dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matross Zobacz post

    Chcesz mi powiedzieć, że nie zagęszczasz pospółki w fundamentach przed zalaniem betonem podkładowym (chudziakiem)???
    Pospólkę zagęszczasz?

    Ktoś Ci nieźle bajek naopowiadał.


    Piasek możesz zagęścić, jakiś kliniec, ale nie pospółkę.


    Edit:
    PS.
    Przepraszam.
    Masz rację.
    Ja się nie znam.
    Dziękuję za uświadomienie
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 07-12-2021 o 18:42
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Pospólkę zagęszczasz?

    Ktoś Ci nieźle bajek naopowiadał.

    Piasek możesz zagęścić, jakiś kliniec, ale nie pospółkę.

    Edit:
    PS.
    Przepraszam.
    Masz rację.
    Ja się nie znam.
    Dziękuję za uświadomienie
    Az trudno mi się czyta te bzdury. Wpisz sobie w Google co to jest pospółka. Z twojej wypowiedzi wnioskuję, że masz zasypane fundamenty nie zagęszczonym piaskiem a na to wylany jest chudziak. Gdybyś zapytał tu na forum jak to się robi, to rozumiem. Kto pyta nie błądzi i nie każdy musi się na budowaniu znać. Jednak ty wolałeś najpierw skrytykować moją budowę pisząc nieprawdę, że nie zagęszcza się kruszywa pod chudziakiem. Powinieneś dostać bana od Admina natychmiast za wprowadzanie innych, mniej doświadczonych użytkowników w błąd poprzez pisanie nieprawdy.

    Poza tym wątek dotyczy czegoś innego, dlatego informacji o zagęszczaniu pospółki / piasku poszukaj gdzie indziej.

    Tak na marginesie to źle trafiłeś, bo moja firma buduje obiekty przemysłowe (czasem domy) i temat zagęszczania fundamentów nie jest mi obcy. Niejednokrotnie stawaliśmy do przetargu o poprawę po ekipie podobnej do twojej, jak chudziak wisiał w powietrzu poprzez brak odpowiedniego zagęszczenia kruszywa. Nawet nie wyobrażasz sobie jakie jest to problematyczne w wykończonych obiektach.
    Ostatnio edytowane przez Matross ; 07-12-2021 o 21:24

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matross Zobacz post
    Az trudno mi się czyta te bzdury. Wpisz sobie w Google co to jest pospółka. Z twojej wypowiedzi wnioskuję, że masz zasypane fundamenty nie zagęszczonym piaskiem a na to wylany jest chudziak. Gdybyś zapytał tu na forum jak to się robi, to rozumiem. Kto pyta nie błądzi i nie każdy musi się na budowaniu znać. Jednak ty wolałeś najpierw skrytykować moją budowę pisząc nieprawdę, że nie zagęszcza się kruszywa pod chudziakiem. Powinieneś dostać bana od Admina natychmiast za wprowadzanie innych, mniej doświadczonych użytkowników w błąd poprzez pisanie nieprawdy.

    Poza tym wątek dotyczy czegoś innego, dlatego informacji o zagęszczaniu pospółki / piasku poszukaj gdzie indziej.

    Tak na marginesie to źle trafiłeś, bo moja firma buduje obiekty przemysłowe (czasem domy) i temat zagęszczania fundamentów nie jest mi obcy. Niejednokrotnie stawaliśmy do przetargu o poprawę po ekipie podobnej do twojej, jak chudziak wisiał w powietrzu poprzez brak odpowiedniego zagęszczenia kruszywa. Nawet nie wyobrażasz sobie jakie jest to problematyczne w wykończonych obiektach.
    Ciekawe, kto zapytał, czy schody się nie zapadną na pospółce.
    Nie ja.
    Jakoś sam jesteś guru w temacie, a masz wątpliwości.
    Po co założyłeś temat, skoro jesteś ekspertem?
    Coś nie pyklo w temacie?
    Sam sobie zaprzeczasz.
    Dziękuję.
    Odpowiedz na swoje wymyślone zapytanie.
    Nie zwracaj głowy głupszym od siebie.
    Jeśli potrzebujesz aplauzu, to idź na FB lub inne coś, co da Ci lajki.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 07-12-2021 o 22:16
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Ciekawe, kto zapytał, czy schody się nie zapadną na pospółce.
    Nie ja.
    Jakoś sam jesteś guru w temacie, a masz wątpliwości.
    Po co założyłeś temat, skoro jesteś ekspertem?
    Coś nie pyklo w temacie?
    Sam sobie zaprzeczasz.
    Dziękuję.
    Sam sobie odpowiedź, na swoje wymyślone zapytanie.
    Nie zwracając głowy głupszym od siebie.
    Po pierwsze to nie jestem ekspertem ani żadnym guru w temacie. Moje rozwiązanie ze schodami jest nietypowe i dlatego zapytałem o opinie. Nigdzie nie wspomniałem o zapadających się schodach na pospółce - gdybyś uważniej czytał moje posty zauważyłbyś, że jest to u mnie niemożliwe, bo pod pierwszym schodkiem mam ławę fund. Dwóch forumowiczów przedstawiło jak to jest u nich rozwiązane / oceniło moje schody za co jestem wdzięczny. Zawsze warto się uczyć i słuchać innych. W przeciwieństwie do ciebie, nie krytykuję innych ani co gorsza nie wprowadzam w błąd twierdząc, że nie zagęszcza się kruszywa pod chudziakiem. Na tym forum jest całe mnóstwo życzliwych ludzi, którzy sobie pomagają, z ekspertami i praktykami z różnych dziedzin budownictwa włącznie. Nie uważam, żeby ktokolwiek na tym forum był głupi. Staram się traktować innych tak jak sam chciałbym być potraktowany i Tobe też tego życzę.
    Ostatnio edytowane przez Matross ; 07-12-2021 o 22:35

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony