dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Drzwi zewnętrzne

    Witam mam pytanie odnośnie drzwi zewnętrznych, a dokładnie chodzi o drzwi z tej strony https://inspiro.online/pl/p/Bellis-Primo-72-drzwi-zewnetrzne-wejsciowe-do-domu/90?gclid=CjwKCAiAhreNBhAYEiwAFGGKPAQCnvuwvA7lGkU0x R2Y0LMjFECvpqZq6I-ikZkvnfB49Q49vT-wxBoCjmgQAvD_BwE. Czy ktoś posiada , i może powiedzieć co one są warte?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Sklep jak sklep - bazuje na dobrym wrażeniu: grube skrzydło i niska cena. W zakładce "dane techniczne" nic konkretnego nie ma. Dopiero DWU wystawiona przez Stalprodukt Zamość (znana w branży firma robiąca półprodukt dla wielu firm) pokazuje trochę. Zaskakująco dobra szczelność i jeszcze bardziej szokująca słabym wynikiem termoizolacyjność 1,5, czyli poniżej wymogów technicznych dla nowego budownictwa i "czystego powietrza".
    Lepsze Ud deklarują już firmy robiące standardowe drzwi o mniejszej grubości.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Posiadają też drzwi , które spełniają obecne wymogi termoizolacyjne. Mają dużo pozytywnych opinii , ale chciałbym zaczerpnąć opini tutaj kto jest w ich posiadaniu.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateusz3566 Zobacz post
    Posiadają też drzwi , które spełniają obecne wymogi termoizolacyjne. Mają dużo pozytywnych opinii , ale chciałbym zaczerpnąć opini tutaj kto jest w ich posiadaniu.
    Ach tak, czyli jednak się znasz ale .... ciekaw jestem, które spełniają te warunki

    Całkiem niedawno montowałem drzwi tego producenta, ale kopione taniej, na allegro. Mój klient mnie prosił o pomoc, w domku na działce.. Były zaskakujące ok w montażu. Przynajmniej ten egzemplarz był ok, szczególnie za tą cenę.

    Masz rację - też bym chciał poznać opinię użytkowników, najlepiej taką po kilku latach i zobaczyć zdjęcia, bo ciekaw jestem jak spisują się na słońcu. Czy ten deklarowany filtr uv w okleinie daje radę, bo widuję mnóstwo tanich drzwi, które w trzecim roku tracą wygląd. Tylko nigdy nie wiem, które to..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Znawcą nie jestem, wiem że na czyste powietrze jest że muszą spełniać normę termoizolacyjną 1.3. Też jestem ciekaw jak spisują się na warunki atmosferyczne.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateusz3566 Zobacz post
    Znawcą nie jestem, wiem że na czyste powietrze jest że muszą spełniać normę termoizolacyjną 1.3. Też jestem ciekaw jak spisują się na warunki atmosferyczne.
    No właśnie. Skoro linkowane przez Ciebie o grubości 72mm mają Ud 1,5 (gdy konkurencja przy 56mm podaje 1,3), to co nie tak jest w tych drzwiach ze strony? Grube, ale słabe wypełnienie?
    To które u nich (i za ile) spełnią wymogi?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateusz3566 Zobacz post
    Np takie https://inspiro.online/pl/p/Agama-Bl...8aAl0mEALw_wcB . Te wyżej wysłałem przykładowe.
    W tej cenie znajdziesz już drzwi od uznanych producentów.

    Poza tym wskaźnik:

    1,3 nie jest wyjątkowo dobry.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    W tej cenie znajdziesz już drzwi od uznanych producentów.

    Poza tym wskaźnik:

    1,3 nie jest wyjątkowo dobry.
    1,3 i to dla jakiego wymiaru! 1,32x2,18m!!! To jest kpina z odbiorców! W Czystym powietrzu określony parametr ma dotyczyć każdego egzemplarza, a nie jakiegoś referencyjnego, niespotykanego w rzeczywistości.

    Sorry, ale wobec twardych faktów dla mnie ta strona jako dystrybutor drzwi jest porażką (jest tu ewidentne kłamstwo w opisie produktu!)
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #10

    Domyślnie

    Ok czyli coś się już wyjaśniło

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateusz3566 Zobacz post
    Ok czyli coś się już wyjaśniło
    Jakiej firmy polecili byście drzwi?

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateusz3566 Zobacz post
    Jakiej firmy polecili byście drzwi?
    Finlandia jest z branży.

    Ja ze swojej nie narzekam na KMT . Nie mieszkam jeszcze w budynku więc wiele jest jeszcze niewiadomych.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateusz3566 Zobacz post
    Jakiej firmy polecili byście drzwi?
    Z firmy lokalnie działającej, która w miarę potrzeby będzie w stanie szybko zareagować w razie awarii. One się zdarzają nawet w najlepszych markach.
    Reguła jest taka, że w zasadzie jesteś skazany na dystrybutora i jego możliwości serwisowe, bo fabryki nawet jeśli zareagują, to w ciągu dni, a nie godzin.
    Drzwi, które będą w miarę możliwości dopasowane do otworu, a nie wciśnięte na siłę.

    Pokazywane przez Ciebie drzwi w linkach robią wrażenie: grube, tanie. A tymczasem popularne firmy (niestety droższe) nawet w praktycznie cieńszych modelach osiągają lepsze parametry.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #14

    Domyślnie

    Pytanie jeszcze czy standardowo 1,3 podane jest dla drzwi pełnych. Zakładam, że przy przeszkleniu wyjdzie 1,6 więc słabo. Masz przecież masę firm znanych i sprawdzonych. KMT, Wikęd czy tańszy Mar-Tom. Nie trzeba wodotrysków, naświetli, czytników linii papilarnych itd. Ja mam stare Wikędy i są OK. Na dzisiejsze standardy to bieda ale drzwi kupiłem jakieś 8 lat wstecz więc wtedy były standardem. Wybrany wzór znajdziesz na prawdę w wielu firmach. Jeśli Ci się wizualnie podobają drzwi to śmiało możesz wybierać w całej masie producentów.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony