jest z oknem. Wystarczy dodatek słabszej stali i wszystko szlag trafi..
    Sorki, nie złapałem.
    Veka jest producentem profili (ram) i okuć, tak? Szyby biorą od kogoś innego?
    Mają słabą kontrolę jakości?

    PS
    A masz zdanie o profilach Rehau?
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No nie załapałeś .
    O Rehau myślę to samo co o Vece. Z tym, że Veka jest bardziej znana, wyreklamowana. Przez to też ma więcej niechętnych sobie oponentów sprzedających konkurencyjne profile.

    Chodziło mi wyłącznie o to, że z najlepszego profilu można wykonać fatalne okno, a z byle jakiego może wyjść coś całkiem akceptowalnego. Kierowanie się nazwą profili jest największym i najpopularniejszym błędem kupujących. Ale za pełnym przyzwoleniem producenta profili - dla nich liczą się kontenery sprzedanego materiału.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7

    Domyślnie

    Osoba, która była na pomiarach twierdziła, że Veka jest lepsza bo ma 3 uszczelkę oraz profile klasy A? Aluplast 7000 jest ponoć sztucznie nadmuchanym profilem... Sam nie wiem co myśleć zostałem wybity z rytmu troche. Jeszcze dodatkowa sprawa, która mnie zamrtwiła to ponoć brak mikrowentyalcji w tych oknach ze względu na grubszy profil niespełniała by ponoć swojej funkcji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony