dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie ścianka działowa na wylewce - likwidacja mostka termicznego

    jak w tytule
    jako że to mój pierwszy dom jest pare błędów ale ten bardzo doskwiera

    dom parterówka z poddaszem kiedyś do adaptacji

    są schody lane na góre i na górze zrobiona klatka schodowa ocieplona nad sufitem i ściany wewnątrz też ocieplone

    dach jeszcze nie ocieplony - ale jak nawet ocieple mostek może w mniejszym stopniu ale dalej zostanie, docelowo na poddaszu mają być pomieszczenia ale na 100% nie na stały pobyt więc nie grzane jak dół.

    błąd polega na tym iż są to ścianki na wylewce a nie na stropie - wynikiem mocny mostek termiczny

    klatka wygipsowana i wymalowana - od zewnętrznej strony mogę się jeszcze dostać do wnętrza ścianki ale nie wiele to da

    skuwanie wylewki nie bardzo ma sens bo w styropianie pod wylewką idzie od groma instalacji - rekuperacja/centralne

    rozważam trzy opcje

    1, skucie wylewki dosłownie na 2-3cm szerokości tuż przy profilu od zewnętrznej strony i uzupełnienie tego pianą (lub wsadzenie paska styroduru wypuszczonego do góry na ściankę), potem przykręce dwie płyty gk które to zasłonią owe przecięcie - boje się troche o szczerbanie wylewki przy krańcu profilu pod ścianką działową

    2, skucie wylewki na 7cm i dołożenie dodatkowej ścianki grubej na 5cm tyle że opartej na styropianie (nie wiem jak to ma się trzymać) plus dokręcenie do ścianki istniejącej

    3 opcja tak samo jak ta powyżej tylko zamiast dokładania ścianki to doklejenie styropianu od sufitu na styropianu na stropie

  2. #2

    Domyślnie

    nikt nie pomoże

    jestem zdecydowany na 3 opcje - najmniej inwazyjną i chyba też przynoszącą efekty

    skucie 5cm wylewki przy ściance (szkielecie od zewnątrz) i dołożenie styropianu na całej wysokości - od styropianu na stropie do sufitu - montaż styropianu pewnie na wkrętach z podkładkami żeby dokręcić się do stelaża ścianki

    Proszę o poprawienie mnie jeśli źle myślę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony